Тема:Розвивальне заняття в групі продовженого для 1 класу.
Мета: викликати інтерес до навчання, сприяти виникненню піднесеного емоційного стану. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, увагу просторову уяву, логіку, дрібну моторику рук. Виховувати доброзичливі, дружні стосунки.
Обладнання: Мультимедійна дошка, індивідуальні картки, картки-емоції,
роздатковий матеріал, лего.
Хід заняття
I.Організаційний момент
1. Тренуємо емоції (учити учнів проявляти свої емоції). Завдання: показати емоції на обличчі, якщо:
- отримали бажаний подарунок;
- розбили чашку;
- не вивчили урок;
- злякались чогось:
А тепер покажіть з яким настроєм розпочнете заняття?
II.Повідомлення теми
На занятті ми повторимо вивчений матеріал з ЯДС, навчання грамоти,
математики.
ІІІ. Розвивальні ігри.
- Дорогу треба переходити у спеціально……. (відведеному для цього місці – переході)
- Якщо на вулиці немає пішоходного переходу , то переходити її слід лише тоді, коли …..(поблизу немає транспорта)
- Неможна перебігати дорогу перед ……(транспортом, що рухається)
- Найнебезпечніша ділянка дороги…..(перехрестя)
- Рух у нашій країні …..(правосторонній)
Висновок: переходити дорогу можна у спеціально відведеному місці.
- Мене звати….
- Моє прізвище...
- Я живу….
- Навчаюся в школі…., класі….
Висновок: кожна дитина повинна знати своє ім*я, прізвище, домашню адресу та необхідні номера телефонів задля власної безпеки.
Математика
Завдання: ви слухаєте натуральний ряд чсел і запам*ятовуєте пропущене число.
1 2 3 5 6 7 8 9
1 2 4 5 6 8 9
2 3 5 6 7 9
2. Розв*язування кругови прикладів.
3. Гра «Слухай сигнал»
Завдання: порахувати і показати на віялі число, яке отрималось.
1+4=5 6+4=10 3+4=7 9-3=6
6-2=4 9-6=3 5+3=8 3+6=9 8-6=2
4. Гра. Відгадай число.
Завдания: Яке число а задумала? Задумане число, яке
- на 2 більшe nit 6 8
- 7 збільшити на 1
- 9 зменшити на 6
- 3 збільшити на 6
- 10 зменшити на в
- з збільшите на 6
Підсумок. Потрібно звертати більше уваги на усний рахунок..
Навчання грамоти
1. Гра «Луна»
Завдание - вчитель називає імена дітей, а ви називаєтe лише наголошений склад
Даша Рома Марина Денис Андрій Карина Софія Марія
2. Втрава. Знайди спільне закінчення
Карт
Маш...
Кал… це
Topб.. ина
Cep … чик
Вікон…
Сон….
3. Гра « Борахуй» (виправляти у визначенні кількості складів у слові)
Завдания: чітко вимовляти слово, а учні рахують кількість складів у ньому і піднімають сигнальну картку з відповідною цифрою).
xa-тa -2 лі-те-ра -3 клас- 1
пар-та 2 лі-те-ра-ту-ра - 5 око- 1
4. Гра « Зміни літеру" (для удосконалення вміння читати,розвивати логічне мислення )
Завдання: заміни одну літеру так, щоб утворилося нове слово.
Лис-ліс коса-роса рік-сік куб-чуб місто-тісто
Самостійна робота
Письмо малої букви б, складу біл, слова білка.
V. Підведення підсумків.
Діти, ви були молодці! Гарно працювати, були активними, впевненими в собі. Отже, покажіть на цеглинках свій настрій.