Розробка першого уроку "Добре тому жити - хто вміє дружити"

Про матеріал

Мета: доповнити і поглибити знання дітей про Батьківщину, формувати уявлення про Україну як суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною; розвивати в учнів творче мислення, уяву , комунікабельність; формувати громадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість; виховувати любов і повагу до Батьківщини, її символів, обрядів, традицій; зацікавленість до європейських країн. Познайомити з загальнолюдськими цінностями. Дати зрозуміти, як важлива дружба в житті кожної людини, кожної держави.

Перегляд файлу

 

 

Описание: Картинки по запросу картинки украинской дружби

 

 

 

 

 

 

Тема: « Добре тому жити-хто вміє дружити»

Мета: доповнити і поглибити знання дітей про Батьківщину, формувати уявлення про Україну як суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною; розвивати в учнів творче мислення, уяву , комунікабельність; формувати громадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість; виховувати любов і повагу до Батьківщини, її символів, обрядів, традицій; зацікавленість до європейських країн. Познайомити з загальнолюдськими  цінностями.  Дати зрозуміти, як важлива дружба в житті кожної людини, кожної держави.

Обладнання: народні символи країни : жито, калина, чорнобривці, рушники; напис з прислів’ями, гілочки , прапори країн , 4 аркуші , записи законів дружби, відео ,слайд презентація , європейські страви. 

 

Хід уроку:

І. Вступна бесіда.

- Ось і промайнуло тепле  літо. Я  рада  вітати вас в  нашому  світлому  класі. Ви від-почили, набрались сил  і готові вчитися.  Шановні батьки, любі діти! Я щиро вітаю вас зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров'я та здійснення всіх бажань.

За  літо ви познайомилися з новими людьми. Сподіваюсь, що ви скучили за  своїми  друзями з класу.  А тепер посміхніться і привітайтеся з тим, хто сидить біля вас.

ІІ. Оголошення теми

А зараз розпочнемо наш перший урок, тема якого « Добре тому жити-хто вміє дружити».  Сьогодні  ми поговоримо про одну із загальнолюдських цінностей, спробуємо усвідомити значення слова «друзі»,  зрозуміти, як важлива дружба в житті кожної людини, кожної держави.

Дружба – одне з найбільших багатств людини. Це стосунки між людьми, в основі яких  взаємна прихильність, відданість, спільність інтересів. Дружба – велика сила, а вибір друга – важлива справа.

 

 

Вправа «Мікрофон»

 

- Як ви думаєте, для чого потрібні друзі?

- Чи можуть виникнути дружні стосунки, якщо у двох людей немає спільних інтересів?

- Які спільні інтереси можуть бути у друзів?

- Чи може бути дружба між людьми, які не допомагають одне одному?

- В чому ви, учні, можете допомагати своїм друзям, свої батькам?

ІІІ. Робота над темою уроку

Скільки б іграшок, книжок, розваг  у  тебе  не було, без справжнього друга сумно і нецікаво. Адже тільки з другом  можна  поділитися радістю і смутком, поговорити про все, що тебе  цікавить, весело погратися.

  1. Робота з прислів’ями 

«Збери прислів’я»

 

 

 

Друзі пізнаються                                            за золото

Нових друзів наживай,                                   переможе

Дружба все                                                а старих не забувай

Дружба дорожча                                              в біді

 

-Діти , а як називається наша Батьківщина?

 

 Що для мене Україна?

Це моя Баьківщина,

Рідна мати, колиска ,

Перших спогадів низка ,

Запах луків і поля ,

Цей мій дім , моя доля,

І глибоке коріння,

І майбутнє творіння ,

Те, що в серці, у крові

Суміш болю і любові

 

 

 

Діти, кожен з нас , українців , відчуває те ж саме і міг би продовжити цей вірш, додаючи щось своє , особисте. Це тому, що ми належимо до великої і древньої нації, тому , що в нас є почуття любові до рідної землі , гордість за геніальних діячів науки і культури , яка дала українська земля : Григорія Сковороду, Тараса Шевченка , Ярослава Мудрого, Лесю Українку.

 

Україна – це отча земля, рідний край, де ти народився. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України – Дніпро. Буйною зеленню шумлять по його берегах сади, ліси. Наша Україна – райська земля безмежних степів, неозорих ланів,прадавніх таємничих лісів. Це земля могутніх і славних предків, які залишили нам у спадок священні звичаї та прекрасні поетичні традиції, безцінні дари – слово і пісню.

Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито – пшениця, всяка

пашниця. Працьовиті й волелюбні люди здавна живуть в Україні.

