Розв'язування вправ на всі дії з десятковими дробами. Урок -подорож "Сторінками життя та творчості Т.Г.Шевченка"

Про матеріал
Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи Укладачі програми :М. І. Бурда, Ю.І. Мальований, Є.П. Нелін, Д.А. Номировський, А.В. Паньков, Н.А. Тарасенкова, М.В. Чемерис, М.С. Якір Урок складено за підручником Математика 5 клас /А.Г.Мерзляк, Д.А.Номіровський, В.В.Полонський, М.С.Якір/
Перегляд файлу

Навчальний предмет: Математика. 5клас Розділ. Дробові числа і дії над ними.

Тема. Розв’язування вправ на всі дії з десятковими дробами.Урок-подорож

          «Сторінками життя та творчості Т.Г. Шевченка.»

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації вивченого матеріалу

 

Михайленко Ірина Григорівна вчитель математики

Іванківської ЗОШ І-ІІІ ст.. №2 вчитель вищої категорії,  вчитель-методист

 

Математика. Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. ( М.І.Бурда, Ю.І.Мальований, Є.П.Нелін, Д.А.

Номіровський, А.В.Паньков, Н.А. Тарасенкова, М.В. Черемес, М.С.Якір)

 

Мета:

ü систематизувати і узагальнити знання учнів про десяткові дроби, закріпити вміння використовувати правила виконання дій з десятковими дробами;

ü розвивати логічне мислення, математичну мову, увагу, пам’ять, виховувати пізнавальний інтерес4

ü виховувати в учнів любов і повагу до Великого Кобзаря, до історичного минулого України, почуття патріотизму, гордості, любові до рідної України.

Обладнання: використання мультимедійної презентації

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 1

Усно знайти значення виразів:

0,7 0,3

1,1100

19: 2      

2,410

30,2

0,7 0,3

 

2,40,1

10 9,5

5,5: 5

50.3

 

8 0,7

0.38

1,30,5

1,10,1

 

4,12,59

12,53,2

При кожній правильній відповіді відкривається одна клітинка квадрату.  З’являється частини портрету Т.Г.Шевченка (учні повинні самостійно відгадати). Учень 8 класу читає вірш Т.Г.Шевченка «Мені тринадцятий минало…»

Слайд 2

Вчитель оголошує тему уроку.

Слайд 3

Вчитель говорить про мету нашого уроку, форму його проведення, про те що провести урок йому допоможуть учні 8 класу.

Слайд 4

Наше завдання правильно розв’язувати вправи і це допоможе нам подорожувати. 

Обчислити зручним способом:

0,50,920

1,421,51,50,58         

162,918,14 62,918,14

При правильному розв’язанні прикладів одержуємо дату народження Т.Г.Шевченка. 

Слайд 5

Станція «Дитинство».

Перший учень 8 класу розповідає про дитинство Т.Г.Шевченка

Слайд 6

0,2а 0,3

0,70,6m

1.        Спростити вирази :        

0,4a 9b

10x 5y 2

2.        Преретворити звичайний дріб у десятковий : ;;;.

 

Слайд 7

Станція «Викуп з кріпацтва»

Другий учень 8 класу робить коротке повідомлення.

Слайд 8

Учні самостійно в зошиті розв’язують рівнянняя. Після оголошення першої відповіді, розв’язок рівняння з’являється на слайді.

15,4 x 5,293 y : 2,4 5,01

(28 x) 35,6 43,214

 

41,3(x 10) 20,75

2,728x 7,272x 4,08

2,75m 0,75m 5,138 10,5

 

Слайд 9

Знайдіть букви, які відповідають значенням коренів рівняння. Складіть слово і ви взнаєте назву відомої збірки Т.Г.Шевченка.(Кобзар)

Слайди 10,11,12

Станція «Творчість».

Учень 8 класу розповідає про творчий шлях Т.Г.Шевченка.

Слайд 13,14 Задача.

Катер плив 2,6 години проти течії і 1,6 години за течією. На скільки більше проплив катер, рухаючись проти течії річки, ніж за течією, якщо швидкість течії дорівнює 1,9 км/год, а власна швидкість катера – 27,3 км/год?

Після обговорення задачі один учень пише і коментує вголос розв’язок задачі.  На слайді 14 учні мають можливість перевірити правильність свого запису. Слайд 15

Станція «Останні роки життя»

Учень 8 класу робить коротке повідомлення.

Слайд 16

 

Слайд 17

Гра « Чи були ми уважними?»

1.     Т.Г.Шевченко народився:

а) у Моринцях, 1814р.

б) у Кирилівці, 1814р.

в) у Черкасах, 1814р.

г) у Києві, 1814р.

2.     В якому віці Шевченко залишився круглим сиротою:

а) у 9 років

б) у11 років

в) у 13 років

г) у 10 років.

3.     Якого року Т.Г.Шевченка було викуплено з кріпацтва:

а) 1838

б)  1840

в) 1839

г) 1837

4.     Коли видана перша збірка Т.Г.Шевченка? Як вона називалась?

а) 1841р., «Гайдамаки»

б) 1840р., «Твори»

в) 1830р., «Кобзар»

г) 1840р., «Кобзар»

5.     Скільки творів увійшло до першого видання «Кобзаря»:

а) 1841р., «Гайдамаки»

б) 1840р., «Твори»

в) 1830р., «Кобзар»

г) 1840р., «Кобзар»

6.     Хто з відомих художників намалював портрет Жуковського, щоб викупити Шевченка з кріпацтва?

а) Венеціанов

б) Сошенко

в) Брюлов

г) Рєпін

7.     Яку поему написав Т.Г.Шевченко на згадку про день викупу з кріпацтва? а) «Кавказ»

б) «Катерина»

в) «Єретик»

г) «Сон»

 

Слайд 17

Вчитель підводить підсумок урок. Дякує учням 8 класу, які допомогли у підготовці та проведенні уроку. Цей урок останній перед весняними канікулами тому на домашнє завдання вчитель бажає: «На канікулах гарно відпочити!».

Використана література:

1.     Анісов В., Літопис життя і творчості Т. Г. Шевченка / Анісов В., Середа Є. - Вид. 2-е, доповн. - К.: Дніпро, 1976. - 392 с. 

             http://litopys.org.ua/shevchenko/litop.htm

2.     Мерзляк А.Г., Математика 5: підручник для 5-го класу. / Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.  – Х.: Гімназія,- 2013.-352с.

3.     Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Математика 5 клас / М.І.Бурда, Ю.І.Мальований, Є.П.Нелін,

Д.А. Номіровський, А.В.Паньков, Н.А. Тарасенкова, М.В. Черемес, М.С.Якір http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/educational_programs/ 1349869088/

4.     Шевченко Тарас Григорович [Електронний ресурс] – Режим доступу:

           http://uk.wikipedia.org/wiki/Шевченко_Тарас_Григорович

5.     Шевченко Т.Г. Кобзар: Повна ілюстрована збірка [Текст]/передм. І.Дзюби.-Х.; Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2009.-720с.

 

 

pdf
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
536
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку