Конспект уроку на тему "Купуючи їжу", метою якого є розвиток навиків говоріння і аудіювання, монологічного мовлення, створення міцних мовннєвих зв'язків в різноманітних мовних ситуаціях, виховання інтересу до вивчення теми, самостійності і особистої відповідальності.
Тема: Shops and Shopping
Підтема: Купуючи їжу
Мета уроку:
1. Практична:
• Введення нових слів та автоматизація вже вивчених лексичних одиниць;
• Контроль вивчених лексичних одиниць (фонетичної і граматичної форми) в мовних вправах;
• Автоматизація вживання минулого часу;
• Навчання говорінню: діалогічна мова, окремі вислови.
2. Розвиваючі:
• Розвиток відчуття мови на основі контексту і наочності;
• Розвиток мовної здогадки;
• Розвиток навиків говоріння і аудіювання;
• Розвиток навиків монологічного мовлення.
3. Освітні:
• Створити міцні мовннєві зв'язки в різноманітних мовних ситуаціях.
4. Виховні:
• Виховання інтересу до вивчення теми;
• Виховання самостійності і особистої відповідальності.
Тип уроку: урок вдосконалення мовних навиків.
Обладнання: малюнки по темі, роздатковий матеріал,підручник.
Хід уроку
І. Початок уроку
1. Організаційний момент.
2. Повідомлення теми уроку.
- Today our topic is called "Meals”.
- During our lesson we’ll speak about meals, shops, where we can buy them.
- Are you ready?
- Good! Let’s start the work!
3.Мовленнєва зарядка.
Answer the questions:
What do you need when you go to the shop? (We need money, a shopping chart and a shopping list.).
Do you like to go shopping?
How often do you go shopping?
When you buy something, what is most important to you: price, quality, fashion trend?
Do you sometimes buy second-hand things?
Do you sometimes buy things that you don't need?
ІІ. Основна частина уроку
Введення нових лексичних одиниць
Первинне закріплення нової лексики із застосуванням відео фрагмента.
"Supermarket Song”
- Listen to the song and repeat after the singer. Then I’ll ask what the customer bought in the shop.
- читання словосполучень з карток та їх переклад.
- виконання вправи на картках.
Розвиток усного діалогічного мовлення з опорою
- And now, my friends, let’s read and act out the dialogue (Ex.2 p. 120)
- Скласти діалог, використовуючи репліки на картках.
Повторення граматичного матеріалу
-виконання вправи 3 (поставити неправильні дієслова у минулому часі) та впр.4 (поставити речення в питальній та заперечній формі ) на стр. 121.
-перекласти речення на англійську мову, використовуючи Past Simple
1. Вчора Марк забув купити пляшку олії та пакет рису.
2.Вчора я хотіла купити плитку шоколаду, кетяг бананів та баночку меду, але забула гроші вдома.
3. Ден не купив пакет борошна та пачку масла вчора.
4. Ти ходив за покупками минулої суботи?
5. Том з'їв плитку шоколаду та випив баночку кока-коли у супермаркеті.
6. Вчора я не ходила до школи.
7. Що ти купив у молочному магазині вчора?
8. Вона не ходила до м'ясного та овочевого магазину.
9. Коли Максим жив у Києві, він не любив ходити до супермаркету.
10. Катя ходила за покупками зі списком.
- з’єднати слова, утворивши словосполучення
a bottle of water
a jar of tomatoes
a bag of rice
a carton of milk
a bar of chocolate
a pack of butter
a can of coca-cola
ІІІ. Заключна частина уроку
Підведення підсумків уроку.
- Open your day-books!
- Write down the homework:
exercise 2(b) on page 120 – to make up your own dialogues using the words from the exercise and learn new words.
- Tell me please: was our lesson difficult? We have done enough, haven’t we?
- What was new? What did you know? What was the most interesting for you?
- Thank you for the work! Good bye, boys and girls!