Це свято покликане нагадати всім про важливість ручного письма, несправедливо забутого сьогодні через велику кількість цифрової та друкованої інформації.
Вчення про ручне письмо, або як воно сьогодні називається «графологія», з’явилося в 1875 році. Саме тоді французький абат Мішонер почав досліджувати почерк для того, щоб визначити психічний стан людини.
Номер слайду 3
Цей день був винайдений у 1977 році, коли педагоги почали відчувати, що люди починають втрачати навички ручного письма. Мистецтво каліграфії втрачає своє значення, а навчити писати рукою нове покоління стає дедалі важче. Зважаючи на це Асоціація виробників письмових приладів (WIMA) створила День почерку або письма від руки.
Номер слайду 4
Розвивався рукописний текст протягом тисячоліть. Одночасно з його появою люди ставили собі питання, якими рисами характеру володіє людина з певними особливостями почерку.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Недавно — дуже дивно — Здавалося мені: І як писати рівно Ці літери трудні?І навіть з паличками Я впоратись не міг. Криві та з карлючками Ну, просто як на сміх.
Номер слайду 8
А далі знов рядочок, Мов бублик, кругле «О». Мені аж серед ночі Ввижалося воно. Пишу — виходить криво,Неначе пада вбік. А потім, як на диво,Писав, писав і звик.
Номер слайду 9
Стараюсь я не марно,Кривуль ніде нема.І ручка пише гарно,Виписує сама. І літеру, і кому. Я можу написать.І зошит мій нікому. Не сором показать.
Номер слайду 10
Бути каліграфом — це не тільки гарно малювати і писати. Ще потрібно бути дуже розумним, кмітливим, винахідливим.
Номер слайду 11
Завдання. Із літер слова «каліграфія» утворити слова і каліграфічно записати. КАЛІГРАФІЯ
Номер слайду 12
Про каліграфію можна розповідати багато. Та варто запам'ятати дуже важливу річ: якщо ви поважаєте тих, хто читатиме ваші нотатки, то будете старатися писати охайно і розбірливо, пам'ятаючи, що каліграфія - це складова людської культури, своєрідне мистецтво.