Розробка уроку з біології для учнів 7 класу за темою "Ракоподібні"

Про матеріал
Тема уроку «Ракоподібні, їхні особливості, різноманіття та значення» є поточною у вивченні розділу різноманіття тварин у курсі біології 7 класу. Урок містить матеріли та рекомендації щодо проведення і може бути адаптований під різні класи, також даний план уроку можна адаптувати за потребою для проведення як онлайн так і офлайн. Конспект уроку складено відповідно до чинної програми та з використанням матеріалу підручника Біологія для 7 кл.Соболь В.І.
Перегляд файлу

Анотація

Тема уроку «Ракоподібні, їхні особливості, різноманіття та значення» є поточною у вивченні розділу різноманіття тварин у курсі біології 7 класу.

Рептилії — це покриті лускою хребетні тварини, які зазвичай вилуплюються із яєць, їх називають холоднокровними, тому що температура їхнього тіла така сама, як зовнішнього середовища.

 Урок містить матеріли та рекомендації щодо проведення і може бути адаптований під різні класи, також даний план уроку можна адаптувати за потребою для проведення як онлайн так і офлайн.

Конспект уроку складено відповідно до чинної програми та з використанням матеріалу підручника Біологія для 7 кл.Соболь В.І.

 

Тема. Ракоподібні, їхні особливості, різноманіття та значення

Мета: ознайомити з особливостями будови, способом життя, розмноженням, розвитоком та різноманітністю ракоподібних; розвивати уявлення про значення ракоподібних у природі та житті людини; виховувати бережливе ставлення до тваринного світу.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник – Біологія для 7 кл.Соболь В.І, друкований зошит – Біологія для 7 кл. Задорожний К.М., таблиці, фото тварин.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний етап уроку

Налаштування учнів на успішний урок (прийом – я бажаю тобі…..)

Учні бажають один одному успішного, вдалого уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

«Пригадайте!» вправа ст.57 за підручником

Запропонуйте учням скласти асоціативний кущ до поняття - Членистоногі

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

IV. Мотивація навчальної діяльності

«розв’яжіть задачу» вправа ст.57 за підручником

Проведіть конкурс гру на кращого математика-біолога, хто швидше вірно виконає завдання.

 

V. Вивчення нового матеріалу

І. Пояснення вчителя з використанням таблиць та фото ракоподібних за планом:

1.Ознайомлення з групою тварин.

Ракоподібні (Crustacea) — підтип членистоногих тварин, які мають зчленований, схожий на шкарлупу скелет, який слугує їм як каркас для м'язів та інших внутрішніх органів, так і захистом від ушкоджень та ворогів. Підтип містить понад 67 тисяч видів тварин, які живуть переважно у морських і прісних водоймах, хоча низка видів мешкає на суходолі

 

2. Особливості зовнішньої та внутрішньої будови ракоподібних .

Зовнішня будова

Тіло складається з голови, грудей (торакса) та черевця. Голова та груди можуть у деяких видів бути нерухомо з'єднаними між собою у головогруди (цефалоторакс) і з боків вкриті щільним панциром.

 

Покриви тіла

Ззовні тіло вкрите міцною хітиновою кутикулою. Вона містить карбонат кальцію, що надає тілу додаткової міцності. Зовнішнього воскоподібного шару, що перешкоджав би випаровуванню води, нема, тому раки не можуть жити за межами водойм.

 

Внутрішня будова

Кровоносна система незамкнена, є серце різної будови. Органи дихання — зябра, дрібні види дихають всію поверхнею тіла. До органів виділення у річкового рака належать зелені залози.

ІІ. Робота в групах з підручником за параграфом 14 ст.61-64

Різноманітність ракоподібних

Запропонуйте учням заповнити таблицю під час опрацювання параграфу

 

Нижчі ракоподібні

Вищі ракоподібні

Місце існування

 

 

Особливості будови

 

 

Представники

 

 

 

 

ІІІ. Значення ракоподібних у природі та житті людини.

Розповідь учителя з елементами бесіди.

Чимало ракоподібних є придонними фільтраторами води (калануси, морські жолуді). Річкові раки виконують роль санітарів водойм, тому що переробляють органічні рештки. Багато ракоподібних (річковий рак, камчатський краб, креветки, омари, лангусти) є об'єктами промислу та використовуються людиною в їжу.

VI. Узагальнення й систематизація знань

  1. Робота у друкованому зошиті Біологія Здорожний К.М. ст.10-11
  2. Виконати завдання з підручника ст.59 - письмово

VII. Підсумок уроку

Метод «мікрофон»

Учні за бажанням висловлюються

Наприклад, ...

- Найцікавішим сьогодні для мене було…..

- Найбільше мені сподобалося, або не сподобалося під час уроку…..

- У мене виникло запитання за темою уроку….

VIII. Домашнє завдання

- Опрацювати параграф 13,14

Виконати завдання з рубрики «Діяльність» ст. 64

 

 

 

docx
Додано
26 липня 2022
Переглядів
453
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку