Сценарій мітингу - реквієму до річниці трагедії на ЧАЕС буде корисним класним керівникам, педагогам - організаторам під час підготовки до заходів із вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Сценарій
мітингу – реквієму «Пам’яті дзвін»
до річниці Чорнобильської трагедії
Місце проведення пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС
Дата проведення 26.04.2017; 10-00
Тематична музика.
Ведуча. До слова запрошується настоятель Святомиколаївського храму отець Анатолій.
Панахида
Запис «Радіо Прип’ять, 1986 рік»
На фоні тиші голос:
Голос ...Третій Ангел просурмив і впала з неба велика звізда, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. Ім'я цієї звізди — полинь. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли від вод, тому, що вони гіркими стали..."
Пісня «Чорнобильська біда»
Ведуча. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о першій годині 23 хв. 40 сек., коли всі спали безтурботним сном, над 4-м реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум'я. Почався новий відлік українського часу. Болісний, Гіркий. Печальний...
А час іде — не спить.
Не спить і серце, відповіді хоче
За всіх, хто жив, живе і буде жить...
Мітинг-реквієм, присвячений 31-ій річниці Чорнобильської трагедії, оголошується відкритим
Гімн
Ведуча. Чорнобиль... Раніше це слово асоціювалося зі спокоєм і красою, а ось уже більше 30 років - зі смертю, скаліченими долями, з табличками біля криниці та обабіч дороги… Чорнобиль… Лише факти. Сухі цифри. Але скільки за ними внутрішньої напруги! Скільки відваги і самовідданості! Ми повинні це пам’ятати.
До слова запрошується…
Виступ
Ведуча. Вони були серед перших. Коли їм у 1986 році сказали: "Треба”, вони нічого не питали, зібрали наспіх свої речі і поїхали в "зону". Працювали. Кожен з них поруч з тисячами інших робив там свою звичну справу. Сьогодні зрозуміло: наслідки аварії на ЧАЕС могли б бути значно більшими, якби не самопожертва і мужність тих, хто їх намагався ліквідувати.
Ми запрошуємо до слова голову ветеранської організації ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Виступ
Ведуча. У ці дні ми особливо привертаємо увагу як української так і світової громадськості до людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, а це за різними даними від 5 до 9 мільйонів наших співвітчизників і мешканців інших держав. Серед них і ті, хто захищав світ від страшної біди ціною навіть власного життя. Ми схиляємо перед ними голови у скорботній хвилині мовчання
Хвилина мовчання.
Ведуча. Шановні ліквідатори. Скільки б не пройшло часу після того трагічного дня, людство навіки в неоплатному боргу перед вами. Нехай квіти до пам’ятника на Вашу честь палають як вогонь, який Ви змогли зупинити у далеких восьмидесятих.
Квіти до пам’ятника
Ведуча. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони.
Ти пам'ятай, дорого, їх сліди,
По них з окіл на літописну Прип'ять
Чорнобильці у гнізда свої прийдуть,
І вернуться лелеки назавжди.
Пісня «Пам’яті дзвін»;
Ведуча.
Подай у душі доброго вогню -
Хай воскресає світ животворящий,
Хай до нащадків озоветься пращур,
Хай древній рід збере свою рідню.
Очисть від скверни воду вам і кров
Хай доля вас завчасно не займає...
Пошли вам, Боже, згоду і любов,
І той вогонь, що в світі вас тримає.
Мітинг-реквієм, присвячений 31-ій річниці Чорнобильської трагедії, оголошується завершеним. На все добре.
Музика