Сценарій виховного заходу до Всесвітнього дня прибирання

Про матеріал
Сценарій виховної години присячений всесвітньому дню прибирання. Презентація до заходу завантажена раніше.
Перегляд файлу

Всесвітній день прибирання

 

(Слайд1)     Наша сьогоднішня виховна година присвячена Всесвітньому дню прибирання і проходить під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»

(Слайд2)     Всесвітній день прибирання проводиться щорічно в третю суботу вересня. Це - масштабна акція, спрямована на усунення забруднення довкілля та пластикових відходів. Щороку мільйони людей у 191 країні очищають вулиці, парки, пляжі, ліси, річки, береги та наші моря від відходів та пластикового сміття. Торік, наприклад, кампанія мала величезний успіх: у ній взяли участь понад 15 мільйонів учасників з більш ніж 190 країн.

Акцію до Всесвітнього дня прибирання (World Cleanup Day) координує неурядова організація Let's Do It World, глобальна організація зі штаб-квартирою в Таллінні, Естонія.

(Слайд3)     Україна цьогоріч теж приєднається до акції з прибирання. 16 вересня у 24 регіонах нашої країни з дотриманням норм та обмежень воєнного часу відбудуться заходи під гаслом "Хай небо буде мирним, а Україна чистою!". 

(Слайд4)     "Цього року, враховуючи війну, плануються нові формати на вибір: цифрове прибирання (видалення зайвих даних зі своїх гаджетів, таке прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу); формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини "Знайди, сортуй, здавай"; сімейні та індивідуальні прибирання на прибудинкових або рекомендованих локаціях, на територіях навчальних закладів та установ; розбір завалів. Зробимо Україну чистою разом!"

Організатори акції в Україні закликають не створювати скупчення, брати участь у прибираннях лише на дозволених локаціях, попередньо пройшовши інструктажі з безпеки та ознайомившись з алгоритмом дій у разі сигналу повітряної тривоги. 

(Слайд5)     "Наше довкілля щодня страждає від екоциду. Постійні обстріли, детонація мін, горіння лісів, підрив Каховської ГЕС – наслідки усіх цих екозлочинів будуть наздоганяти нас роками і навіть століттями. Ми повинні уже зараз почати роботу над ліквідацією наслідків екокатастрофи, підтримкою та відновленням українського довкілля. Сьогодні, як ніколи, потрібно об’єднувати зусилля та працювати у спільному напрямку – перемога та екологічне відновлення України",

Як пластикове забруднення впливає на здоров’я людей

(Слайд6)     Накопичення пластику завдає найбільшої шкоди довкіллю, а також негативно впливає на здоров’я населення. Наприклад, для того, щоб поліетиленовий пакет "розчинився" у природі, потрібно сотні років. Продукти розпаду пластику токсичні, вони впливають на імунну й ендокринну систему організму, також вони осідають у ґрунтах або забруднюють водні шляхи.

Повідомлялося, що в Україні на переробку йде лише 6% із 40 тисяч тонн пластику. Для прикладу, у країнах Європи рівень утилізації сягає 70%.

(Слайд7)     Зазначається, що збільшення виробництва й використання пластику за останні 20 років призвело до збільшення захворювань ендокринної системи від наявних у ньому хімічних речовин (основні - стійкі органічні забруднювачі), це так звані ендокринні руйнівники. Також із пластиковим забрудненням причинно пов’язують збільшення кількості вроджених дефектів у хлопчиків, безпліддя, проблеми репродуктивного здоров’я у чоловіків, рак та нейроповедінкові порушення.

(Слайд 8, 9, 10)     Пластикову пляшку можна реанімувати і надати друге життя

Повністю відмовитись від пластикових виробів та поліетиленових пакетів поки, на жаль, не вийде, та кожен з нас може позбутися "пакетної залежності": обирайте екоторбинки та паперові пакети, деякі продукти зважуйте без пакетів (банани, наприклад), відмовтеся від поліетиленових пакетів для сміття (є альтернатива - біопакети).

У Світовому банку прогнозують, що в умовах швидкого зростання кількості населення та урбанізації щорічне утворення відходів збільшиться на 73% порівняно з рівнем 2020 року до 3,88 мільярда тонн у 2050 році.

 (Слайд 11)     Тож Всесвітній день прибирання - ще одна чудова нагода, щоб нагадати про необхідність сортувати сміття, мінімізувати використання пластику та поліетиленових пакетів, дбати про довкілля. Ви можете "озброїтися" мішком та рукавичками й прибрати сміття на рівні своєї прибудинкової території, вулиці чи району! 

 (Слайд 12)     Станом на 12 годину 17 вересня 2022 понад 26 000 учасників, прибрали 1200 локацій, та зібрали 192 000 кг сміття частину відправили на переробку. Але прибирання ще тривають, також частина активностей та їх реєстрація буде проходити до 25 вересня включно, тож деталі та підсумки Всесвітнього дня прибирання 2022 в Україні організатори підбиватимуть 1 жовтня 2022 року. 

“Україна – це не просто держава на карті світу. Україна – це наш рідний дім. Ми маємо разом об’єднатися, навести лад і поприбирати у ньому перед Перемогою над російськими окупантами. Доки наші хлопці із ЗСУ день за днем відвойовують кожен клаптик нашої землі, ми, українці, маємо тримати нашу країну у чистоті та порядку. Після повернення усіх наших територій, в Україну почнуть з’їжджатися гості звідусіль. Тож, на нас, як господарях Дому, покладена надважлива місія – прийняти їх в охайній та прибраній Україні Давайте зустрінемо перемогу у чистоті і зробимо це РАЗОМ.

