Роль сім’ї
у вихованні психічного здоров’я молодшого
школяра
Українська народна педагогіка на основі багатовікового досвіду завжди підтримувала культ Матері і Батька, культ Сім'ї. Адже саме від них залежать успіхи у фізичному і соціально-психічному розвитку дітей…
Про силу виховного впливу батьків красномовно говорить такі українські народні прислів’я і приказки: «Яка хата — такий тин, який батько — такий син», «Молодь багата мудрістю мами й тата», «Який кущ, така й хворостина, який батько, така й дитина”, «Які мамо й тато, таке й дитятко».
У сім’ї однаково важлива роль належить як батькові та і матері.
Розглянемо цю проблему більш детально через шкільну призму.
Сім´я та школа – це берег та море.
На березі дитина робить свої перші кроки, отримує перші уроки життя, а потім перед нею відкриваються море знань, а курс у цьому морі прокладає школа. Це не означає, що вона повинна зовсім відірватися від берега.
Сім'я – це природне середовище первинної соціалізації дитини, джерело її матеріально-емоційної підтримки, засіб збереження і передання культурних цінностей .
Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей.
В. Сухомлинський
Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
А. Барбюс
На прикладі своєї роботи я розкажу якими шляхами розбудовується взаємодія сім’ї та школи.
1.
2.
3
3.
4.
5.
6.
Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно видається справою знайомою і зрозумілою, а декому — навіть справою легкою. І що зрозумілішим і легшим здається воно, то менше людина з ним знайомі теоретично і практично.