 

Є багато країн на землі,

        Є в них озера , річки і долин.

        Є  країни великі й малі,

       Та найкраща завжди –Батьківщина.

 

- Наша країна може пишатися не лише видатними діячів науки і культури, але і  корисними копалинами, заповідними зонами,  стародавньою архітектурою, родючою землею.

Є в центрі Європи чудова країна,

Сягає корінням у сиві часи.

І це – незалежна моя Україна!

 

Україна – одна з найбільших європейських держав. ЇЇ площа – 604 тис. кв.

метрів. На території України проживає понад 110 національностей.

 

Перегляд відео « Моя Країна Україна»

 

 

  1. «Конверт запитань»

 

Кожна держава має свої державні символи , давайте пригадаємо які символи нашої держави ви знаєте ( Герб, гімн, прапор, тризуб)

 

  • Вивчаючи  такий предмет як « Я у світі» , ви мабуть пригадуєте що наша країна  має багато сусідів, і вони так само як і наша країна входять до європейського союзу.

  - Тому і кажуть «Ми – діти європейської родини ,або ми –діти Європи»  До складу ЄС входять 28 країн.

  Народи світу різняться між собою національним одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини., національні блюда. У кожного народу є улюблені рослини — рослини-символи.

-Діти , скажіть, а щоб не було у нас війни, щоб всі люди жили в мирі та злагоді, що для цього нам треба робити? Ну наприклад, в нашім дружнім класі , ми спілкуємося, у на є спільні інтереси -це навчання, виховання., ….у  вас є сусіди по парті, шо ви з ними робите?

-Вірно, треба всім дружити.

  У давнину український народ називали чудовим словом «добричі», тому що вони мали добру вдачу, були чуйні, ні з ким не ворогували, не нападали, бо жили з того, що давала їм матінка-земля. І дітей своїх так виховували: поважати один одного, вміти поступитися, миритися, жити в мирі і злагоді.

   Багато років промайнуло з тих пір, але цей звичай не забувають у наших сім'ях.

   У злагоді і мирі ми повинні жити у нашій шкільній учнівській сім'ї, нашій   країні.

   Обов'язковими ознаками дружби є взаємна повага, довіра та терпіння. Людей, яких пов'язує дружба, називають друзями.

Дружба не може бути міцною, якщо в ній немає місця чесності, взаємоповазі, принциповості. Друг завжди допоможе в біді, захистить, підтримає.

 

  3. Вправа «Давайте жити дружно»

( На партах записи законів, діти їх читають)

 

Закони дружби :

1.Не залишай друга в біді. 


2.Бути вірним дружбі - означає ділити з другом не тільки радість, а й горе. 

3. Будь безкорисливим другом. 

4. Знайшовши надійного друга, ти помножуєш свої сили.

 

  • Навіть в українських народних казках таких як  в яких « Рукавичка», «Ріпка», «Котик і Півник», «Коза-дереза» йдеться про дружбу, взаємодопомогу.

4.Вікторина «Хто з ким дружить?»

Зараз ми проведемо вікторину «Хто з ким дружить?»

Перед вами різні герої, різні імена. Як ви думаєте, хто з ким дружить, хто кому потрібен?

Кумедний бурундук Чіп і ... (Дейл)

Добра Білосніжка і ... (сім гномів)

Кумедний Вінні-Пух і ... (Порося)

Добрий Малюк і ... (Карлсон)

Зелений крокодил Гена і ... (Чебурашка)

 

5.Перегляд відеофрагменту « Ребята давайте жить дружно»

 

-Діти щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й  знати, дружити  та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхні звичаї традиції , і коли в нас будуть спільні інтереси , а зараз наш спільний інтерес –це Мир на всій планеті, тоді всі народи будуть жити в мирі та злагоді.

6.Вправа «Мої друзі»

- Візьміть папірці, обведіть свою руку. На долоні напишіть своє ім’я, а на пальчиках - імена своїх друзів.

(Діти виконують завдання) 

- Ви писали імена друзів і подумки були поруч з ними. Так само і наша держава має свої європейських  друзів .  І саме зараз мені б хотілося трішечки розповісти про декілька  країн Європейського союзу.

Слайд презентація .  Представниця Польща.


