Розробка уроку з історії для 6 класу на тему: "Давньоєврейське царство". Ознайомити учнів з основними подіями Давньоєврейського царства; з історією переселення євреїв; виникнення Ізраїлю, періодами правління Давида і Соломона; розпадом Давньоєврейського царства; розвивати логічне мислення, вміння працювати з історичними джерелами, виховувати почуття взаємодопомоги, поваги, норми християнської етики.
Філімонова Юлія Миколаївна, вчитель історії, спеціаліст
Розробка уроку з історії у 6 класі
Тема: Давньоєврейське царство
Мета: ознайомити учнів з основними подіями Давньоєврейського царства; з історією переселення євреїв; виникнення Ізраїлю, періодами правління Давида і Соломона; розпадом Давньоєврейського царства; розвивати логічне мислення, вміння працювати з історичними джерелами, виховувати почуття взаємодопомоги, поваги, норми християнської етики.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день, діти! Ми починаємо урок. І знову хочеться спитати, який у вас настрій? Підніміть руки, у кого гарний, веселий настрій. Добре. Тож давайте його збережемо протягом усього уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми з вами поринемо у таємничий світ Давньоєврейського царства. Розглянемо історію стародавніх євреїв. Познайомимось з царями Саулом, Давидом, Соломоном. Ознайомимось з пам’яткою художньої культури – Біблією.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Я пропоную роботу в групах. Давайте об’єднаємося в дві групи. Ваше завдання дібрати слова, які пов’язані зі словами «Євреї» та «Ізраїль»
І група ІІ група
Євреї Ізраїль
Молодці! А зараз ми поговоримо про Давньоєврейське царство. Зверніть увагу на карту. На ній ми можемо знайти місцезнаходження царства. Таку карту вам пропонує підручник.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь вчителя.
План уроку
|
Місце розташування |
Азія, Близький Схід, східне узбережжя Середземного моря |
|
Клімат |
Сухий, субтропічний, улітку жарко |
|
Річки |
Йордан |
|
Столиця |
Єрусалим |
|
Основні заняття населення |
Землеробство, скотарство, ремесло, торгівля |
Ізраїльсько – Іудейське царство
|
Заснування Ізраїльського царства царем Саулом |
Заснування Іудейського царства царем Давидом |
|
Обрання Давида царем Ізраїльсько – Іудейського царства після смерті Саула |
|
|
Ізраїльсько – Іудеське царство за правління царя Соломона |
|
|
930 р. до н.е. - Ізраїльсько – Іудеське царство розпалося на дві держави |
|
|
Ізраїльське царство (Північна Палестина), столиця Самарія |
Іудейське царство (Південна Палестина), Столиця Єрусалим |
|
722 р. до н.е. захоплено ассирійським царем Саргоном ІІ |
605 р. до н.е. – підкорено Вавилоном, 586 – 538 р. р. до н.е. – «вавилонський полон» |
|
Виникнення єврейської діаспори |
|
2. Євреї – це семітські племена, які переселилися до Палестини на межі XIII-XII ст. до н.е. з Південної Месопотамії. Назва «євреї » означає «люди з іншого боку річки Евер (Євфрат)»
Робота в групах (учні отримують конверти, в одному – запитання, в другому – відповіді, таким чином 1 група ставить запитання, а 2 група відповідає)
1 група 2 група
Запитання Відповіді
3.
Царі Ізраїльсько – Іудейського царства
|
Саул (кінець ХІ ст. до н.е.) |
Давид (1004 – 965 рр. до н.е.) |
Соломон (965 – 930рр. до н.е) |
|
Засновник Ізраїльського царства. Сворив армію, запровадив податки, воював із філістимлянами. Загинув в одній із битв. |
Зброєносець у царя Саула. Засновник Іудейського царства. Був обраний царем Ізраїльсько – Іудейського царства після смерті Саула. Захопив Єрусалим та зробив його своєю столицею. Переміг філістимлян. Складав псалми. |
Молодший син царя Давида. Уславився мудрістю та справедливістю. Зміцнив державу мирним шляхом. Збудував Храм богу Ягве. Його правління називають «Золотим віком» |
Найдавніше писемне історичне джерело
Робота в групах. Діти, а давайте порівняємо Закони царя Хамурапі і Заповіді Бога.
|
|
Закони Хамурапі (І група) |
Заповіді Бога (ІІ група) |
|
Автор |
|
|
|
Спільні риси |
|
|
|
Відмінні риси |
|
|
|
Мета створення документа |
|
|
V. Узагальнення і систематизація знань.
Бесіда. Діти, що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
Що вам найбільше запам’яталося?
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
опрацювати параграф, написати міні – твір на тему: Культура Давніх євреїв.