9 березня о 18:00Вебінар: Навчаємося не тільки за партою, або рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням на уроках суспільного і гуманітарного циклу

Сценарій фестивалю патріотичної пісні

Про матеріал
Сценарій фестивалю патріотичної пісні для здобувачів освіти 5-11 класів, метою якого є виховання в дітей любові до своєї країни, її традицій та звичаїв.
Перегляд файлу

Фестиваль патріотичної пісні «Давайте разом заспіваєм, браття!»

 

Виходять ведучі (козаки «Смолоскип» та дівчата-козачки)

Вед.1: Доброго дня, шановні вчителі, учні, гості! Доброго та мирного неба над головою у цей святковий день.

Вед.2: Ми щасливі, що народилися й живемо на чудовій, мальовничій землі. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, відчуваємо поклик рідної землі.

Вед.3:Хоч зараз важко нам, і не спокійно у нашому домі, але вже не раз доведено, що наша дружня сім'я – український народ, здолає всі перешкоди.

Вед.1: 14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. 

Вед.2: З 2014 року, саме на Покрову Пресвятої Богородиці Президент України Петро Порошенко встановив щорічно відзначати — День захисника України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу.

Ведучий 3.
Козаки – це сильні люди!
Козаки – безстрашні люди!
Козаки – борці за волю!
За народну щасливу долю!

 

Танець-інсценізація  «Козацька слава»

 

Дівчата-ведучі

Ведуча 1:

В осінньому календарі українців  день святої Покрови займає особливе місце.

Ведуча 2:

Жінки вважали свято Покрови своїм святом. З особливим нетерпінням його чекали заручені чи ті юнки, які сподівалися на сватів. Традиційно свататися можна було з Семена – 14 вересня, а справляти весілля від Покрови і до пилипівських заговин – 27 листопада. Відтак  до Покрови дівчата вивішували під стріхою червоні пучки перцю чи калини, обмазували коричневою глиною тильні стіни хат, щоб у такий спосіб оповісти – тут є відданиця.

Ведуча 3:

В народі існує безліч легенд про те, як ощедрює Покрова дівчат своєю ласкою. Вона милостива до тих, хто слухався й шанував батька-матір, переймав неньчину науку до праці, охайності, підтримував духовну і фізичну чистоту. Але Покрова була непоступливою, якщо юнка зневажала моральні звичаї, нехтувала традиційними законами суспільного життя,. Не випадково в українському побуті образ жінки завше посідав вагоме місце.

Ведуча 1 :

 З Покровом колись в Україні були пов’язані дівочі мрії і сподівання , бо вона покровителька жіночої, а більш всього дівочої долі. Дівки чекали сватів і молилися: «Свята мати Покровителько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зістатися дівкою».

Ведуча 2:

Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події давнини і молимось за мирне небо сучасності.

Ведуча 3:

Окреслюючи перспективи майбутнього, ми повинні вдивлятись в минуле, черпати з нього той безцінний скарб, який не дасть загубити головне, розчинитися серед дрібних проблем.

 • Отож, з нагоди Дня козацтва, святої Покрови, Дня захисника України розпочинаємо традиційний фестиваль сучасної патріотичної пісні «Давайте разом заспіваєм, браття!»

Пісня

Дівчата, під козацький марш

 1. Ти – українець, ти – козак! У тобі сила, воля і мужність поколінь, твоя слава – це щастя країни. Зі святом, козаче!
 2. – У тобі сила і мужність, розум і мудрість, і щоб не готувала доля – ти зможеш, ти подолаєш! Свобода і воля у серці твоєму, бо ти – козак! Зі святом, козаче!
 3. Відчуй, хто ти є! Ти – син своєї країни, і воля твоя – це доля твоя. Ти – гордість України, бо ти – козак! Зі святом, козаче!
 • Сьогодні з великою пошаною хочемо привітати з Днем захисника України чоловіків нашого закладу - педагогів, вихователів, працівників. Бажаємо Вам міцного здоровя, незламного духу, мирного неба над головою!
 • Бурхливими оплесками вітаємо:

 

Пісня «Слава Україні»

Дівчата

1. Напевне, ніхто не сперечатиметься, що козаки – досить цікаве «явище» в українській (і навіть світовій) історії. Скільки є різноманітних згадок про них, і не тільки українських. Однак поряд з їх мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить їх чимось більшим, ніж просто вояками.

