Дії електричного струму. Діями електричного струму називають ті явища, що спостерігаються за наявності електричного струму в колі. Діляться на тепловамагнітнасвітловахімічнамеханічна
Номер слайду 3
Як же людина генерує електрику? Причиною цього являються численні біохімічні процеси, які відбуваються на клітинному рівні. Всередині нашого організму присутня безліч різних хімічних речовин таких як кисень, натрій, калій і багато інших. Їх реакції один з одним і виробляють електричну енергію.
Номер слайду 4
Активно вивчається ефект п’єзоелектрики, який створює напругу з механічного впливу. На його основі ще в 2011 році австралійські вчені запропонували модель комп’ютера, який заряджався б від натискання клавіш.
Номер слайду 5
Безпечний струм. Безпечним слід вважати той струм, при якому людина може звільнитися від електричного кола. Його величина залежить від швидкості проходження струму через тіло людини: при тривалості дії більше 10 с - 2 м. А, а при 120 з і менш - 6 м. А.
Номер слайду 6
Вважається смертельно небезпечним для людини струм промислової частоти 50 Гц і величиною 0,05 А (50 м. А).
Номер слайду 7
Електроенергетика - важлива частина життєдіяльності людини. Рівень її розвитку відображає рівень розвитку продуктивних сил суспільства і можливості науково-технічного прогресу.
Номер слайду 8
Дія струму на організм Термічна дія. Електролітична дія. Біологічна дія
Номер слайду 9
Ураження електричним струмом поділяються на місцеві – електричні травми та загальні – електричні удари.
Номер слайду 10
Причиною смерті внаслідок ураження електричним струмом може бути наступне:– опіки більше 2/3 поверхні шкіри або внутрішніх органів;– порушення функції серця;– порушення функції дихання;– електричний шок.
Номер слайду 11
При роботі з струмом забороняється!перевантажувати електроприлади; використовувати оголені провідники;торкатись оголених провідників;самовільно включати електричні кола; замикати клеми акумулятора.
Номер слайду 12
Перша допомога1.припинити дію струму на людину (витягти вилку з розетки, вимкнути рубильник чи вимикач, викрутити запобіжник. ;2.звільнити людину від доступа до оголених провідників 3.покласти потерпілого спиною на тверду поверхню;4.перевірити наявність у потерпілого дихання;5.перевірити наявність у потерпілого пульсу на сонній артерії;6.з'ясувати стан зіниці, широка зіниця вказує на погіршення кровопостачання.7. викликати швидку допомогу.