Розібратися – як найкраще «сконструювати» урок, реалізувати ключові компетентності й «провести» наскрізні та традиційні змістові лінії програми – педагогам допомагають відеорекомендації вчителів-практиків на порталі EdEra.
Якщовникнемо в суть інновацій, то побачимо те, що ми роками робимо, тільки форма викладу пристосована до вимог сучасності.
Нестандартний урок. На відміну від звичайних уроків, метою яких є оволодіння знаннями, уміннями та навичками, нестандартний урок найбільш повно враховує вікові особливості, інтереси, нахили, здібності кожного учня. У ньому поєдналися елементи традиційних уроків - сприймання нового матеріалу, засвоєння, осмислення, узагальнення - але у незвичайних формах. Саме такі уроки містять в собі елементи майбутніх технологій, які при групуванні їх у певну систему, що грунтується на глибокому знанні потреб, інтересів та здібностей учнів, можуть стати дійсно інноваційними.
Урок-практикум Мета такого уроку полягає в одержанні навчальної інформації з першоджерел. Ці уроки розвивають спеціальні вміння і навички, стимулюють пізнавальну активність та самостійність. Учні вчаться працювати з історичними документами, підручниками, періодичною пресою.ІсторіяІсторія
Урок-брейн-ринг Брейн-ринг - відома телевізійна гра, де старт - це складне цікаве запитання, а фініш- правильна відповідь. Необхідно швидко зреагувати, адже час прийняття рішення обмежений. За результатами гри можна зробити висновок щодо рівня підготовки учнів класу з даної теми, їхнього вміння логічно мислити, швидко приймати рішення. ІсторіяІсторія
Використання інформаційних технологій на уроках історії Наш сучасний світ все більше стає залежним від інформаційних технологій, так як вони все частіше використовуються в усіх сферах суспільного життя. Компютер позбавив людину монотонної праці, спростив пошук та отримання необхідної і своєчасної інформації, спілкування між людьми, прискорив прийняття рішень. Так виникла інформаційна культура. Вчитися стає цікаво і захоплююче.