Розгорнутий план-конспект уроку для 5 класу з теми «Однорівневі списки».

Про матеріал
Розгорнутий план-конспект уроку для 5 класу з теми «Однорівневі списки». Містить теоретичний матеріал з даної теми. Також вказані завдання , що пропонуються для виконання після засвоєння теоретичного матеріалу.
Перегляд файлу

Лубенська міська рада Полтавської області

Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Лубенської міської ради Полтавської області

 

 

 

Методична розробка

уроку з інформатики для 5 класу з теми : Однорівневі списки.

.

 

 

 

Підготувала вчитель інформатики

спеціаліст

Демидова В.І.

 

 

м.Лубни

2019 р.

Урок 16

Тема:Однорівневі списки.

:

Мета :

навчальна: навчити учнів створювати однорівневі списки.                                                                                              

  • розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
  • виховна:  виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

  1. Привітання із класом .
  2. Повідомлення теми і мети уроку .

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Пригадай :

  1. Які способи створення таблиць ви знаєте?
  2. Як відформатувати таблицю?
  3. Як додати та виділити  рядок, стовпець?

 

III. Вивчення нового матеріалу

  • Що  таке список?
  • Як створити список?
  • Що таке маркований список?
  • Що таке нумерований список?
  • Як відформатувати список?

 

Список – це послідовність абзаців, що мають спільну позначку(маркер або номер). У вигляді списків можна оформити інструкції до виконання завдання, перелік учнів класу, список покупок тощо. Списки бувають марковані та нумеровані. 

 

 Нумерований список – цесписок на початку якого стоять цифри або букви. 

 

 Маркований список – це список на початку якого стоїть спеціальний символ – маркер. 


Щоб надати спискам відповідного вигляду, необхідно скористатися бібліотеками нумерації та маркерів. 

  Створення нумерованого списку відбувається за таким алгоритмом:.

 

  • 1.Відкрити бібліотеку маркерів, натиснувши кнопку Нумерація
  •  2.Вибрати спосіб нумерації
  •  3.Надрукувати перший елемент списку. Enter
  • 4.Натиснути клавішу Enter.
  •  5.Надрукувати другий елемент списку і т. д. 

 

Створення маркованого списку відбувається за таким алгоритмом:

 

  •  1.Відкрити бібліотеку маркерів, натиснувши кнопку Маркер
  • 2.Вибрати вигляд маркера.
  • 3.Надрукувати перший елемент списку. Enter
  • 4.Натиснути клавішу Enter.
  • 5.Надрукувати другий елемент списку і т.д. 

 

Як створити маркований або нумерований список

Ви можете додавати марковані й нумеровані списки в текстові документи і презентації. 

ЯК СТВОРИТИ СПИСОК

  1.                Відкрийте файл.
  2.                На панелі інструментів виберіть маркованого  https://lh3.googleusercontent.com/l4Ed7Z31oxW2S-ugSn9R5zSVugqc3cvOZIXKvwvv4SFVeDbMCCfEiTe_eeBZpxkMzWg=w18-h18 або нумерованого  https://lh3.googleusercontent.com/7foEveHDv8cxZo7r_tOzoFOpndUoQ3bV6OJXY4RmgNBIeGWxBeUG5ISqNAbzPax_0w=w18-h18 списку.
  3.                Щоб змінити стиль маркерів або нумерації, натисніть на стрілку поруч зі значком на панелі інструментів.

ЯК ВІДФОРМАТУВАТИ СПИСОК

Ви можете змінити вигляд і колір маркерів або номерів в списку, а також додати суфікс або префікс до номерів.

  1.                Відкрийте файл.
  2.                Щоб виділити весь список, натисніть на номер або маркер один раз, а щоб вибрати певний маркер або

номер - два рази.

  1.                Внесіть необхідні зміни:
    •                   Тип. Натисніть на маркер або номер правою кнопкою миші і виберіть їх стиль.
    •                   Колір. Вибір кольору маркера або номера за допомогою функції «Колір тексту"  https://lh3.googleusercontent.com/DWY_cXI4OepYlXXIhUhXJKcknLbCS0xdw8TjJiYQ-Xa1NRbp2elvWqIVFVLmb8Id1TAb=w18-h18на панелі
    •                   інструментів.

Закріплення нового матеріалу.

Створіть однорівневий список.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Як створити нумерований або маркований список?
  2. Як надати списку відповідного вигляду?
  3. Як внести зміни  в список?

 

Рефлексія

  • Що нового сьогодні дізналися?
  • Чого навчилися?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Чи виникали труднощі?

VI. Домашнє завдання ст. 108-111

 

docx
Додано
26 березня 2019
Переглядів
1193
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку