Даний матеріал доцільно використати тід час вивчення теми з природознавства "Ґрунт". Дана презентація допоможе вчителю розкрити матеріал про ґрунти. Приємного вам перегляду.
Перегній утворюється внаслідок перегнивання решток рослин і тварин. Чим більше в ґрунті перегною, тим він темніший.Із перегною утворюються мінеральні солі, які розчиняються в воді, що є в ґрунті. Рослини за допомогою коренів вбирають із ґрунту розчин мінеральних солей, які необхідні їм для росту і розвитку.
У нашій країні більше половини всіх ґрунтів складають чорноземи — родючі ґрунти. У чорноземах багато перегною. Він складається окремих грудочок, між якими багато повітря і вологи. У нашій країні більше половини всіх ґрунтів складають чорноземи — родючі ґрунти. ґрунтів складають чорноземи — родючі ґрунти.
Якщо в ґрунті мало перегною, його забарвлення змінюється від темно-сірого до світло-сірого. Родючість таких ґрунтів менша за чорноземи. Сірі ґрунти відрізняються між собою вмістом піску і глини: в одних більше піску, а в інших — глини. Ґрунт, в якому багато піску, називається піщаним, а ґрунт , в якому багато глини, називається глинистим
Підвищення родючості забезпечується його переорюванням, розпушуванням, удобренням, поливанням. Восени ґрунти орють або перекопують. Навесні його боронують, розпушують. Під час оранки або перекопування знищуються бур'яни і тварини-шкідники. Боронують ґрунт для того, щоб він був пухкий. У пухкий ґрунт краще проникає вода і повітря, які потрібні для росту і розвитку рослин.
Щоб ґрунт щедро родив багатий урожай, його потрібно обробляти, удобрювати, поливати. Удобрювати потрібно всі ґрунти, на яких люди вирощують культурні рослини, тому що вони забирають із нього мінеральні солі. В першу чергу удобрення потребують малородючі глинисті й піщані ґрунти. Для підвищення родючості в них вносять торф, перегній та мінеральні добрива.