Перший урок 2018-2019 н.р.
Тема. «
Діти об'єднують Україну »
( урок з елементами флеш мопу )
Перший урок 2018-2019 н.р.
Тема. « Діти об’єднують Україну »
( урок з елементами флеш мопу )
Перший урок 2018-2019 н.р.
Тема. « Діти об’єднують Україну »
Мета. Формувати національну свідомість школярів:
Розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держа-ви, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі рідній Україні. Пропагувати доброчинність, милосердя, взаємодопомогу та інші загальнолюдські цінності.
виховувати у учнів морально – етичні норми житт:я; співчуття, співпереживання, повагу до кожної особистості, її потреб та прав, здатність з розумінням ставитися до проблем інших.
Обладнання:
кульки, жовті, блакитні, зелені, мультимедійна презентація, відео пісні, вислови про Україну, кольоровий папір, державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон, комп’ютер, проектор, проектна дошка,
Форма проведення:
урок з елементами флеш мопу
Вікова категорія: учні 4 класу
Хід уроку.
І. Організація класу.
( Лунає пісня. Діти заходять до класу. У кожного із них кульки. Учні діляться на групи за кольором кульки. )
І група ---- кульки жовтого кольору.
ІІ група ---- кульки блакитного кольору.
ІІІ група ----- кульки зеленого кольору.
Вчитель.
От і знову лунає дзвоник,
Мелодійно і срібно звучить.
Він до класу дітей закликає,
Щоб успішно вас знову вчить.
Підросли ви усі і зміцніли
І цікавістю очі горять.
Дай нам, Боже, здоров’я і сили,
Щоб багато нового пізнать.
---- Сьогодні із нами на святі наші батьки Привітаймо їх.
Давайте усмішки усім дарувати:
І друзям, і гостям, і мамам, і татам.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова у всіх нас на устах.
---- Подаруйте всім усмішку, тепле слово та гарний настрій !
--- Дорогі друзі ! Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок ДОБРОТИ, МИЛОСЕРДЯ. Усім відомо, що краса людини — її доброта.
Тема нашого уроку: « Діти об’єднують Україну »
Ми будемо вчитися вмінню із розумінням ставитися до проблем інших, бути чуйними, творити добро, добродіяння.
Ми вже вміємо з вами працювати у групах, але сьогодні ми поділились за кольорами. Поясніть, будь ласка, як кольори
пов’язані із нашим уроком?
( Діти висловлюють свою думку. )
---Молодці! Вірно!
Жовтий колір – це колір пшеничної ниви,
колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.
--- Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба.
Це колір води, без якої не дозрів би хліб.
І ще – це колір миру.
-- Зелений вважається кольором повітря,
життя, гармонія, природа, надія , процвітання.
-- А зараз інтерактивна гра « Асоціативний кущ »,
( На дошці написані слова. Які уявлення , почуття викликає у вас кожна із назв. І в залежності від цього прикрасте іх кульками певного кольору, обґрунтувавши свій вибір.)
( Діти, за бажанням , виходять до дошки. Закріплюють
кульку певного кольору. Пояснюють свій вибір. )
1 учень.
Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені
Це дім мій – моя Україна.
2. Ось небо блакитне і сонце в зеніті !
Моя Україна – найкраща у світі !
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні джерельця.
3. Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і ріки глибокі.
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже сучасні.
4. Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня весела.
Це щира, багата, як світ, її мова,
Крилата, така мелодійна, чудова!
5. Її обереги – верба і калина.
Найкраща у світі – моя Україна.
Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!?
6. Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна і мирна держава.
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила
Вітчизно свята, дорога Україна.
Для кожного з нас ти у світі – єдина.
( Діти виконують пісню « Україно – краю мій ». Музика та слова О. Матраєва.
ІІІ. Бліц – турнір « Моя Україна ». Вправа « Мікрофон »
(День Прапора).
(24 серпня).
(1991 рік)
(24 і Республіка Крим)
(Павло Чубинський)
(Михайло Вербицький)
(Леонід Каденюк)
(Зубр)
(Дельфін)
(Герб, Прапор і Гімн – три основн і національні символи України. )
Учень. Державний Гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна .
( Виконується Гімн України.)
Учень.
--- Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих
горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
Учень
--- У тризубі відображено триєдність життя.
Це Батько– Мати - Дитя. Вони символізують собою Силу – Мудрість - Любов. Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).
ІІ Насгупне слово --- « Школа »
-- Які кульки прикрасять його
( Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
ІІІ. Музична фізкультхвилинка .
« Пісня щастя ».
І V. Слідуюче слово « Родина ».
(Діти прикрашають дошку кульками
та пояснюють свій вибір.)
V. “Краса людини — її доброта”.
( Діти співають пісню Юрія Рибчинського « Пісня на добро »
Вчитель.
* Плесніть у долоні ті , хто зробив хоч одну добру справу. *Підніміть , будь ласка, руку ті хто хоч один раз скривдив друга.
* Встаньте ті, хто любить свою країну, родину, готовий робити
людям добро.
- Молодці! Я вами пишаюсь.
Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.
VІ. « Ланцюжок доброти »
-- Друзі, у вас на партах є кольоровий папір, ножиці, олівці.
Обведіть кожен свою долоньку. Потім ми їх з’єднаємо і утворимо « ланцюжок доброти 4 – А класу. До нас приєднуються батьки та гості.
(( Зробивши «ланцюжок », діти разом з гостями виходять на
шкільне подвір’я. Тримаючись за руки, школярі створили ланцюжок єдності . Батьки вимірюють довжину створеного
« ланцюжка »
Вчитель.
Ви - гордість та майбутнє України. Вам продовжувати розбудову
незалежної Батьківщини.Слава Україні. Героям слава.
( Музичний флеш моп під пісню « Діти України » )
Література.
Харків. 2008.
3. . Класні години з психологом.. О.В. Скворчевська, О.С.Нурєєва.-Х., - Вид. група « Основа», 2008.