Розминка «Інформаційна лихоманка» (оцінювання за допомогою золотих байтів. Додаткові бали)
«Хмара» слів - візуалізації ключової інформації
візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб
об’єкт
сторінка
абзац
рядок
слово
символ
малюнок
схема
діаграма
зображення
ілюстрація
графіка
фігура
стовпчик
межа
клітинка
Tab
Delete
Backspace
Кегль
Шрифт
Ранок
Кава
Delete
|
|
|
Вправа «Хмара слів».
Завдання.
Створити «хмару» із запропонованих слів за темою «Текстовий документ».
Слова:
ЗАВДАННЯ.
У власній папці створити файл текстового документа з назвою Свято.
День Святого Валентина. Традиції різних країн.
В Італії День Валентина називають “солодким днем”, оскільки подарунок до цього свята – солодощі.
У Польщі прийнято відвідувати Познаньську метрополію, де нібито спочивають мощі святого Валентина.
Французи в цей день дарують коштовності та пишуть чотиривірші на листівках, посилаючи їх один одному.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Робота з підручником.
Правила введення тексту. Стор. 82 (зачитати)
Інтелектуальна хвилинка стор. 86 підручника.
Яке слово утвориться внаслідок натискання наведеної послідовності клавіш?
ІНФОРМАЦІЯ - ФОРМА
№ уроку |
Клас |
Дата |
Назва теми, уроку |
Кількість годин |
Тема 3. Опрацювання текстових даних |
6 |
|||
20 |
5
|
|
БЖ. Створення текстового документа з графічним зображенням та таблицею.
|
1 |
МЕТА:
Навчальна: закріпити основні поняття текстового документа; систематизувати правила введення, редагування та форматування тексту; формувати вміння та навички роботи в середовищі текстового процессора.
Розвиваюча: сприяти розвитку логічного мислення учнів; розвивати навички роботи з клавіатурою.
Виховна: виховувати інформаційну культуру.
Обладнання:
Тип уроку: урок застосування набутих знань, вмінь та навичок.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. Привітання. Перекличка. Правила безпеки життєдіяльності під час уроку.
ІІ. Актуалізація навчальних знань учнів та мотивація навчальної діяльності учнів.
2.1. Повторення за п. 6. Тести онлайн в Online Test Pad https://onlinetestpad.com/ua/tests.
2.2. Розминка «Інформаційна лихоманка». Питання на інтерактивній дошці.
2.3. Вправа «Хмара» слів ». Створити «хмару» із запропонованих слів за темою «Текстовий документ».
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
3.1. Оголошення теми і мети уроку.
3.2. Пояснення матеріалу.
Хвилинка відпочинку.
ІV. Закріплення нового матеріалу (осмислення логічних зв’язків і залежностей між окремими порціями навчального матеріалу).
4.1. Робота з підручником стор. 82. Повторити правила введення тексту.
4.2. Робота за комп’ютером. Програма ТР Word. Створення текстового документа з графічним зображенням та таблицею. Картки з практичним завданням. Папка з графічними зображеннями.
Релаксація.
V. Узагальнення та систематизація навчального матеріалу.
5.1. Плакат «Хмара слів «Текстовий документ»». Закріплення понять текстового документа.
VІ. Підсумки уроку.
Рефлексія.
Чи сподобався урок?
Що нового ви узнали сьогодні на уроці?
Як ви гадаєте де вам знадобляться ці знання та навички?
Оцінювання учнів.
Візуалізація результатів оцінювання в таблиці.
VІІ. Домашнє завдання. Повторити п. 7, 16-17.
ПЛАН УРОКУ
Для І команди: Назвіть об‘єкти текстового документа: Сторінка, абзац, слово. Символ, схема, малюнок. Зображення, число, ілюстрація, графіка, речення, фігура.
Для ІІ команди: Назвіть об‘єкти таблиці текстового документа: слово. Символ, малюнок. Зображення, число, ілюстрація, графіка, речення, стовпчик, клітинка, межа, рядок, фігура.
інформатика 5 клас Челенкова Н.Т.