 Подія проходить з дотриманням карантинних правил та норм воєнного стану. Усі локації Всесвітнього дня прибирання були рекомендовані органами місцевого самоврядування та попередньо перевірені співробітниками ДСНС на наявність мінно-вибухових предметів; поруч обов’язково було бомбосховище, куди учасники могли спуститися у разі повітряної тривоги. Під час сигналу тривоги волонтери у сховищах проводили цифрове прибирання разом з усіма учасниками.

(Слайд 13,14, 15)     “Навіть війна не може зупинити українців у бажанні постійно робити свою країну чистішою та кращою. Сьогодні там, де це можливо та безпечно, люди виходять на толоки та разом з усім цивілізованим світом долучаються до Всесвітнього дня прибирання. І хоча цього року в Україні заходи не такі масові, але їх цінність ще більша. Бо вони демонструють згуртованість нашого народу та бажання берегти нашу спільну домівку, середовище, в якому живемо. Адже на відміну від орків, ми знаємо ціну кожному клаптику своєї землі.

Також в рамках підготовки до Всесвітнього дня прибирання організатори спільно з військовими розробили спеціальні інструкції з протимінної безпеки “Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян”, які важливо знати кожному, провели навчання для волонтерів та координаторів, які може онлайн переглянути кожен. Перед традиційними толоками волонтери проводили інструктажі техніки безпеки, розминки та реєстрували учасників, на деяких локаціях сортували знайдене та здавали в найближчі пункти прийому вторинної сировини.

“Те, що вся Україна сьогодні виходить на Всесвітній день прибирання – це черговий приклад того, що ми надзвичайно сильний та мужній народ. Це приклад того, що ми турбуємося про свою рідну землю, ми прагнемо її очистити, ми піклуємося про неї. І це саме те, що відрізняє нас від окупантів. Рашисти звикли смітити там, де вони живуть і нехтувати своїми земними ресурсами. Ми ж, українці, ставимося з повагою та шаною до своєї Батьківщини і прагнемо її очистити. Ми різні народи і давайте це ще раз доведемо усьому світові!”

(Слайд 16)     Українці за кордоном також мали змогу долучитись до міжнародної події, подякувати приймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані. Зокрема, одна з найбільших локацій українців за кордоном  була організована у Барселоні, під час якої екосвідомі українці та іспанці протягом двох годин очистили 5 місцевих пляжів від сміття. Активно долучалась українська громада у країнах: Польща, Німеччина, Італія, Ірландія, Чехія  та інших. 

(Слайд17)     Щороку до ініціативи “World Cleanup Day” долучаються світові лідери: Президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт ІІ, крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Гретта Тунберг.

(Слайд 18)     В Україні до ініціатив Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it Ukraine” приєднуються представники влади та зіркові амбасадори: Наталка Карпа, Онука, Alyona Alyona, Джамала, Jerry Heil, Світлана Тарабарова, Маша Краш, Марія Мельник, Микита Вакулюк, Марія Мельник, Ілля Ярема, а також ряд блогерів, спортсменів, акторів, ведучих.

“Всесвітній день прибирання – один із найяскравіших, потужних, масових за своїм охопленням волонтерських акцій і у світі, і в Україні. Вона ще раз приверне увагу всього світу до України і демонструватиме нашу силу, єдність і непохитну любов до нашої землі! Щороку до неї приєднуються сотні тисяч наших громадян, у тому числі молодь, для яких акція стала ледь не щорічним святом. Цього року, навіть у складних умовах війни, але з дотриманням норм безпеки, наша молодь бере активну участь в акції!”

 (Слайд 19)     «Навіть за таких складних умов, коли захисники чистять Україну від загарбників, ми своїми зусиллями, зусиллями волонтерів в межах цієї акції будемо чистити нашу державу від іншого сміття... Маємо зберігати Україну чистою. Гасло «Нехай небо буде мирним, а Україна чистою» хай лунає якомога потужніше. Ми варті того, щоб жити в чистій країні, й власними зусиллями можемо це зробити»

Щороку акція охоплює надзвичайно велику кількість небайдужих людей по всій країні, тому немає сумнівів, що цьогоріч українці знову об’єднаються. «Акція вже стартувала із засідання національного оргкомітету, до якого долучилося понад 100 учасників, серед яких є представники органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, громадських організацій та всіх осередків «Let's do it Ukraine». Це демонструє нашу силу, нашу єдність та нашу непохитну любов до України»

Своєю чергою лідер Всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine Юлія Мархель наголосила, заходи проходитимуть у 24 регіонах з дотриманням карантинних норм та обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості областей.

(Слайд 20)     Україна приєднається до Всесвітнього дня прибирання разом з мільйонами учасників у 191 країні. Основна мета акції - формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання. Участь у заходах беруть комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднуються в різних форматах на рівні корпоративної соціальної відповідальності, засоби масової інформації, лідери думок, громадяни.

«Така хороша ідея виникла у нас – поприбирати Україну перед перемогою. Кожного разу коли свято, ми прибираємо у своїх домівках, бо чекаємо багато гостей. Наша перемога настільки близько, що нам вже час прибирати, адже коли хлопці з фронту будуть повертатися, маємо максимально достойно їх зустріли»

 

 

 

 

 

                                                                                             Захід провела

викладач ДНЗ «Волочиський

промислово – аграрний

професійний ліцей»

                                                                                          А. В. Ліхван

 

 

doc
Додано
24 вересня 2023
Переглядів
942
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку