14 липня о 18:00Вебінар: Школа без дискримінації: таємниці гендерного виховання

Сценарій до Дня Матері "Серце Мами завжди з нами"!

Про матеріал

Мати – це свята Берегиня роду, котра привела нас на світ, своєю любов'ю і всілякими зусиллями допомогла нам вирости здоровими, декому вже міцно стати на ноги. Мати – це джерело невинної, чистої, правдивої любові. Величну місію матері не може заступити ніхто інший. Тільки вона щиро бажає нам у цьому світі добра, тільки вона, рідненька, рятує нас від обмов та образ, тільки вона, забувши про себе, леліє наш цвіт, бо вона – мати – для нас – і Совість, і Пам'ять, і Світ.

В травні ми відзначаємо свято найдорожчих людей на світі – Свято наших матерів. Цей сценарій допоможе вам провести цікаве і захоплююче свято!

Перегляд файлу

Якщо говорити між нами,

То все починається з мами.

І казочка перша у світі,

І сонячна подорож в літо.

Найперші легенькі сніжинки

І сяюче диво – ялинка.

Від мами – і літери, й слово,

І зроблена разом обнова....

Якщо говорити між нами,

То все починається з мами.

1-а ведуча. У травні, коли прокинеться від сну природа, коли задзвенить у блакиті пташиний спів, коли травою і квітами укриється земля, разом з теплим весняним вітром лине до нас Свято Матері.

2- а ведуча. Це свято схоже на ніжну травневу квітку, від якої не хочеться відводити очей. Воно пробилося до нас із забуття, переживши нещадні заборони, й повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми вміли проносити  крізь усе життя шану до матері. А слово це для кожного українця символізує священну трійцю – рідну матір, матір-Україну та Матір-Богиню. Ще на початку минулого століття церковна громада називала травень місяцем Божої Матері. Дорослі і діти несли до каплиць церков квіти, співали пісні, славили ту земну жінку, що дала світові Сина Божого. А у другу неділю травня у церквах відбувалися святкові богослужіння за здоров’я матерів. З нетерпінням цього дня чекали діти, вони вчили молитви, пісні, присвячені Богоматері, зверталися до Пречистої словами поезій.

 1-й учень   (звертається до ікони)                   

Пречиста Мати,

Просять діти вірні, -

Сповни наші просьби,

Сердечні, покірні.

Дай, щоб ми, невинні,

В мирі зростали,

Тебе й твого Сина

Завжди прославляли.

Зволь нам, Божа Мати,

Силу й долю дати,

Для рідного краю

Жити й працювати

Дай, щоби сповняли

Заповіт Шевченка,

Щоб цвіла у щасті

Україна – ненька.

Зволь над нашим краєм

Зіркою ясніти, -

Просять тебе нині

Українські діти.

Ведучий 1. Матір – продовжувачку роду, шанували в усі часи. Одним з найдавніших свят, присвячених матері, вважається фестиваль на честь богині Реі, дружини бога Кроноса та матері численних богів і богинь, який відзначали навесні в Стародавній Греції.  

       Приблизно в 250 році до н.е. в Римі почали відзначати релігійне свято, присвячене богині-матері Кібеле (Cybele), яке тривало три дні – з 15 по 18 березня.

 

Ведучий 2. На початку 17 століття в Англії в четверту неділю Великого посту стали святкувати неділю матері (Mothering Sunday) – свято всіх матерів Англії. У цей день було прийнято провідувати мам і приносити їм у подарунок спеціальний торт, який так і називався «материнський торт». Традиція вітати матерів тортом, прикрашеним 12 кульками марципана, збереглася у Великобританії і до наших часів.

                            Мамі
Дощі, що йшли багато днів,- затихли,
І сонце день весни поцілувало.
За вітром хмари чорні десь поплили,
Земля в віночок пролісковий вбралась.

Це мамин день, сьогодні в мами свято,
Несем свої серця з любов’ю мамі,
На світі слів прекрасних є багато,
Але для неї їх усіх замало.

Ми віддаємо маму в руки Божі,
Він знає, як її нагородити,
Він на стежках життєвих допоможе,
І відповість на всі її молитви.    (Марія Звірід)

Ведучий 1. Однак міжнародним святом День матері став завдяки США. У 1907 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії, у якої передчасно померла її власна мати, атакувала державні і законодавчі органи США листами з проханням започаткувати день вшанування матерів. Через три роки її наполегливість принесла результат – у 1910 році штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом. А ще через чотири роки, у 1914 році, Президент Вудро Вільсон оголосив День матері офіційним святом всіх штатів Америки і з тих пір в США його відзначають щорічно.

