Мета проведення: формувати в учнів ціннісні орієнтації до держави та суспільства, риси сучасного патріота української держави, уявлення про способи вияву патріотичної позиції; сприяти зацікавленості і бажанню виявляти патріотичні якості в повсякденному житті; виховувати почуття національної гордості та любові до України.
Сценарій проведення свята «Великодній кошик для воїнів АТО!»
Мета проведення: формувати в учнів ціннісні орієнтації до держави та суспільства, риси сучасного патріота української держави, уявлення про способи вияву патріотичної позиції; сприяти зацікавленості і бажанню виявляти патріотичні якості в повсякденному житті; виховувати почуття національної гордості та любові до України.
(Звучить музика про Смілу. Виходить дівчина-Сміла)
Сміла: Добрий день, шановне товариство!
На правах господині цього міста я запросила всіх Вас, небайдужих юних патріотично-налаштованих смілян на наше свято. Я запросила саме вас не випадково, тому, що протягом майже 3 років ви підтримували і підтримуєте наших воїнів, які виборюють волю та незалежність нашої держави на сході України, захищаючи нашу землю від вторгнення агресора.
Сьогодні ви – наша молодь Смілянщини, демонструєте всьому світові свою позицію, розповідаєте про свої мрії і сподівання і надаєте підтримку нашим захисникам.
Сьогодні, в цей нелегкий час для нас і нашої країни приємно бачити і усвідомлювати, що в нас є майбутнє, що ми всі були,є і будемо патріотами своєї держави, що ми не цураємось своєї мови та вшановуємо традиції рідної землі - і ніщо так не з’єднує і не зігріває серця всіх українців, як наш національний гімн, тож виконаймо його всі разом, як одна велика дружня смілянська родина!
(Звучить Гімн України)
(Виходять ведучі)
Ведучий 1. Шановні присутні, вітаємо вас на святі миру, щастя і добра!
Ведучий 2. Ми зібралися на передодні свята Великодня, яке принесе в наші домівки любов, благодать, духовне оновлення і впевненість у майбутньому, щоб освятити великодні дарунки для наших бійців, які нині боронять кордони нашої країни від ворожих навал, подарувати частинку нашої смілянської душі, частинку рідної домівки, смак домашньої духмяної паски.
Ведучий 1. Ми знаємо, що Великдень — це одне з найурочистіших свят. Із ним у народі пов’язано багато цікавих звичаїв. Готуватись до цієї визначної події починали ще за тиждень, у Вербну неділю, що символізує Вхід Господній до Єрусалима. У цей день у церкві освячують і роздають одне одному вербові
гілочки.
Ведучий 2. Згідно з християнським ученням напередодні Пасхи Христос в’їхав до Єрусалима. Його зустрічало багато народу. Люди вітали Спасителя пальмовими вітами і встеляли ними йому дорогу. Але оскільки в Україні пальми не ростуть, то нашим пращурам довелося обрати вербу — кущ, що першим розпускає
зелене листячко і сповіщає про прихід весни.
Ведучий 1. Крім того, верба здавна вважалася у слов’ян священним деревом. Вони вірили, що ця рослина має надзвичайну магічну силу та оберігає людину від хвороб, і ми вирішили подарувати нашим воїнам наше символічне великоднє вербове дерево, яке, маємо надію, буде оберігати наших захисників від усього злого і недоброго…
(Пісня «Весняна пісня» у виконанні Майданик Анни, під яку діти в українському одязі прикрашають писанками жовтого і синього кольорів «великоднє» дерево)
Ведучий 2.
Ведучий 1.
Ведучий 2. Надаємо слово Протиієрею Отцю Богдану – Настоятелю Української Православної церкви Київського патріархату
(Освячення)
Ведучий 1. Любі воїни! Бажаємо вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх ваших побажань і швидкої перемоги.
Ведучий 2. Ми не бажаємо війни!
Хай над містами й нивами
Сіяє сонце з вишини,
Щоб ми росли щасливими!
Ведучий 1. Хай ворогам цей день несе тривогу,
День гніву нашого, і помсти, й прокляття,
Ми всі за мир, за щастя, за добробут
І ця посвята – ствердження життя.
Ведучий 2. Ми хочемо без воїн жити!
Хай буде мир на всій землі!
(Вірш у виконанні Соломії Степчук)
Ведучий 1.
Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Наче казковий птах, вона піднімається, відроджується із попелу, розправляє гордо крила, стає міцнішою, сильнішою, кращою.
Ведучий 2.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір, що мине важка пора,
Розквітне пишний цвіт калини,
В садах достатку і добра.
(Пісня «Заспіваймо пісню за Україну» у виконанні Олійника Даниїла)
Ведучий 1.
Якщо у тебе очі щирі, і вишиванка й Божий хрест,
Якщо ти любиш Україну і віриш,що Христос Воскрес!
Якщо ти любиш матір, хату, свій край, тризуб і рідний стяг,
Ведучий 2.
Не коришся брехні і кату, Гімн України на вустах.
Якщо простий ти і правдивий і хочеш кращого в житті,
Tо певно будеш для катів ти – українцем на всі віки!
Ведучий 2. Надаємо слово
Дзивульська Олена Олегівна
Кулик Евген
Ведучий 1.
Для вас у дарунок пісня від доньки бійця Ольги Ліпової «Не твоя війна»
(Виходить дівчина – Сміла)
Сміла: Я сьогодні молюся, бо маю у серці надію,
Що моя Україна здолати тривоги зуміє.
Я молюся, аби Бог від війни оберіг наше небо,
Ти солдат України і я помолюся сьогодні за тебе.
Ведучий 1.
Дай боже щастя, хай минає землю лихо,
Ми будемо молитись голосно і тихо.
Ведучий 2.
Та будьмо горді! День святковий нині!
Кріпись, народ! Бо є в тебе солдати України!
(Пісня «Господи, помилуй нас» Т.Петриненка у виконанні дитячого хору)
Ведучий 1. А на завершення нашого свята хочемо подякувати всім, хто долучився до цієї акції, хто підтримав і зробив великодній подарунок для наших воїнів, а саме -
Ведучий 2. Волонтерам, дітям, батькам та просто жителям нашої рідної Смілянщини!
Разом ми – сила! І тому перемога буде за нами!
Разом: Хай живе Україна! Слава Україні – Героям слава!
Ведучий 1. На цьому наше свято завершено!
Ведучий 2. До побачення! До нових зустрічей!