Конспект заняття з малювання за темою “Море” для дітей середньої групи.
Мета:
Вчити дітей малювати за зразком, розвивати дрібну моторику рук, закріплювати назви кольорів, виховувати охайність та старанність Матеріали:
Малюнок моря, гуашеві фарби, пензлі, вода в стаканчиках, вологі серветки.
Підготовка вихователя:
Вихователь спочатку готує та розповідає історію пригод однієї пташки, яка любила мандри.
Готує яскравий та зрозумілий малюнок моря.
Готує музичне оздоблення заняття.
Готує тематичну руханку.
Підготовка дітей:
Діти на занятті сидять за підготовленими застеленими столами у захисних фартушках та нарукавниках.
Хід заняття.
Вихователь: Доброго дня, діти. Сьогодні у нас чергове заняття, сьогодні ми будемо малювати, а саме малювати фарбами, тому ми всі маємо фартушки та нарукавники, бо ми охайні та обережні.
Розгляд ілюстрації про море і його мешканців.
Вихователь: Подивіться, будь ласка на малюнок, що стоїть перед вами. Що на ньому зображено? Що ви бачите?
(діти дають відповіді: море, риби, дельфін, морська зірка, водорості, хвилі, сонце, небо, хмари).
Вихователь: я ж хочу вам розказати одну історію.
Історія про пташку, яка мріяла побачити море
Жила була маленька пташка на ім’я Міа. Вона жила у зеленому лісі, де було багато дерев, кущів, квітів, тварин та метеликів. Але щовечора, коли сонце сідало, Міа дивилася на небо та мріяла: «Я хочу побачити море! Яке воно? Як воно шумить? Які там кольори? Хто у ньому живе?».
Одного ранку Міа сказала: Час вирушати в дорогу!
Вона летіла понад ріками, полями й горами. Вітер співав їй пісень, а Сонце лагідно торкалося її крилець. Нарешті, після довгої мандрівки, Міа побачила щось велике, сине, блискуче. Це було воно- море!
Воно шуміло, сміялося хвилями, гралося з піском. А в морі плавали рибки, дельфіни медузи й навіть черепахи! Міа радісно кружляла в небі та щебетала: Моя мрія здійснилася!
З того дня пташка Міа знала: якщо сильно мріяти – усе можливо!
Питання до дітей після читання історії:
1. Як звали пташку, що мріяла побачити море?
2. Яка в Мії була велика мрія?
3. Що вона побачила, коли прилетіла до моря?
4. Хто живе у морі?
5. Чи була Міа сміливою?
6. Які мрії є у вас?
7. Якими фарбами краще малювати море?
8. Які звуки видає море?
(діти дають відповіді).
Вихователь: зараз ми з вами трошки порухаємося
(під час руханки відповідно до віршика-руханки діти роблять дії, які показує вихователь: пташка- машуть руками як крилами, щось не знають – хитають головою, розправляють крила- розводять руками, здійснила мрію – хлопають у долоні і таке інш.) Руханка:
Пташка Міа у лісі жила,
Моря не знала, а мрія була.
Крильця розправила – в путь полетіла,
Шлях подолала, і мрію здійснила!
Море шуміло, хвиля співала, Міа над морем радо літала.
Риби й дельфіни дивились з глибин –
Ось подивись – це наш морський дім!
Вихователь: а зараз перед вами лежать листи паперу, візьміть пензлі та намалюйте море вашої мрії чи те море, яке ви вже бачили під час відпочинку або мандрів. Також намалюйте морськіх мешканців, яких ви знаєте, чи яких ви бачили.
(діти малюють малюнки)
(під час малювання може грати тиха музика, пов’язана з морем)
3.Підсумок заняття.
Вихователь: ось і намалювали ви моря своїх мрій. Подивіться, які вони вийшли яскраві, багатокольорові, повні морських істот. Всі ваші малюнки ми розвісимо на виставці робіт, щоби ваші батьки теж побачили моря ваших мрій. Скажіть, що вам сподобалося малювати найбільше? Чи було вам складно щось малювати?
(діти відповідають)
Вихователь: Ось і дішло до кінця наше заняття, я рада, що всім вдалося втілити свої мрії у малюнку, дякую вам за уважність та вашу творчість.