 

Ведучий 2. Поступово друга неділя травня стала святом мам ще для 23 країн світу, а понад 30 країн обрали для нього інші дні.

 

У багатьох мовах світу слово "мама" починається літерою "м". Не вірите? Переконайтесь! Майка – болгарська; Матка – польська, чеська; Мама – румунська; Мітір – грецька; Мор – норвезька; Me – в'єтнамська; Мудер – голландська; Мутер – німецька; Мадре – іспанська, італійська; Мазе – англійська; Ман – португальська; Мер – французька.

Учень

Яке найкраще слово в світі?

Раз мудрий хтось спитав людей.

"Здоров'я" – відповів недужий.

"Ні, молодість, – сказав старий.

"Найкраще – хліб – жебрак говорить.

"Перемога", – відповів солдат.

"Найкраще – воля – раб промовив,

"Ні – правда!" – вигукнув мудрець.

Аж тут озвався несміливо

Сирітка, ще малий хлопчак:

" Найкраще в світі слово – мама!"

І всі сказали: "Мама?! Так!!!"

Ведучий.1 Так, є в році день, коли всі славлять жінку, говорять теплі й приємні слова, дарують квіти, листівки, подарунки. Чому? Тому що у жінок дуже багато достоїнств, вони завоювали собі право вибирати будь-яку професію, тому що можуть робити все не гірше чоловіків. Але причина не в цьому. Є така місія на землі, яка цілком належить жінці: стояти у колиски, боротися з будь-якими негараздами, захищаючи вогник нового життя, вводити маленьку людину в світ і допомагати їй зробити там перші кроки.

 

 

Учень

Матусю наша, ми це знаєм:

Багато ангелів є в Божім раю,

Та на землі лише один між нами -

Це наша мама!

За вас ми молимося Богу,

За вас благаєм Пресвятого,

Щоб вам здоров’я, силу дав,

Щоб щастя-радість вам послав,

Щоб обминало лихо і пригоди

Матуся наша – ангел на землі!

Ведучий 2

Подивіться навколо - ми живемо на дивовижній планеті дбайливих мам. На ній завжди світить сонце, на ній живуть добрі, ласкаві й веселі мами, які завжди пам’ятають, що найголовніше призначення жінки - бути матір'ю. І сьогодні ми зібралися всі разом у цей прекрасний сонячний весняний день напередодні Свята матері, щоб поговорити про найближчу людину для кожного – маму і привітати з цим святом прекрасних рідних жінок.

 

Учень

Зима минула і весною

Вже синє небо розцвіло.

Життя яскравіше з тобою,

Ти все: і до, і буде,  і було.

 

Матуся рідна, ти єдина,

Завжди у серці ти одна.

Знайомі, друзі, вся родина

Мої, та ти лиш - головна.

 

 

 

Учень

Сварити за балунки можеш,

Розповідати про буття,

Та коли треба - допоможеш,

Ти поряд, ти - моє життя.

 

Була маленька - пеленала,

Тримала руку крок зробить.

Вже підросла - допомагала,

Навчала, як на світі жить.

 

В яскравий день тебе вітаю,

Хай тішить щастя кожну мить,

Люблю, матуся, та бажаю

Багато літ на світі жити! (Ольга Боженко)

 

Ведучий 1. Кожну хвилину на планеті відбувається диво. Це диво - народження дитини, поява нової людини на світі. Коли народжується маленька дитинка, то, звичайно ж вона нічого не розуміє і практично нічого не знає. Чому практично? Та тому що я упевнена, що малюк точно знає, що десь поряд повинна бути його мама – найрідніша й найближча людина. Бо ж мама і дитина нерозривно пов'язані один з одним, і цей зв'язок починається ще в утробі матері.

Ведуча 2.  Перші хвилини, години, дні й перші роки дитина повинна знаходитися поряд з мамою, а мама з малюком. Тільки мама здатна віддати дитині всю свою ніжність, любов і турботу. Напевно, тому перше слово, яке вимовляє малюк,  – це слово “МАМА”.

Учень

                     Мамі

Ви колись над нашою колискою

Вечорами тихими схилялися.

І були далекі зорі близькими,

Як до нас матуся усміхалася.

 

Ми хворіли, Ви за нас молилися,

Нам щастило – Ви за нас раділи.

І солодким болем серце билося,

Як з гнізда у білий світ летіла

 

  Ваші руки нам голівки гладили,

Як до школи ранками будили,

У косички бантики вплітали Ви

І віночок із барвінку шили.

