Тематична лінійка
Тема: Трагедія « Голокосту» - тяжкий злочин проти людства
Мета заходу: Розкрити зміст і наслідки Голокосту;
розвивати вміння: працювати з додатковою літературою та
Інтернетом; виступати перед аудиторією;
Виховувати непримиренність до насильства, культуру
міжнаціональних відносин у суспільстві.
Кл.керівник
Сьогодні мова піде про страхіття війни і смерті, щоб усвідомити цінність людського життя.
Учень 1
-
Слово «Голокост» походить від грецького holo «цілий», «цілковитий» і kaustos «спалений». Означає жертвоприношення тварин, при якому все тіло спалюється. Нацисти використали це поняття зовсім в іншому значенні, обравши жертвами людей.
Учень 2
-
Голокост почався в січні 1933 року, коли до влади прийшов Гітлер і фактично закінчився 8 травня 1945 року.
Учень 3
Властиві риси голокосту:
-
знищення людей (часто планомірно) на великому географічному просторі
-
використання расистських теорій та псевдонаукових теорій про неповноцінність чи нерозвиненість певних груп людей, які підлягали знищенню;
-
застосування нових та ефективних на той час методів знищення;
-
жорстокість. Існують численні приклади використання полонених для медичних експериментів, тортур, тощо.
Основні відомості:
Учень 4
-
У період між 1933 і 1945 рр. під час голокосту було вбито більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей. Приблизно 6 мільйонів з них були євреями.
-
Діти були особливою мішенню для нацистів в період Голокосту. Живими вони представляли виняткову загрозу, адже подорослішавши, вони б створили нове покоління євреїв. Багато дітей задихнулося в скотовозах на шляху до таборів. Тих хто вижив, негайно поміщали в газові камери.
Учень 5
-
9 листопада1938р. на території Німеччини та Австрії сталася Кришталева ніч або Ніч розбитих вітрин, коли нацисти віроломно напали на єврейські громади. Нацисти зруйнували і пограбували понад 1000 сінагог, знищили біля 7000 підприємств. Вони також зруйнували єврейські лікарні, школи, будинки, цвинтарі. Коли все було скінчено 96 євреїв були вбиті і 30000 заарештовано.
Учень 6
-
Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941р. в урочищі Бабин Яр, недалеко від Києва. Було вбито більше 33000 євреїв всього за 2 дні.
-
Євреїв змусили роздягтися і підійти до краю яру. Коли німецькі загони стріляли в них, вони падали вниз. Потім нацисти завалювали стіни яру, ховаючи і мертвих і живих. Поліцаї хапали дітей і також скидали їх в яр.
Кл. керівник
-
Масове знищення фашистською Німеччиною євреїв і циган стало одним з найстрашніших уроків історії.
Спогади очевидців
Кл. керівник
-
У своїх мемуарах Рудольф Гесс описував, як євреїв обманом заманювали в газові камери.
Учень 7
- Щоб уникнути паніки, їм говорили, що потрібно роздягнутися для душу та дезінфекції.
Нацисти використовували «Особливі загони» (інших єврейських ув'язнених) які підтримували спокійну обстановку і допомагали тим, хто відмовлявся роздягатися.
- Діти часто плакали, але після того, як члени Особливого загону втішали їх, вони входили в газові камери, сміючись, граючись або базікаючи один з одним, часто все ще з іграшками в руках.
Кл. керівник
-
Пропоную послухати розповідь очевидця подій Софії Матвіївни Гойхман.
Відео….
Кл. керівник
-
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
-
Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та вперше скромно відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Учень
-
В тексті резолюції «Пам'ять про Голокост» сказано, що міжнародне співробітництво «беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громадян, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце».
-
Прошу хвилиною мовчання вшанувати пам'ять невинно втрачених людей…
-
Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Пам'ятаймо: ніхто не забутий, ніщо не забуте….