Розроблена самопідготовка в 4 класі на тему " Часи дієслів".Використані новітні технології, ІКТ та інтерактивні. Даний матеріал буде корисним для педагогів ГПД та і для вчителів початкових класів.
Тема: Часи дієслів. Змінювання дієслів за часами.
Мета: актуалізувати та розширити знання учнів про час дієслів; вдосконалювати вміння визначати час дієслів, утворювати різні часові форми, розвивати вміння анілізувати, робити висновки,співвідносити їх із правилом,виховувати уважність в роботі.
Хід заняття
І. Організація учнів. Мотивація навчальної діяльності.
На цьому занятті діти
Треба уважно працювати.
Щоб змогли на всі питання
Повні відповіді давати.
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитись , а бачити.
Не просто відповідати , а міркувати
Дружно і плідно працювати.
« Світлофор настрою»
Отже бажаю вам хорошого настрою, а гостям нашим приємних вражень.
Працювати ми будемо за таким планом:
1. Гра «Мозкова атака»
2.Перегляд мультфільму
3.Складання опорної схеми.
4.Попроцюємо в малих групах
5.гра « Посели в будиночки»
6.гра « Загублене прислів’я»
7.Робота в групах
8 .Виконяння домашнього завдання
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда: - Що нового ви дізналися на уроці?
1 Мозкова атака
-Що таке дієслово?
- На які питання відповідає дієслово?
- Яким членом речення найчастіше виступає?
- Початковою формою дієслова є……
- ти, вкінці неозначеної форми дієслова називається…….
2. Перегляд мультфільму.
- Про яку граматичну ознаку дієслова згадується в даному мультфільмі?
- Як змінюються час дієслів?
3. Складання опорної схеми
- На яку дію вказує минулий час? Яке ми можемо поставити запитання*
- На яку дію вказує теп.час? Яке ми можемо поставити запитання?
- На яку дію вказує майб.час?
4. Робота в малих групах
Учні читають правило. Порівнюючи зі схемою.
5. Гра « Посели в будиночки»
І.р – мин.час
ІІ р. – теп.час
ІІІ р. – майб.час
6. гра « Загублене прислів’я»
Учні в парах складають прислів’я.
Хто вміє вінок плести – той вміє життя любити.
Любити – любив – любить – любитиме
Віночок, сплетений з квіточок і трав, оздоблений яскравими стрічками, — один з найдавніших українських символів. Образ української дівчини неможливий без гарно увінчаної квітами голови. Та мало хто сьогодні знає, що це не тільки чудова прикраса, яка формує естетичний зовнішній вигляд юної українки, а перш за все — важливий елемент — символ українського життя.
7.Гра « Редактори»
В ніч на Івана Купала дівчата сплітати по два віночки. Нести до річки й один вінок із запаленою свічкою пускати на воду. Куди доплити вінок, там і їхня доля.
І. гр.. – в мин.час ІІ гр..теп.час
ІІ гр.. – в майб.час
Розбір та виконання домашнього завдання
Впр.285 – 1 завдання виконують колективно.
2 завдання диференційовано .
Додаткове завдання ( скласти з даних слів речення в часових формах)
Гра « Незакінчене речення»
Я на занятті навчився
Я на занятті дізнався
Я на занятті пригадав