 

Ваші очі плакали й сміялися,

Було щастя, було горе різнеє.

Ваші скроні сивиною вбралися,

Ніби хризантеми раннім інеєм.

 

З чим прийдем до Вас у цей день весняний?

Любій мамі що подарувати?

Пісню, квіти, золото, коштовності?

Лиш здоров’я – жити і сміятись. (Марія

Ведуча 1 Матір  відкриває перед дитиною великий світ, рідну землю. У  його  вуста  вона  вкладає  рідну  мову, що увібрала  багатства  розуму,  думки  й  відчуття  поколінь. Вона  наповнює  його  життя  духовною  силою, допомагаючи  осягнути  вічні  цінності.

 

Ведучий 2 Мати – це  величезне  вікно  в  світ. Вона  допомагає  малюкові  зрозуміти  красу  лісу  й  неба, місяця  й  сонця, хмар  і  зірок.  Мамині  уроки – на все життя. Мами  люблять  нас  просто  за  те, що  ми  є. Вони  нічого  не  просять  натомість. А гарні діти  стараються, щодня доводять  свою любов найріднішій людині на землі.

 

Ведучий 1. На світі так багато  мам, і  в кожній  мамі  є  щось особливе. Але  є у  них  і  загальна  риса -  це неосяжна любов  до  своїх  дітей. Вона  читається  в їх  очах, вона  живе в  їх  серцях.  Вона – початок життя, хранителька, берегиня Дому, Життя, Любові, Душі й високого Духу.

Учень

На небі безліч світить зір,

Але лиш та для мене наймиліша,

Що око радує мені, повір,

Хоч світло сипле не найяскравіше…

У морі безліч плеще хвиль,

Та лиш одна для мене найніжніша,

Яка лікує мій душевний біль,

Хоч і на берег плеще найтихіше…

На світі безлічі сплітаються доріг,

Але лиш та для мене найрідніша,

Яка веде до мами на поріг

І посмішкою маминою дише…

 

Ведучий 2 На білому світі є слова, які ми називаємо святими. І один з таких святих, теплих, ласкавих слів — слово мама. Слово, яке дитина говорить найчастіше, — це слово «мама». Слово, при якому доросла, похмура людина посміхнеться, — це теж слово «мама».

 

Ведуча 1  Тому що це слово несе в собі тепло — тепло материнських рук, материнського слова, материнської душі. А що для людини найцінніше і найжаданніше, чим тепло і світло очей рідної людини, її любов?

Ведучий 2 Малюків батьки люблять безоглядно. Це через роки приходять стриманість і суворість. Але й тут є свій сенс. Адже якщо мамі не все одно, з ким ви дружите, з ким спілкуєтеся, якщо вона цікавиться вашими справами, значить, вона любить вас і піклується про вас. Вона може вас і посварити, трохи «попсувати» вам нерви - ну й нехай. Це для вашої ж користі. Це  зрозуміло кожній розумній  і розсудливій людині. Ви ж повинні пам'ятати, що незважаючи на всі ваші провини, мами все одно вірять в вас, люблять вас.
              Учень 

  На спомин матусі

На матерів не треба ображатись.

Вони ж нас люблять більше, ніж себе.

А наші витівки нелегко їм сприймати.

Щоб не нагримати, щоб стримати тебе.

 

Їм радісно тримати нас за руку,

І тяжко, якщо з нами щось не так.

Не ображайтесь за її жорстку науку -

Це ж материнської любові знак.

 

Ведуча 1.  Ніколи не сваріться з найближчою вам людиною, з мамою. І як би ви деколи  не намагалися витіснити її з серця, замінивши своїми кращими друзями і подругами, - нічого не вийде. У важкий і гіркий годинник життя ви все одно пригадаєте про свою маму – найближчу і ріднішу істоту – і до неї звернетеся.

Учень .

Перед Богом мама на колінах,

Щирим серцем молиться вона.

І горить незмінна і нетлінна

Віра—непідкупна і міцна!

Ця молитва небо відкриває,

Ця молитва рветься в Небеса,

Бо любов Господня в ній палає!

І слова, як вранішня роса,

Кожна крапля має силу Божу

Для нужденних, хворих і німих…

Учень.

За дітей незрячих і безсилих —

Молиться не тільки за своїх!

За дітей, щоб вирвати із аду,

Усім серцем молиться вона.

В цій молитві сила зорепаду

І морської хвилі глибина…

Перед Богом на колінах мати,

А насправді - воїн на коні!!!

Дай бажання поряд з нею стати

І молитись, Боже, і мені!!! («Мамина молитва». 