2. То може й справді запорожці були не такими вже й звичайними?

Наведемо кілька цікавих фактів про українських лицарів.

3.  Окрім зброї, сили і вміння гарно битися, козаки мали ще одну значну перевагу – кмітливість та хитрість. Практично завжди їм вдавалось непомітно підкрастися до ворога та застати його зненацька. Звичайно це додавало шансів здобути перемогу.

1. Згадаймо і про оригінальний човен, який козаки використовували для військових походів. Як би дивно це не звучало, але його можна назвати «прабатьком» сучасних підводних човнів. Він складався з двох днищ, між якими розміщували вантаж аби занурити судно у воду. Так козаки непомітно підпливали до ворогів. Перед початком наступу вантаж викидався, а судно раптово піднімалось на поверхню. Звичайно, це ставало несподіванкою для противника, адже ніхто не очікував, що запорозьке військо може з’явитись з морських глибин. Для такого ж діла використовувались перевернуті чайки – славнозвісні човни козаків, котрі не боялись ні штормів, ні ворожих військових кораблів. Їх часто перевертали догори дном, аби непомітно підкрастися до ворога.

2. Закони на Січі були досить жорстокими. За крадіжку чи вбивство одного з побратимів, козак не те що платив життям, а робив це в доволі жорстокій формі: його могли поховати живцем разом з небіжчиком, або бити кийками, що часто закінчувалось фатально

3. Так, можна сказати, що це не гуманно, зате дисципліна була відмінна.

Шановні наші хлопці, сучасні козаки, захисники, наша опора і підтримка! Хочемо, щоб ви завжди були відповідальними й рішучими, але ніколи не забували про ввічливість! І щоб без таких жорстоких методів могли опанувати себе та були шляхетними!

Пісня «Українські козаки»

  Гра-драматизація «Запорожці пишуть листа сучасній молоді»

Джура:

На наше свято козаки, підперезані добрим гумором,

Сміхом доброзичливим, щирим завітали

І всі гуртом написати листа сучасній молоді забажали!

(Звучить музика 9. Виходить гурт козаків; танцювальна композиція;потім сідають на долівку, один (писар) посередині, й починають писати листа)

Перший:

Привіт нащадкам козацького роду –

Дітям українського народу:

Молодим людям з айфонами в руках і нафарбованим дівочкам,

Бо тільки народився, і вже «інтернети» в руках!

Другий:

Відірвіться всі від гаджетів і телефонів

Та живіть за козацькими законами:

Дружбу шануйте, не лайтеся,

Гуртуйтеся, не сперечайтеся!

Третій:

Колу і чипси, жуйки – усе на смітник викидайте!

А замість них – їжа здорова, запам’ятайте:

Щоб здоровими бути завжди

Й не зазнати хвороби й біди!

Їжте кашу і лемішку, і узвар,і галушки,

І вареники із сиром, й ароматні пампушки!

Четвертий:

А ще, скажу, лінуватися, не вчитися –

Козакам справжнім не годиться,

Бо один розумний десятеро дурнів переважить –

Це щира правда, це вам всяк скаже!

П’ятий:

Після уроків – не ігри на компі і не ігрові автомати,

А велосипедні прогулянки, можна в футбол поганяти,

Спортом займіться, та не баріться,

Щоб запал молодечий не вщух,

У здоровому ж тілі – здоровий дух!

Шостий:

І найголовніше – учіться зброю тримати,

Щоб рідний край від ворогів захищати!

Ну що ж, закінчуємо писати,

Бо час веселитися-святкувати!

 

Пісня «Годі браття сумувати»

 

Я які ж козацьке свято без цікавої гри?

На знання історії рідного краю, України,

Традицій і звичаїв Батьківщини,

Нашого славного минулого і сьогодення…

Тож славімо Захисника України імення!

 

 • Але спершу – розминка. Я буду задавати вам питання, а ви – давати миттєві відповіді. Отже – увага. Гра починається.

 

Питання :

1. На якому острові зародилась перша Січ? (на Хортиці)

2. Козаки називали Січ матір’ю, а Великий Луг... (батьком)

3. Як називалась січова церква? (Покрови Богородиці)

6. Яку річ цінували на Січі нарівні з гострою шаблею і добрим конем?

