Прості досліди з фізики в домашніх умовах: «Дослід з гофрованим папером»
А. Ейнштейн сказав: «Істина — це те, що витримує перевірку дослідом». Досліди з фізики допоможуть ввійти до чудесного світу знань. Для учнів 5 -11 класів вони будуть нескладними. Зрозумівши основні фізичні принципи і закони, учні відчувають себе більш впевнено.
Щоб вивчення законів фізики в домашніх умовах було безпечним, необхідно дотримуватися запобіжних заходів:
1. Абсолютно всі експерименти необхідно проводити за участю дорослих.
2. Необхідно бути особливо уважними, якщо використовуються гострі, колючоріжучі предмети, відкритий вогонь. При цих дослідах присутність дорослих обов'язкова.
3. Використання отруйних речовин заборонено.
Дослід з гофрованим папером
Дослід не новий, проте досить цікавий і варто його повторювати. Важливість досліду в тім, що гофрування (ребра жорсткості) досить часто використовується в техніці для надання міцності листу металу, пластмаси на прогинання, для виготовлення гофрованого картону (гофрокартон).
Для експерименту знадобляться:
• аркуш креслярського паперу (ватман) розміром 250 мм × 370 мм;
• ножиці;
• полотно ножівки по металу, шириною 12 мм (металева смужка шириною
10 – 12 мм);
• лінійка;
• три склянки на 250 мл;
• кружка з водою (250 мл).
Набір необхідних матеріалів для досліду показано на фото 1.
Фото 1
Аркуш паперу ділимо на дві частини по 185 мм. Проводимо перегинання половинки паперу в різні сторони з притискуванням паперу по всій довжині до металевої смужки при покроковому перевертанні паперу. Стискуємо папір в гармошку – підготовка до досліду закінчена.
Ставимо на перевернуті склянки негофрований папір і пробуємо поставити на нього склянку – папір прогинається і склянка падає вниз, що показано на фото 2.
Фото 2
Ставимо на перевернуті склянки гофрований папір (7 ребер) і пробуємо поставити на нього склянку – папір не прогинається і склянка утримується, що показано на фото 3. Склянка без води має масу 225 г.
Фото 3
Ставимо на перевернуті склянки гофрований папір (7 ребер) і пробуємо поставити на нього склянку наповнену водою – папір не прогинається і склянка вільно утримується, що показано на фото 4. Склянка з водою має масу 458 г. Від цієї маси гофрований папір навіть не прогинається.
Фото 4
При бажанні можливо дослід ускладнити і замість води в склянку поставити целофановий кульок і в нього насипати кусочки свинцю і виявити фактичну міцність гофрованого паперу – результат буде таким: при масі 800 г (маса склянки з кусочками свинцю) гофрований папір майже не прогинається.
Література:
1. Автор: Бабин Дмитро Святославович, Інтернет https://radioelectronics-ur5ydn.jimdofree.com/прості-досліди-з-фізики-вдомашніх-умовах/дослід-з-гофрованим-папером/
Автор: Бабин Дмитро Святославович