                                                               Галина Левицька)

Ведучий 2

Умійте цінувати любов  матері. Будьте дбайливі до цієї любові. Не ображайте її випадковою грубістю, різким словом, неслухняністю. Адже лише мама думає про нас завжди і скрізь. Тільки мама завжди приймає нас такими, які ми є. Серце її завжди з своєю дитиною.

А тепер послухаймо легенду «Коли Бог творив Маму». 

 

 

 

 

 «Коли Бог творив Маму».  (Бруно Ферреро. Сорок казок у пустелі. - Свічадо, 2000)

Одного разу Бог вирішив створити…маму.

Шість днів та ночей він роздумував і експериментував. Та ось з’явився ангел і каже:

— Ти стільки часу витрачаєш на неї!

— Так… Але чи ти читав вимоги замовлення? Вона повинна складатися з 180 рухомих частин, які можна було б при потребі замінити, її поцілунок має лікувати все — від зламаної ноги до розчарування в коханні, також вона мусить мати шість пар рук.

Ангел похитав головою і недовірливо запитав:

— Шість пар рук?

— Не в руках проблема, — відповів Бог, — а в трьох парах очей, що вона повинна мати.

— Аж стільки! — скрикнув ангел.

Бог ствердно кивнув. Потім додав:

— Одну пару, щоб бачити через зачинені двері, коли питає: “ Що ви там робите, діти? ”, навіть якщо вона вже знає, що вони роблять. Іншу пару на потилиці, щоб бачити те, чого не мала бачити, але що має знати. Ще іншу пару, щоб таємно сказати синові, який потрапив у халепу: “Розумію, сину, і люблю тебе”.

— Господи, — сказав ангел, — вже пізно, йди відпочивати.

— Не можу, — відповів Господь. — Вже майже закінчую.

Ангел поволі обійшов навколо моделі матері.

— Надто ніжна, — сказав, зітхаючи.

— Але витривала! — відповів Господь із запалом. — Ти не можеш уявити собі того, що може зробити чи перетерпіти мати.

— Вміє думати? — спитав ангел.

— Не тільки думати, а вміє також дуже добре користуватися своїм розумом і пристосовуватися до обставин.

Тоді ангел схилився над моделлю і доторкнувся пальцем до її обличчя.

— Тут щось стікає, — сказав здивовано.

— Так, це — сльоза, — відповів зі смутком Бог.

— А для чого вона? — спитав ангел.

— Щоб висловити радість, смуток, розчарування, біль.

— Господи, Ти — справді геній! — вигукнув захоплено ангел.

Тихим меланхолійним голосом Бог прошепотів:

— Правду кажучи, це не я створив… ту… сльозу.

Ведуча 1. Мамина сльоза… Це любов і турбота, це радість і горе, це біль і розрада, які вона переживає разом зі своєю дитиною, а часто – замість своєї дитини. Адже в її серці горить священний вогонь божої ласки – любов до дитини.  

Учень

Зроблений нами крок –

Мами сльоза, усмішка,

Бачить їх тільки Бог

Серед нічної тиші.

 

Мамо, уже сивина

Скроні твої побілила.

Ти в мене в світі одна,

Рідна матусю мила.

 

Я пронесу крізь роки

Образ твій – в серці несхитно

Ніжна твоя рука,

Тиха твоя молитва. («Мама».Зоряна Живка)

 

Ведучий 1. Так, мама – перше слово, головне слово.

Ведуча 2.  Мама – життя подарувала, світ подарувала мені і тобі.

Ведучий 1. Тільки за те, що життя подарувала, кожен повинен бути вдячний своїй мамі.

Ведуча 2. Мама – найвірніший друг, який ніколи не зрадить ні за яких обставин.

Ведучий 1. Лише мама думає про нас завжди і скрізь. Тільки мама завжди прийме нас такими які ми є. Серце матері завжди з своєю дитиною.

 

Ведучий 1.  Жінка у всі часи була особливим витвором Всевишнього.  Це їй присвячувалися пісні й вірші, це вона дивиться зажуреними або веселими очима з полотен відомих художників, це заради неї вершилися подвиги і розв’язувалися війни. Жінка – загадкове створіння… А що ми найбільше цінуємо в жінці? Що робить її Жінкою?  Краса? Принадливість? Розум? Ділові якості?

 

Ведуча 2. Ні… Материнство!!!

Жінка - мати творить світ, в якому розум живе у злагоді із серцем. Хай же ця святкова дата на календарі - День матері - стане особливо домашнім, і загальнонаціональним святом.

