Тема: Здоровий спосіб життя. Будьте завжди ви здорові –Старші і малі. Залишайтесь в гарній формі,Киньте звички злі. Виконала: Викладач КЗО «ПВПТУ»ДОР» Дорош Наталія Анатоліївна
Номер слайду 2
Сьогодні особливо гостро постала проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров’я багато людей починає цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього природного скарбу. Тому кожен із нас повинен свідомо ставитися до власного здоров’я, берегти найдорожчий скарб у житті. Недарма в народі кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. За нього потрібно боротися. Бути здоровим – значить бути веселим і життєрадісним, із надією зустрічати новий день, відчувати себе по справжньому щасливим. Для цього необхідно зробити правильний вибір, щоб жити цікаво, самореалізовуватися, займатися фізкультурою, спортом, уміти організовувати дозвілля, відмовитися від шкідливих звичок.
Номер слайду 3
Сучасна наука налічує близько 300 визначень поняття «здоров’я», але, на жаль, більшість із них розглядає здоров’я як протилежність хворобі. Сьогодні багато вчених і лікарів користуються визначенням здоров’я, яке у 1949 р. затвердила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ): «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад»
Номер слайду 4
Водночас здоров’я є найвищою цінністю людини. Але, на жаль, багато людей починають розуміти цінність здоров’я, втративши його. Не випадково в усіх вітаннях до свят, дня народження, з приводу інших подій ми один одному бажаємо здоров’я і щастя. Ці два поняття нерозривно взаємопов’язані. Адже без здоров’я не може бути щасливого життя. Вже стало звичним, що молоді люди мало замислюються про цінність здоров’я, не шанують і не піклуються про нього, оскільки воно в них є. Тіло і органи безвідмовно працюють, і часто ви навіть не уявляєте, як може бути інакше.
Номер слайду 5
5 факторів здорового способу життя
Номер слайду 6
У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, котра проживає в цивілізованій країні в умовах миру, за відсутності природних катаклізмів (землетруси, повені, посухи), приблизно 20-22 % припадає на екологічні й соціальн ічинники, 20-22 % - на спадковість і генетичні порушення, 8-10% – на розвиток медицини і якість медичного обслуговування та охорони здоров’я, а близько 50 % припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров’я.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Молоді люди вважають, що виглядають дорослішими, коли тримають цигарку. Деякі курці культивують цю звичку для того, щоб схуднути, замінюючи їжу цигаркою. Інколи стрес штовхає людей до цієї звички. Вони курять, щоб заспокоїтись, компенсувати невдачу, нудьгу чи незадоволення. Постає таке питання «Звідки прийшла звичка курити?»
Номер слайду 9
Все почалося в XV ст., коли Колумб висадився за океаном в далекій і невідомій країні. Там його здивовані матроси побачили схожих на фокусників людей, які згортали з сухого листя трубки, брали їх в рот і підпалювали... Тубільці втягували дим і випускали його назовні... Нещасні нерідко при цьому втрачали свідомість, входили в транс і навіть корчилися як від сильного болю, але, за їх словами, вже не могли жити без цього «табако» ... Всі ми знаємо, що поганий приклад може бути заразливим. Тютюн потрапив спочатку на кораблі Колумба, а потім з легкої руки його матросів — у Європу, де почав поширюватися по будинках і салонах шукачів гострих відчуттів. Втім, швидкому поширенню табакопаління почало сприяти не стільки людська цікавість, скільки жадання наживи і агресивна реклама.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Найпоширенішими факторами, що негативно впливають на стан здоров’я людини – є АЛКОГОЛЬ. Проблема вживання алкоголю дуже актуальна в наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров’я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на підростаючий організм, поступово руйнуючи його.
Номер слайду 12
Алкоголізм не звичка, а хвороба. Алкоголь – це універсальна отрута, яка діє на весь організм. За статистикою, алкоголіком становиться кожен десятий українець. Кожен рік від алкоголю помирає більше 40 тис. українців. Згідно із статистичними даними, в Україні нараховується 1,6 млн. алкоголіків, з них понад 200 000 – жінки. Ніколи не пізно задуматися про своє здоров'я. Почніть прямо зараз!
Номер слайду 13
Третя шкідлива звичка, яка розповсюджена у наш час – це наркоманія. Що робить наркоманія з людьми?За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня тривалість життя після початку вживання наркотиків 4 – 4,5 років. Виліковуються (тобто витримують без наркотиків більше року) всього 5 – 6% наркоманів.
Номер слайду 14
Паління, алкоголь, наркоманія – найшкідливіші звички людини. Статистичні дані говорять, що 1/ 2 населення – палить, 1/ 4 населення – наркомани, а алкоголіків з кожним роком стає все більше. Тривалість життя людини, що курить становить – 62 роки, але людина могла б прожити ще 20 років. До яких наслідків можуть призвести шкідливі звички?