Польща – країна в центральній Європі, одна з великих європейських держав. Західна найближча сусідка України. Столиця Польщі – Варшава – місто традицій і сучасності. Польща багата пам’ятниками архітектури, національними стравами, культурою, музикою, художньою керамікою, тканинами та склом. Усі пам’ятають польське прислів’я: «Пийте, їжте й ослабте свій пасок». Поляки – гостинні люди і пригощають усіх, «чим хата багата». Прапор –біло-червоний. Кожна країна має свою національну рослину і свою національну квітку. Вона частково відображає культуру і розповідає про історію держави, представляючи її навколишньому світу. У Польщі –це «Анютини очі» , а дарують цю квітку самим рідним людям. Польська національна кухня достатньо різноманітна і оригінальна. За багатьма компонента з м’ясних страв добре відомі знамениті ковбаси, шинка з хріном,  запечена з картоплею корейка під цибульним соусом,ми вона подібна до української Польща — «країна супів», тут їх сотні і сотні видів. Вироби з тіста- «сирники», пироги з картоплею, сиром або грибами.

Вчені:

Діячі мистецтв:

 

Вас вітає сонячна  Італія. Країна, у якій «є все». Країна з багатою історичною спадщиною з виключно природною красою. Столиця цієї держави –Рим.
 

Гаряча країна моди, пасти, вина, стародавньої архітектури.

 В Італії 20 регіонів, і, побувавши навіть у кількох із них, не можна заявити, що ти був в Італії, а тим паче знаєш її.

Італію потрібно відкривати і відкривати. У кожному регіоні Італії своє життя, кухня, традиції, ідеали, мова і тим паче культура. Італія — країна смачної піци, пасти, оливок і сонячного настрою. Найкрасивіші  міста такі як , Ватикан, Мілан, Флоренція, Венеція, площа Сан- Марко. На території Ватикану дуже строгий дрес-код.

 

«Закриті плечі, руки та коліна. В шортах та міні-спідницях вхід заборонено».

Італія  має багату історію, але інтерес до неї не вщухає навіть у наш час. ...Одна з історичних пам’яток того часу –це амфітеатр Колізей.  Довгий час Колізей був для жителів Рима та гостей міста головним місцем розважальних видовищ, таких як бої гладіаторів, битви диких звірів, морські битви .А ось одним з символів Венеції є гондоли та гондольєри . Лілія вважається національною квіткою Італії.

 У повсякденному житті італійців значно більше таємниць, ніж ви собі уявляєте.

Ну наприклад :

  1. Дитячі будинки в Італії відсутні.
  2. В Італії немає бездомних тварин.
  3. Всі італійські слова закінчуються на голосну.
  4.  Італія – одна із країн із найдовшою тривалістю життя.  
  5. В Італії не можна відкривати парасольку в приміщенні – італійці вірять, що це приносить невдачу.
  6. Всесвітньо відому казку «Піноккіо» придумав італійський письменник Карло Коллоді.
  7. Всесвітньо відому казку «Піноккіо» придумав італійський письменник Карло Коллоді.
  8. Поряд з піцою, макаронні вироби є одними з найбільш популярних продуктів харчування. Цікаво знати, що один італієць в рік з’їдає більше 25 кг макаронів.
  9. Поряд з піцою, макаронні вироби є одними з найбільш популярних продуктів харчування.
  10.  Цікаво знати, що один італієць в рік з’їдає більше 25 кг макаронів.

11.Механічний годинник, барометр, термометр, оптичне скло і телефон – все це італійські винаходи.

12. Римляни люблять кішок так сильно, що називають їх біо-культурним надбанням міста!

Після вступу в силу нового закону, за вбивство кішки потрібно буде заплатити штраф в 10 000 євро і сісти за ґрати на термін до 3 років! Цікаво знати, що в усьому Римі налічується понад 300 тис. котів, – цікавий факт.

ІV. Заключна частина.

 

     1. Завдання

 

  Діти отримують  гілочки


- Спробуйте переломити їх                                 


- Ось так і в житті: кожного з вас поодинці можна образити, зламати, так само як  і нашу державу ,але якщо ми  будемо  разом, то ніякі вороги нас не зламають, і всі негаразди ми легко подолаємо. 
 

Людина народжується на світ і разом із життям отримує в спадок, мабуть, найбільше і найцінніше багатство – Батьківщину. Її не вибирають за смаком і бажанням, так само, як і не вибирають собі неньку. Вітчизна, як рідна мати, - це наша доля. І де би ви не були , до яких країн би не поїхали , ви завжди повинні тримати у себе в серці  частку спогадів  про свою країну.

 

2.Перегляд відео «Я європеєць»

 

Ну і на завершення нашого уроку, я всіх запрошую до маленького класного ресторанчика під назвою « Європейські страви»

(Звучить пісня В. Шаїнського «Когда мои друзья со мной» )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

010920176283

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 червня 2018
Переглядів
7008
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку