Дата: 20.11.
Клас: 7
Практична робота №2
Мета:
навчальна: сформувати поняття: формат комірки, автоформат, умовне форматування; формувати вміння: працювати з табличним процесором, виділяти діапазони комірок, форматувати дані, комірки, використовувати автоформат та умовне форматування;
розвивальна: розвивати вміння і навички застосовувати набуті знання на практиці;
виховна: виховувати старанність, наполегливість.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Експрес-опитування
1. З якою програмою ми зараз працюємо? (Excel)
2. Для чого призначені електронні таблиці?
(Вони призначені для налагодження, аналізу та збереження даних у табличному форматі.)
3. Які вам відомі елементи (об’єкти) головного вікна Excel?
(рядок заголовка, рядок меню, панелі інструментів, рядок формул, вікно робочої книги, рядок стану.)
4. Назвіть основні об’єкти електронної таблиці.
(кількість електронних листів, всього може містити 255, кожен аркуш поділений на рядки і стовпці, є клітинки які мають свою адресу)
5. Яка комірка називається активною?
(Коли комірка активізована, в полі імені відображається її адреса, ще коли вона обведена зеленим кольором)
6. Як утворюється адреса комірки?
(Прямокутний діапазон комірок позначається записом адрес кутових комірок (лівої верхньої та правої нижньої), що розділені двокрапкою)
7. Які типи даних використовуються в електронних таблицях? (Текст, Число, Формула, Функції, Дата).
8. З чого починається запис формули? (Вона починається зі знаку рівності =)
ІІІ. Повідомлення теми, мотивація уроку.
Мотивація: Ці знання в програмі Excel будуть вам у нагоді в майбутніх професії, наприклад таких як: банкір, бухгалтер, менеджер, секретар, бізнесмен для виконання швидких, об’ємних розрахунків поданих у більш зручному форматі.
Розшифруй повідомлення (робота в парах)
А зараз вам потрібно буде виконати завдання в парах, розшифруйте зашифровані слова за зразком роботи в таблиці EXCEL.
(Картки з таблицями та шифрами)
A10 |
C8 |
F2 |
B4 |
E5 |
C6 |
D10 |
F4 |
C4 |
F9 |
C10 |
G4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
F2 |
F10 |
E6 |
C4 |
D6 |
B7 |
F4 |
B3 |
F9 |
C10 |
G8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
E2 |
D4 |
F10 |
G9 |
E8 |
B10 |
F6 |
G2 |
C10 |
B2 |
C7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
E8 |
C4 |
D2 |
E10 |
B2 |
A6 |
E3 |
|
|
|
|
|
|
|
E8 |
E2 |
B4 |
B8 |
|
D5 |
B10 |
F6 |
G9 |
D10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Редагування, Форматування, Електронних, Таблиць, Тема уроку
V. Пояснення нового матеріалу.
Презентація з коментарями
VІ. Практична робота
Техніка безпеки (Світлофор) (червоні та зелені картки)
Запитання:
Практична робота (завдання на картках)
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу
На плаката хмаринки.
Учні мають набір визначень та краплинки з діями. Вибрати і вчепити краплинки до визначення
VІІІ. Домашнє завдання п. 8,9 вивчити
Рефлексія (вчепити до сонця промінчики, з написаними своїми враженнями від уроку)