Презентація "Всесвітній день прибирання 2024: «Зробимо Україну чистою разом!»" розроблена для проведення години спілкування з учнями 8 класу. Має на меті ознайомлення учнів з цим заходом та залучення їх до активної участі.
Всесвітній день прибирання. Волошина О.І., вчитель вищої категорії ХГ № 125
Номер слайду 2
Девіз цьогорічної акції - «Зробимо Україну чистою разом!»
Номер слайду 3
Всесвітній день прибирання: історія та організатори World Cleanup Day — це щорічна акція з прибирання, яка проходить у третю суботу вересня. Уперше її провели у 2018 році та об'єднає понад 50 млн учасників у всьому світі.
Номер слайду 4
Мета заходу — привернути увагу до проблеми відходів, зокрема сміття на воді. Акція має глибоке суспільне значення у формуванні національної культури чистоти, адже об’єднує громадянське суспільство, представників бізнесу й органи державної влади у розв'язанні питань правильного поводження з відходами.
Номер слайду 5
З 2024 року Всесвітній день прибирання оголошено офіційним Днем ООН, який відзначається щорічно 20 вересня, і тепер його додано до календаря міжнародних днів і тижнів. Всесвітній день прибирання став найбільшою мобілізаційною мирною акцією у світі та переміг у рейтингу UN SDG Awards. Мобілізація мільйонів через колективні дії для цивільного миробудування, сталого глобального майбутнього та боротьби з твердими відходами.
Номер слайду 6
ЦІКАВІ ФАКТИGoogle щодня використовує 15 616 МВт-год енергії – це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день. А за рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.
Номер слайду 7
Вуглецевий слід Інтернету та допоміжних систем становить близько 4% глобальних викидів парникових газів, що дорівнює кількості, яку виробляє світова авіаційна галузь. Інтернет та допоміжні системи виробляють понад 1 мільярд тонн CO2 щороку. При цьому 90% створених даних є відходами – це дані, до яких ніколи не буде доступу після їх створення. Для зберігання та обміну даними потрібно в 3 рази більше енергії, ніж виробляють усі сонячні батареї світу.
Номер слайду 8
Щороку надсилається близько 300 мільярдів електронних листів. Основну частину з них складають спам-повідомлення. Кожен електронний лист виділяє 0,3 грама CO2, звичайний – 4 грами, а з вкладенням – 50 грамів. Майнінг біткоїнів споживає більше енергії, ніж вся Нова Зеландія.
Номер слайду 9
Перегляд відео займає найбільшу частку інтернет-трафіку – 60% – і викидає 300 млн тонн CO2 на рік, що становить близько 1% світових викидів.2 години потокового відео – це те саме, що їзда на електровелосипеді на 8 км. Щоб нейтралізувати вуглецевий слід смартфона, потрібно 232 роки.
Номер слайду 10
1,6 мільярда дерев потрібно висадити, щоб компенсувати забруднення, спричинене спамом в електронній пошті
Номер слайду 11
З ЧОГО ПОЧАТИ?Кожен з нас може зробити свій внесок у збереження чистоти планети. Це може бути участь у масштабних акціях з прибирання, сортування сміття вдома, відмова від пластикових пакетів і одноразового посуду. Головне – не бути байдужим і діяти!
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Завдяки спільним зусиллям мільйонів людей, Всесвітній день прибирання приносить реальні результати. Ми збираємо тонни сміття, очищаємо парки, ліси і пляжі. Головне, що ми змінюємо свідомість людей, виховуємо відповідальне ставлення до довкілля.
Номер слайду 15
Ви можете порахувати від скількох викидів СО2 в атмосферу ви врятували довкілля!Розрахунок ведеться за такою формулою: (Гб цифрового сміття видалено)/2 = заощаджено к. Вт-год енергії на рік(Гб цифрового сміття видалено)/4 = заощаджено кг СО2 викидів
Номер слайду 16
Навіть у складних умовах ми повинні формувати екозвички та дбати про нашу Землю. Разом збережемо наше довкілля для майбутніх поколінь, об’єднаємо зусилля для екологічного відновлення та привернення уваги всього світу!