Тема: Рослини. Визначальні ознаки рослин. Лабораторна робота «Будова рослинної клітини»
Мета: Ознайомити учнів із визначальними ознаками рослин (автотрофне живлення, прикріплений спосіб життя, необмежений ріст); з особливостями рослинної клітини ( клітинна стінка з целюлози, наявність пластид, вакуоля з клітинним соком); з основними групами рослин. Розвивати мислення, мовлення, увагу уяву, пам’ять. Виховувати бережливе ставлення до рослин.
Обладнання: проектор, комп’ютер, презентація, гербарій, малюнки рослин, листя рослин зеленого та жовтого кольорів, картопля
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати: учень\учениця знає основні ознаки рослин, будову рослинної клітини та основні групи рослин; уміє відрізняти органели в рослинній клітині.
Предметні та ключові компетентності: комунікативна, міжпредметна, природничо-наукова; уміння вчитися, спілкуватися державною мовою та іноземними мовами,
Хід уроку
-
Організація класу. Створення позитивного настрою у дітей.
-
Перевірка домашнього завдання (біологічний диктант).
-
Які організми не мають ядра: а) бактерії, б) рослини, в) тварини, г) гриби, д) археї
-
Як називаються організми, клітини яких мають ядро: а) прокаріоти, б) еукаріоти
-
Рослини, тварини, гриби – відносять до: а) прокаріот, б) еукаріот
-
Еукаріоти це: а) домен одноклітинних організмів, які мають ядро, б) домен одноклітинних, колоніальних та багатоклітинних організмів, що характеризуються наявністю ядра та мембранних органел, в) домен багатоклітинних організмів, які не мають ядра.
-
До одномембранних органел відносять: а) ЕПС та лізосоми, б) мітохондрії та пластиди.
-
До двомембранних органел відносять: а) мітохондрії та пластиди, б) рибосоми та клітинний центр.
Взаємоперевірка (слайд №1 відповіді до біологічного диктанту)
-
Основна частина уроку.
-
Оголошення теми і визначення очікуваних результатів (слайд №2 тема уроку, словникова робота)
-
Мотивація навчальної діяльності.
-
Актуалізація опорних знань.
- Що ви знаєте про рослин? (слайд № 3, Гра «Мозковий штурм»)
-
Пояснення нового матеріалу.
-
Ознайомлення з планом уроку (слайд №4, план уроку)
-
Словникова робота (коренеплід, архепластиди)
-
Розуміння епіграфу уроку учнями (слайд №5, епіграф уроку)
-
Бесіда про визначальні ознаки рослин. Вправа «Вірю – не вірю» (слайд №6-7, визначальні ознаки рослин)
-
Виконання лабораторної роботи (слайд №8, будова рослинної клітини)
-
Фізкультхвилинка
-
Бесіда про типи пластид (слайд №9, фото хлоропластів, хромопластів, лейкопластів)
-
Робота з підручником (слайд №10, с. 48-49, основні групи рослин)
-
Бесіда про життєві форми рослин (демонстрація малюнків )
-
Підбиття підсумку уроку (що ми дізналися на уроці, чого навчилися, що запам’яталося найбільше)
-
Диференційоване домашнє завдання.
Конспект уроку на запрошення до педради
у 7-Б класі
Тема: «Рослини. Визначальні ознаки рослин. Лабораторна робота № 3 «Будова рослинної клітини»
Підготувала: Поважніцька І.В.