(бандуру)

7. Юний січовик-зброєносець у козацької старшини в Україні в XVI-XVIII ст. називався:  (джура)

8. З якою твариною або птахом козаки відправлялись у морські походи?  (півнем)

10. Яку зброю козаки називали “ясною”?  (шаблю)

11. Як називались у козаків розвідники?     (пластуни)

         19. Хто з видатних героїв визвольної війни 1648-1667 років умів фехтувати двома шаблями одночасно?        (Іван Богун)

22. Хто оберігав на Січі неписані норми козацького життя, січові традиції? (січові діди)

24. Яке місто України носить ім'я гетьмана? (Хмельницький)

 

 • А наступна гра-аукціон називається «Чорна скринька». Той, хто дасть відповідь на загадку, отримає у подарунок відгадку.

 

1. Увага! Загадкова скринька! Який харчовий продукт, що зараз є неодмінним атрибутом кожного українського столу і знаходиться зараз у чорній скриньці, ніколи не вживали у їжу козаки? (Хліб)

 

2. У цій скриньці знаходиться те, що за козацькими повір'ями рятувало від ворожої кулі. Що то таке і куди треба було покласти цей предмет?

(Грудочку рідної землі треба було покласти в чоботи)

 

3. Те, що тут лежить, водночас і ліки, і жіноча прикраса, і символ України. Що це? (Калина)

 

4. В цій скриньці лежить предмет, який кожен козак зберігав у шкіряному футлярі. Деякі невігла­си припускали, що козаки носили його за ха­лявою чобота, але це не так. Що це за пред­мет? До речі, цей предмет ми держимо в ру­ках кожен день. (Ложка)

 

Ведучий

Моя найкраща в світі сторона

Чарівна, неповторна, Україно!

Для мене в світі ти – одна

І рідна, й мила, й дорога, й єдина.

Відео «Моя Україна»

Ведуча: - Ми любимо свою країну, поважаємо звичаї, цінуємо традиції. І на згадку про це свято пропонуємо кожному власноруч створити для себе оберіг – «вишити» вишиванку.

Акція «Вишиванка»

 

Виставка-конкурс «Пампушка-фест»

Ой, у нас розваги ще й смачні – від запахів я аж зімлів…

Ви ж знаєте, які страви були раніше в козаків!

Але й ми, молоді, не вдаримо обличчям у багнюку,

Бо не забули дідівську науку,

Що сила силою, а хліб хлібом!

Тож «Пампушку-фест» розпочинаймо –

Смаколиками українськими усіх пригощаймо!

(Пригощають пампушками)

Хлопці

1.Наш захід – це не лише святкування й веселощі….

Це ще й пам’ять і вдячність тим, хто з 2014 року стоїть на сторожі миру в Україні та збереження її цілісності.

2. Не встигли загоїтись важкі рани минулої війни, як на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гранат, де воюють  найкращі сини України.

3.А на моїй землі іде війна…                            Стріляють танки і ревуть гармати…

Сповита горем, в чорному вбранні,      

Сльозами вмилась не одна вже мати.        Найкращі з кращих падають від куль,                                                                                                   Грудьми своїми землю прикривають

Сумним набатом в селах і містах.

Звучать слова: «Герої не вмирають!»

 1. Дорогі присутні! Схилімо голови перед світлою пам’яттю загиблих в зоні АТО, героїв та всіх українців, які віддали своє життя за самостійність  і незалежність України хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання

 

Вед.1 Козацтво – легендарне минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської та національної гідності і талановитості.

 1. Ніхто не здолає твій дух і свободу

         Козацькому роду тримать булави,

 1. Міцній, Укаїно, для щастя народу

Для вірних нащадків на славу живи!

 

Ватага «Смолоскип», козацький бій

1.

Серцю палкому юнацькому -

Усі: Слава!

2:

Звитязі нестримній козацькій –

Усі: Слава!

3:

Героям, що на сторожі миру стоять –

Усі: Слава! Слава! Слава!

 

Даша:

Героїв звитяга і добрії справи хай живуть у серцях –

Освітлюють молоді праведний вольності шлях! 

Єднайся ж, українськая великая родино!

Хай прийде мир на нашу славну Україну!

Пісня «Мир над Україною»

 

docx
Додано
13 жовтня 2019
Переглядів
732
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку