Сценарій першого уроку в 1 класі

Про матеріал
Дати дітям уявлення про те, що вивчають у школі, познайомити з необхідними атрибутами школяра та з основними предметами в розкладі; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, збагачувати пам`ять , словниковий запас дітей. Виховувати інтерес та повагу до шкільної науки, патріотичні прочуття та гордість за свій народ, бажання добре вчитися, любити Батьківщину.
Перегляд файлу

 

Перший урок на тему «Вперше дзвоник нас кличе до школи»

(Онлайн або офлайн проведення)

Мета:  дати дітям уявлення  про те, що вивчають у школі,  познайомити з необхідними атрибутами школяра та з основними предметами в розкладі; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, збагачувати пам`ять , словниковий запас дітей. Виховувати інтерес та повагу до шкільної науки, патріотичні прочуття та гордість за свій народ, бажання добре вчитися, любити Батьківщину. 

Обладнання: презентація, розтяжки та декор на дошку, посвідчення першокласника, картки « Мій настрій», кольорові олівці, солодкі подарунки( дзвоники з чупа-чупсом)

Хід заходу:

(Слайд 1)

  1.               Вступне слово вчителя

Вчитель:

(Слайд 2)

Ви прийшли у перший клас

Щиро я вітаю вас!

Поведу вас всіх за руку

І відкрию світ науки.

(Слайд 3)

Бо ви більше не дошкільнята,

А вже справжні школярі.

Скоро будете знати багато

І почнете читати книжки.

(Слайд 4)

( На слайді з’являється дзвіночок на фоні чарівої музикки)

Вчитель:

-Ой, діти, а хто це до нас завітав?

(Діти відповідають)

 (Слайд 5)

 (Слайди 5-8 озвучені, за бажанням звук можна видалити і озвучити їх самостійно)

Дзвіночок:

Всім привіт! Я шкільний дзвінок!

Я вас буду кликать на урок.

І з уроку на перерву запрошу

Та спочатку ось, що вам скажу.

 

(Слайд 6)

Дзвіночок:

Перевірити вас хочу я, малята

Чи готові школярами стати?

Підготував для вас завдання,

Щоб виконати їх, ви прикладіть старання.

 

(Слайд 7)

Дзвіночок:

Якщо ж ви виконати зможете усе,

То мій веселий дзвін в Країну знань вас поведе!

 

(Слайд 8)

Дзвіночок:

Та перш ніж розпочати пригоду цю нашу

Ви мені настрій свій всі покажіть, будь ласка!

 

(Слайд 9)

  1. Вправа «Розфарбуй свій настрій»

Вчитель: Діти, у кожного на парті лежать розфарбовки з емоціями з відомого мультфільма « Думками навиворіт». Що це за емоції?

( Якщо діти незнають, вчитель сам називає кожного героя)

 

 

 

 

 

 

 Радість                    Сум                 Злість                   Страх 

 

 

Вчитель: Розфарбуйте лише одну емоцію, саме ту, яка відповідає вашому сьогоднішньому настрою.

(Якщо хтось з дітей розфарбує негативну емоцію, вчитель обов’язково повинен запитати причину та підбадьорити учня, налаштувати на позитивний лад)

(На диску є інша розфарбовка з настроєм. За бажанням можете викоритати її)

 

(Слайд 10)

Дзвіночок:

Чудовий настрій ми з собою прихопили,

Тепер вперед! І не шкодуйте сили!

 

(Слайд 11)

  1. «Склади портфель»

Вчитель: Діти, наш Дзвоник дуже любить фотографувати і він вам приготував різні фото предметів. Вам потрібно визначти, які з них ми беремо до школи, а які – ні.

( На кожному слайді за кліком мишки буде з’являтися фото. Якщо цей предмет беремо до школи, то діти чують звук оплесків, а якщо ні, то звук заперечення. Можна,щоб діти плескали в долоні, або тупотіли ногами.)

(Слайди 12-24)

Вчитель: Молодці,діти, з цим завданням ви впоралися на відмінно. Переходимо до наступного.

 

(Слайд 25)

  1. «Що зникло?» ( тест на уважність)

Вчитель: Справжні школярі повинні бути дуже уважними. Ось зараз ми іперевіримо вашу важність.

 

( Слайд 26)

Вчитель: На малюнку ви бачите класну кімнату. Давайте назвемо всі предмети, які ми там бачимо і запам’ятаємо де вони розміщені. Бо коли вимкнуть світло в цій кімнаті, то один з прдметів зникне. І ви повинні будете сказати, який же предмет зник. Готові? Починаємо!

