Розробка уроку географії на тему "Населення і політична карта Африки"

Про матеріал
Матеріал для роботи з дітьми на уроках географії . Може використовуватись вчителями на уроках в загальноосвітніх школах
Перегляд файлу

Урок географії.

Тема: Населення та політична карта Африки.

Мета: сформувати знання про етнічний склад населення Африки, його розміщення; про сучасну політичну карту Африки; сприяти розумінню демографічних проблем; ознайомити з планом вивчення країни; формувати вміння характеризувати країну за планом; удосконалювати практичні навички роботи з політичною картою; проводити патріотичне виховання(зовнішні економічні зв’язки; розуміння значущості своєї країни).

Обладнання: карта, атласи, контурні карти, малюнки, картки- план вивчення країни.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

1.Актуалізація опорних знань.

Вправа: Склади слово та охарактеризуй об’єкт Африки.

АСХААР  ( пустеля Сахара)

ТЛАСА   (гори Атлас)

ІВДА    (пересохші русла річок ваді)

ЛІКІАМЖДОРНА   (влк. Кіліманджаро)

ОМЛСАІ    (п-ів Сомалі)

ІВКОРТІЯ  (озеро Вікторія)

РКАМАГАДАС  (о-в Мадагаскар)

ЛЬАДМАІ  (крайня зх.т мис Альмаді)

ОКГОН   (річка Конго)

ІТІБЕСТ   (нагір’я Тібесті)

Географічний калейдоскоп: “Дивовижна Африка”

(на дошку  вчитель прикріплює слова ; учень пояснює дивовижність даних географічних об’єктів)

Ніл (найдовша річка в світі)

Конго (річка,що двічі перетинає екватор)

Сахара (найбільша пустеля в світі)

Нігер (річка,що перетинає нульовий меридіан)

Вікторія ( найбільше озеро Африки)

4 півкулі (одночасно материк знаходиться в чотирьох півкулях)

Чад (найдавніше озеро Африки)

Танганьїка (найглибше озеро Африки та друге за глибиною в світі)

Жираф (найвища тварина,що проживає в саванах)

Страус (найбільший птах,що проживає в саванах)

2.Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.

Людина - невід’ємна частина природи, що з давніх давен змінює її,використовуючи природні багатства навколишнього середовища для задоволення власних потреб. Чисельність населення материків постійно збільшується,отже збільшується вплив на навколишнє середовище. Якби ми з вами опинилися в Африці та помандрували її країнами, то змогли б поспілкуватися з її мешканцями якщо хоч трохи розуміємо англійську,французьку ,або португальську мови. Звідки африканцям відомі ці мови?

3.Вивчення нового матеріалу.

На дошці проблемне запитання:

Чому в Африці так багато бідних країн?

1)Населення Африки (розповідь вчителя)

*** Раси і народи (розміщуючи картинки на карті,розповісти про різноманітний расовий і етнічний склад населення)

***Розміщення населення (дати відповідь на запитання про те , які чинники впливають на розміщення населення на території материка) 2)Політична карта Африки.

(заздалегідь учні класу поділені на три групи)

Кожна група отримує завдання дослідити країну за планом) План

1.   Географічне положення країни.

2.   Природа.

3.   Населення.

4.   Господарство.

5.   Зовнішні економічні зв’язки.

I      група - Єгипет

II    група - Нігерія

III  група - Південна Африка.

4.Узагальнення і систематизація знань.

*** Дати відповідь на проблемне запитання.

*** Робота з контурною картою

(позначити країни і столиці; список країн роздати)

5.Домашнє завдання:

Опрацювати параграфи 19,20.

Закінчити заповнювати контурну карту.

Заповнити таблицю:

Найбільші за площею країни Африки

Країни, що мають вихід до моря

Країни, що не мають виходу до моря

 

 

 

 

pdf
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
23 січня 2023
Переглядів
68
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку