Профілактика коронавірусу. Як захистити себе від хвороби. Комунальний заклад «Харківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №14 Харківської міської ради»28.04.2021
Номер слайду 2
Коронавіруси - це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий коронавірус - це новий штам, раніше не ідентифікований у людей. COVID-19 - це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-Co. V-2).
Номер слайду 3
Проте вже зрозуміло, що значно більшу епідеміологічну небезпеку становить:поширення вірусу саме від людини до людини;при безпосередньому контакті із зараженими тваринами;- при вживанні сирих або недостатньо термічно оброблених м’ясних і рибних продуктів, яєць.
Номер слайду 4
Поради для захисту від коронавірусної інфекції1. Регулярно мийте руки. Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх милом.2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни!При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя.3. Дотримуйтесь дистанцій у громадських місцях!Тримайтесь від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо у них кашель, нежить, підвищена температура. 4. Не вживайте в їжу сирі, або ті продукти тваринного походження, які не пройшли належну термічну обробку.
Номер слайду 5
Захистити себе від хвороби, спричиненої коронавірусом, можна, дотримуючись таких рекомендацій:- уникайте подорожей на момент спалаху інфекції;- уникайте контакту з будь-яким хворим на ГРВІ (карантинні заходи);- не торкайтеся немитими руками очей, носа, рота – вірус може проникати через слизові оболонки;- користуйтеся деззасобами; провітрюйте і здійснюйте вологе прибирання приміщень, де перебував хворий;- правильно використовуйте медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, медперсонал) – доцільно у приміщенні, міняти через кожні 30 хвилин;
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Як правильно користуватися антисептиком
Номер слайду 10
Коли йти (звертатися) до лікаря? - Якщо висока температура, понад 38 °C;- якщо головний біль, ознаки інтоксикації, сонливість;- якщо блювання, важка діарея (пронос), ознаки зневоднення (слабкість, запаморочення);- якщо проблеми з диханням, задишка;- якщо кашель, що важко стримати; вологий кашель із виділеннями зеленого кольору; - якщо загострення супутніх хвороб, наприклад, поява ознак порушення роботи серця (сильна задишка), нирок (зміна кількості, кольору, прозорості сечі).