Учениця

Особливо ніжно і тепло хочеться привітати також наших бабусь. Тому що всі ми починаємося з них, тому що наші бабусі – найкращі, най лагідніші, найніжніші.

Учениця

Бабуся! Чи є на світі краща людина? Ні! Скільки вона не доспала ночей, голублячи онучат! Подивіться у бабусині очі, які вони щирі! Це погляд добра і любові, то ж у цей святковий день ми хочемо привітати і наших бабусь.

Учень

Ти тільки вслухайся: бабуся! Бабусенька! Бабуня солодуня! Яке ніжне, красиве, лагідне, пестливе й тепле слово., тому що бабуся – це мамина або татова мама, отже, вона прожила на світі удвоє більше. Бачила у світі удвоє більше. І ти, мабуть, удвоє дня неї дорожчий, бо ти – дитина її дитини. Бо ти – її онучатко, дівчатко чи хлоп»ятко. Бо ти – її пташенятко, ластів»ятко.

Учениця

Бабуся! Чи є в світі людина краща? Ні! Скільки вона пережила, але яка ніжна, щира! Скільки вона не доспала ночей, голублячи своїх дітей, онучат!

Учень

Моя бабуся люба, гарна й мила,

Вона найкраща від усіх людей.

І хоч вона вже трохи посивіла,

Але так щиро любить нас, дітей.

Учениця

Бажаєм вам сто років жити ,

Без сліз, без горя, без журби!

Хай з вами буде щастя і здоров'я

На многі літа, назавжди.

Учень

Хай в житті вам радість буде,

Процвітайте, як той цвіт.

Дай же, Боже, любим бабцям

Многих, добрих, щасних літ.

 Учениця

Сміється сонце – я сміюсь,

Всміхається бабуся,

Я в добрі очі їй дивлюсь –

Ніяк не надивлюся.

Хай вам сонце сміється,

Хай добро вам ведеться,

Хай годинник вам повільно лічить вік,

А Бог дарує многих, благих літ.

Учениця

У кожної бабусі своє життя, своя доля. Бабусина доля! Яка вона…

Бабусина доля – як ота тополя,

Що посеред степу в небо порине.

Вітер гне тополі, заметілі в полі,

Так біліє в бабці сивина.

Наткало їй горя, як два Чорних моря,-

То роки голодні, то шляхи війни…

Бабусина доля, як в степу тополя,

А над нею небо, як віки.

Ведучий 1. Любі наші матері і бабусі! Будьте завжди гарними і коханими! Нехай ваші діти дарують вам силу і щастя! Життя триває, тому що на Землі є ви! Це величезне  щастя -— бути чиїмись дітьми, народитися на цій землі і знати ласкаві руки, що люблять.

З Днем Матері Вас!

Учениця.

Хоча б яку ти вибрав із доріг,

Хоча б якими ти пішов шляхами,

Та через терни горя й бід

Ти повертаєшся до мами.

Ці теплі руки і вуста,

Що так в дитинстві зігрівали.

Це ніжне серце, ніби птах,

Завжди з тобою мандрувало.

Спіши до неї крізь літа,

Шануй, люби, не дай тужити,

Бо лиш вона – і рідна, і свята –

З тобою вічно буде жити.

Вчитель.

Дорогі гості! Милі, добрі наші жінки, жінки-доньки, жінки-трудівниці, жінки-матері, жінки-бабусі.

Дозвольте в цей теплий весняний день сердечне привітати вас з Днем матері, побажати здоров'я, миру і сімейного благополуччя. Сьогодні ми з вами зібрались, подивитись та послухати  про найдорожчу, найближчу людину, про людину, перед якою ми завжди в неоплачуваному боргу.

І ця людина називається прекрасним, гордим іменем - мати. Материнська любов не знає кордонів страху, сумнівів, розрахунків. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє нас перед безоднею. Мати тяжко страждає, якщо її дітей спіткало лихо, і розцвітає, стає молодшою, веселішою, сильнішою, коли бачить, що її діти виросли порядними людьми. Мати - захист і притулок для дитини - вона її опора і совість. Все-все, що є в нас найкращого, все від неї, від рідної неньки.

Скоро виростуть наші діти, і мені хочеться,(звертається до учнів) щоб кожен із вас проніс через усе життя слово "мама". Як би далеко чи близько ви не були, завжди повинні відчувати серце матері, бачити її очі, які не досипали ночей, руки, які пестили вас у дитинстві, чиї кроки і душа завжди ідуть з нами життям, підтримують нас у годину радості й печалі. 

docx
Додано
11 листопада 2018
Переглядів
532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку