Танцюючий будинок у Празі
Бібен Мілана
за ініціативою відомого
журналу Time був включений до списку найбільш
незвичайних будівель в світі,
«проживає» в самому центрі Праги.
Танцюючий будинок у Празі побудований за принципом і у стилі деконструктивізму. Цей напрямок в архітектурі втілює досвід і напрацювання по деформації елементів і будівельних конструкцій будівлі, що, звичайно ж, видно відразу на підсумкових результатах. Візуальна складність сприйняття, таке
собі агресивне нагадування про себе навколишньому середовищу - такі споруди складно не помітити, повз них не можна пройти повз без подиву, і Танцюючий будинок не виняток!
Ця будова - чистої води новаторство, сміливість і архітектурна химерність в одній особі. Його творці-архітектори - дві креативно налаштовані особистості. На той момент невідомий хорват Владо Мілуніч і великий канадець Френк Оуен Гіррі з далекого американського континенту. Дизайнери і критики сильно сперечалися з приводу введення проекту в стадію будівництва, але перший президент Чехії Вацлав Гавел особисто був куратором проекту.
Здалеку будинок нагадує двох танцюристів в танці. І це не просто так. При плануванні будинку головна архітектурна ідея була в тому, щоб провести паралель з на той час відомою танцювальною парою Фредом Астером і Джинджер Рождерс. Звідси і одна з назв цього будинку - Джинджер і Фред.
Архітектурний задум видно відразу. З двох циліндричних частин, частина, яка розширюється до верху, нагадує чоловічу фігуру (і символізує танцюриста Фреда), а друга частина, що звужується до верху, візуально нагадує тонку точену жіночу фігуру з мініатюрною талією і танцювальною спідницею (символізує партнерку Фреда в танці Джинджер ).