 

(Увага! Щоб викнути і ввімкнути світло на слайді мишкою треба натискати саме на вимикач на стіні)

 

(Слайд 27)

Вчитель: Який саме предмет зник? ( Пенал)

 

(Слайди 28 – 31 за цієюж аналогією)

Вчитель: Молодці,діти! Ви виявлися дуже уважними! Яке ж наступне завдання підготував нам Дзвіночок?

 

(Слайд 32)

  1. «Знайди фігуру»

Вчитель: Наступне завдання перевірить, чи знаєте ви геометричні фігури. Знаєте? Давайте перевіримо!

( Слайд 33)

Вчитель: На слайді ви бачите малюнок лісової галявини. Але не вистачає деяких частинок. Треба знайти ці частинки і назвати яка ж це фігура.

Їжак – прямокутник

Ялинка – квадрат

Зайчик – трикутник

Пташка – коло

Сонечко – ромб

 

( Важливо! Щоб поставити фігуру на місце, треба мишкою клікнути саме на цю фігуру.)

 

(Слайд 34)

  1. « Весела руханка»

Вчитель: Які ви, діти, молодці. Напевно, ви вже трішки втомились, тому Дзвоник пропонує нам порухатися разом під веселу музику.

( Слайд 35)

(Руханка першокласників)

 

(Слайд 36)

  1. « Символи України»

Вчитель: Наступне завдання не з легких, адже зненацька вимкнули світло і потрібно за допомогою ліхтарика вгадати по силуете, що ж зображено на слайді. Кожен малюнок – це символ України. Державний або народний. Спробуємо?

(Слайд 37)

(Діти відгадують та називають символи України)

 

Вчитель: Діти, ви чудово впорались з цим завданням, але давайте більше детально розглянемо українські символи.

(Слайд 38)

Вчитель: До державних символів ми відносимо Державний прапор, герб та гімн України. Давайте зараз піднімемось і послухаємо наш чудовий гімн. Хто знає слова, можете підспівувати.

(Слайд 39)

(Гімн України)

 

Вчитель: У такі урочисті хвилини ми обов’язково повинні згадати тих, хто згас за нас, хто віддав життя за честь та свободу України. Давайте вшануємо хвилиною мовчання всіх полеглих героїв України.

(Слайд 40)

( Хвилина мовчання)

(За бажанням цей слайд можна видалити)

 

(Слайд 41)

Вчитель: Крім державних символів України є ще народні. Народні символи – це те, що найбільше шанує та любить наш український народ. Давайте ще раз назвемо основні з них.

 

(Слайд 42)

  1.  «Розклад в кульках»

(Слайди 43-44)

Вчитель: Ось ми і дійшли до останнього завдання Дзвоника. Зараз ми з вами повинні вгадати, які ж уроки на вас чекають в 1 класі? В кожній кульці заховане зображення одного шкільного предмету. Вам потрібно відгадати, про який урок йде мова.

Давайте спробуємо. Луснемо першу кульку! Увага! Це голосно! Готові?

( Вчитель лускає першу кульку, натискаючи мишкою саме на неї.)

Вчитель: Що зображено на малюнку? (Хлопчик пише) Отже, що ми будемо вчитися з вами робити на цому уроці? ( Писати). Правильно. А називається цей урок – урок письма.

 

( Всі останні кульки лускають за аналогією. Урок письма, читання, математики, англійської мови, малювання, ДіТ, фізкультури, музики. Якщо є ще якісь додаткові уроки, то вичтель може про це сказати.)

 

(Слайд 45)

Дзвіночок:

Ну ви, дітки, молодці!

Ви вже справжні школярі!

Хай лунає мій дзвінок

Всіх покличе на урок!

 

(Слайд 46)

( На слайді з’являється зображення Дзвоника і лунає його дзвін)

 

(Слайд 47)

  1. «Посвята в першокласники»

Вчитель: Дітки, я пишаюсь вами! Ви справжні молодці! Ви дійсно довели, що вас з гордістю можна назвати спражніми школярами! І я хочу вручити кожному з вас ваш перший документ – Свідоцтво першокласника.

(Вчитель вручає всім діткам Свідоцтва)

 

( Ще на диску є зображення дзвоника для солодких подарунків з чупа-чупсом. За бажанням вчитель може їх використати)

 

 

  1. Заключне слово вчитетеля

(Слайд 48)

Я беру ваші руки, діти маленькі,

Щиро, бережно й ніжно в долоні свої.

Поведу через казку, не бійтесь, рідненькі,

У незвідані далі, далекі краї.

Будем разом усюди ми там мандрувати,

Перепони долати ми будем щодень.

Я навчу вас мислити, і рахувати,

Читати, писати, співати пісень.

То ж беру вас за руку, і обіцяю:

Станем друзями всі ми на довгі роки.

Ви полюбите школу і клас свій, я знаю,

І щоранку будете йти всі сюди залюбки!

 

 

doc
Додано
19 січня
Переглядів
64
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку