Діти – це наше майбутнє. Кожен навчальний день, тиждень, місяць і рік учителі працюють над вихованням свідомої, соціально та духовно сформованої особистості. Але навчально-виховний процес – це не лише час навчання, а й канікул. Особливо гостро постає питання зайнятості учнів у канікулярний час. Літні канікули є найбільшими у навчальному році. Літа кожна дитина чекає з нетерпінням, адже це час, коли можна по-справжньому відпочити і не думати про уроки. Пришкільний табір – одне із місць, де можна відпочити, змістовно провести час, побувати на різноманітних екскурсіях, взяти участь у цікавих конкурсах: інтелектуальних, спортивних, гумористичних, мистецьких, музичних тощо.
Літній відпочинок в Широчанському НВК влітку 2019 року проводився з метою цілеспрямованого дозвілля учнів, розвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямків краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання поваги до культурної спадщини українського народу. Цьому сприяло: ефективне використання природних ресурсів; збалансоване харчування; чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей; дотримання режиму дня; належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи; різноманітні виховні заходи. В таборі відпочинку «Веселка» відпочивало 33 дитини..
Плануючи виховну роботу пришкільного табору відпочинку, адміністрація табору та вихователі поставили перед собою конкретну мету – створити умови для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, цікаве та змістовне дозвілля та працювати над формуванням у вихованців основних ціннісних орієнтирів.
створювати для дітей хороший емоційний настрій; сприяти розумовому і фізичному розвитку школярів; виховувати почуття дружби й колективізму; прищеплювати любов до праці, до рідного краю, до природи; виховувати громадянські якості й почуття; виявляти інтереси, захоплення дітей, розвивати бажання набути нові знання, вміння, навички; формувати трудові навички, розвивати творчі здібності, активність дітей; розвивати санітарно-гігієнічні навички; прищеплювати навички культури спілкування та культури поведінки.
Кожен загін розміщувався в окремому класному приміщенні, що було прикрашене здобутками загону: виготовленими санбюлетнями, завойованими у різноманітних конкурсах та змаганнях грамотами та дипломами, якими діти дуже пишались, адже вони працювали разом, допомагаючи та підтримуючи один одного, і це сприяло створенню комфортної та доброзичливої атмосфери у загонах та згуртованості дітей. Створений і куточок табору, в якому були розміщені пам’ятки по збереженню життя і здоров’я дітей.
Саме завдяки злагодженій та чіткій роботі адміністрації, вихователів, бібліотекаря, працівників харчоблоку та технічних працівників, вдалося забезпечити цікавий, змістовний, активний та корисний відпочинок для учнів. Задачі програми. Програма літнього табору з денним перебуванням «Веселка» має не тільки навчальне, а й виховне, розвиваюче та оздоровлююче значення.
Навчальна програма: розширення, узагальнення і закріплення знань про природу та взаємозв’язки у ній, взаємодію і взаємовплив людини і природи; розширення, узагальнення і закріплення знань про історію рідного краю, традиції; формування креативного, творчого мислення; розвиток вміння донести до оточуючих свої думки, почуття, емоції за допомогою малюнка, проробки, колективної композиції.
Розвивальна програма вдосконалення вміння спілкуватися з природою, гармонізуючи свій внутрішній світ; забезпечення вільного інтелектуального розвитку дітей; вдосконалення їх здібностей, талантів; пробуджувати зацікавленість, винахідливість; розвиток уяви, уваги, креативного мислення; формування духовної культури; розвиток творчих здібностей кожної дитини; розвиток наполегливості, цілеспрямованості, рішучості і незламності у досягненні поставленої цілі.
Виховна програма: всебічний гармонійний розвиток особистості; оволодіння правилами та нормами моральної поведінки; розвиток інтелектуальних можливостей; виховання поваги до людей праці та її результатів; оволодіння уміннями й навичками трудової діяльності; створення оптимальних умов для формування здорового організму людини; формування санітарно-гігієнічних умінь та навичок; формування почуття прекрасного; виховання почуття відповідальності за сучасне і майбутнє живого світу; оволодіння знаннями та вміннями творити прекрасне в житті; розвиток естетичного відношення до оточуючого середовища; виховувати вміння працювати як самостійно, так і в колективі; відродження кращих традицій українського народу довкіллям; сприяння поліпшенню взаємовідносин батьків і дітей.
Відпочиваючи у закладі відпочинку діти повинні не тільки зберегти, а й укріпити своє здоров’я. Цьому сприятимуть такі заходи: проведення ранкової гімнастики; прийняття сонячних і повітряних ванн; організація пішохідних прогулянок; дотримання режиму дня; організація здорового харчування дітей; організація спортивних заходів; підвищення рівня духовної культури; створення атмосфери розуміння і доброзичливості.
Бесіди, проведені медичною сестрою: «Вогонь – друг чи ворог?» «Ваші дії при пожежі» Конкурс малюнків «Ти і вогонь» «Правопорушення і відповідальність за них «Якщо ти вдома сам» «Правила дорожнього руху повинен знати і дотримуватись кожен» «Бережись автомобіля» «Будь уважним, пішохід!»
Наш табір називається «Веселка» невипадково. У таборі відпочивали 33 дітини, учні 1-8 класів, які оздоровлювались, дружили, жили разом, як веселка після дощу. А без веселки не буде гарного дня. Табір мав два загони. Кожний загін мав девіз, пісню та свою власну речівку. Діти з великим бажанням працювали над іміджем свого загону. Ця робота сприяла мобілізації та згуртуванню, усвідомленню, що вони – члени однієї команди.
Режим роботи Прийом дітей__________________________________________08.00 Ознайомлення дітей з розпорядком дня________________ __08.00-08.20 Ранкова зарядка на свіжому повітрі_____________________ 08.20-08.30 Виховні заходи_________________________________________08.30-09.30 Сніданок_____________________________________________ 09.30-09.40 Екскурсії, походи, масові виховні заходи__________________ 09.40-12.00 Обід__________________________________________________12.00-12.20 Конкурси, змагання, оздоровчі вправи____________________12.20-14.00 Передача дітей батькам, повернення дітей додому ______14.00