Сценарій виховного заходу "Обіймемо Землю красою й любов'ю!"

Про матеріал
виховна година для учнів 6-7 класів з екологічної тематики. Цікавий проект, який готував вчитель разом з дітьму по захисту чистоти навколишнього серидовища.
Перегляд файлу

Святогорівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

 

Сценарій виховного заходу

     «Обіймемо землю

красою й любов*ю»

1327859428_globalnye-problemy-ekologii.jpg

 

2020 рік

1учень

Доброго дня, шановні наші гості, дорогі друзі! Ми раді вітати вас на нашому виховному заході «Обіймемо Землю красою й любов*ю», який присвячений найважливішій проблемі сьогодення  - проблемі збереження чистоти навколишнього середовища.

2 учень

Яка красива в нас планета!

Земля зелена, ніжно – голуба.

Нас переконують космічні злети

У всій Галактиці така одна.

3 учень

 Прекрасна наша голуба планета. Єдина жива серед мертвих світів. Знищити її легко, відновити неможливо. Вчені дійшли висновку, що вже в ХХІ столітті наша Земля може обернутися на безлюдну пустелю з височенними териконами сміття. Саме такою постає наша планета з кадрів фільму «Валлі». Думається, що ніхто із вас не залишиться байдужим до того, що ви зараз побачите на екрані.

(відео з мультфільму «Валлі»)

1 учень

З розвитком цивілізації та науково - технічного прогресу , бурхливого зростання обсягів виробництва та його відходів проблеми  стосунків між природою та суспільством загострюються.

2 учень

За 60 останніх років на планеті зникло 76 видів тварин і декілька сот видів рослин. А  сьогодні під загрозою зникнення знаходиться 20 – 25 тисяч рослин, 600 видів птахів, 120 видів ссавців, багато риб, земноводних, комах, молюсків.

3 учень

Загублено понад 2 млрд га орної землі. Ліси на планеті зникають зі швидкістю 20 га за хвилину. Щорічно викиди в атмосферу складають 200 млн тон оксиду вуглецю, близько 146 млн тон оксиду сірки.

(Презентація – Друге життя сміття)

У більшості українців є лише один "сміттєвий" закон: не виносити сміття з хати ввечері, бо "гроші з будинку несеш".

А от як і куди йде наше сміття, ми просто не замислюємось. Тим часом у багатьох країнах, особливо в Європі, сміття не викидають, а сортують і потім переробляють.

В Україні ж навіть у столиці баки для сортування сміття є лише в трьох районах - а в регіонах їх і того менше. Тому велику частину побутових відходів комунальні служби продовжують вивозити на численні полігони.

За словами експертів, потрапляючи на такі полігони, більша частина сміття переробці вже не підлягає, а отже рано чи пізно ми цими побутовими відходами або засиплемося, або задихнемося від їхнього спалювання.

На сміттєвих полігонах добувають газ

Мало хто знає, але сміттєві звалища небезпечні не тільки забрудненням ґрунтів і підземних вод. Уся справа в метані. Його виробляють специфічні бактерії, що плодяться у сміттєвих покладах багатометрової товщини і розкладають органічні відходи, виділяючи газ і тепло. Але проблему можна зробити джерелом енергії. Компанія "ТИС Еко"  успішно реалізує проект зі збору біогазу в Маріуполі на Приморському полігоні твердих побутових відходів. Схема установки для збору біогазу проста: кожні 30 метрів крізь товщу відходів бурять шпару і вставляють перфоровану трубку, через яку відкачують газ і направляють його в систему очищення. Очищений метан можна продавати на опалювальні системи, електростанції та заправки для газовихавто.

Пеллети - паливо майбутнього

Європа давно використовує як альтернативне паливо органічні відходи у вигляді пеллет. Їх роблять (пресують без хімічних закріплювачів у тонкі, з олівець товщиною, палички) насамперед з деревини: непридатних для подальшого використання піддонів, післяноворічних ялинок, шухляд, борошна, стружки і залишків лісової деревини. Хоча також бувають пеллети з соломи, лузги, рисової лушпайки, торфу і т.д.

Друге життя макулатури й пластикових пляшок

У тонні сміття близько 30% паперових відходів. Але, потрапивши на смітник, вони губляться безповоротно і переробці не підлягають. Тому макулатуру заготовлюють окремо. Її ділять на 13 сортів - від відходів білого папера до старої шпалери і мішків від цементу.

Сучасні технології дозволяють перетворювати макулатуру не тільки на туалетний папір, але й на тканину, газетний папір, звичайний, а також технічний і покрівельний картон (руберойд).

Навряд чи можна знайти щось більш розповсюджене й водночас шкідливе, як пластикова пляшка: розкладається в природі вона більше 100 років, а при згорянні виділяє діоксин.

З таких пляшок роблять спочатку гранули, а вже з гранул можуть робити купу всього іншого - від таких же пляшок та іншої тари до тканин, одягу й іграшок, полімерної тари, труб,  посуду, обмотки кабелів, корпусів побутової техніки.

Із шин - нафта і дорога

Навіть у кризу кількість авто в Україні росла, а разом з ними і кількість відпрацьованих покришок. Звичайні міські смітники їх не приймають, тож нерідко водії звалюють їх хто куди, засмічуючи навколишнє середовище.

Проте покришки можна переробляти методом піролізу в казанах-автоклавах і одержувати при цьому кілька видів проміжної сировини для подальшого використання.

По-перше, піролізний газ, що може використовуватися для роботи самого автоклава. По-друге, рідка фракція, що може застосовуватися як казанове або грубне паливо. По-третє, технічний вуглець, що використовується як тверде паливо або пігмент. По-четверте, металева нитка, яку можна здати на металобрухт, а після випалу використовувати як в'язальний дріт.

Альтернативний варіант переробки шин - подрібнення їх на крихту. Її потім можна використовувати для виготовлення килимків для підлоги і підошов для взуття, покрить для тенісних кортів і, головне, у дорожніх покриттях (на 1 км дороги йде 14-15 тонн крихти).

Листя - на добрива

Щоосені на вулицях міст битва з урожаєм - збирання опалого листя. Найчастіше воно потрапляє на смітники, а краще було б готувати з опалого листя компост, органічне добриво. Так вже роблять у Дніпродзержинську, Ялті, Євпаторії. А також у Європі, де компост - цілком дохідний бізнес.

Краса з второ сировини

В Україні технології переробки побутових і промислових відходів тільки освоюються або, у кращому випадку, використовуються в промисловому виробництві. У світі такі відходи і второсировина давно стали об'єктом уваги дизайнерів, що роблять з них красиві і, головне, функціональні речі. Правда, дорогі...

Голландський дизайнер Тейо Ремі ще на початку 1990-х створив крісло Rug Chair (дослівно: крісло, що стягнуте ременями) зі старого одягу, складеного стопочкою і перев'язаного стрічками. Тоді ж дизайнер створив і незвичайний "комод": узяв 20 шухляд від старих комодів і тумбочок, зробив для них нові персональні оболонки і скріпив ременями в новий єдиний предмет меблів.

Пізніше Тейо Ремі разом з колегою Рене Веенхуізеном створили веселенький килим зі старих ковдр під назвою "Випадковий килим". А от Coca Cola навесні минулого року в Італії представила стільці, що робляться з перероблених пляшок від коли - як пластикових, так і бляшаних. На виробництво кожного стільця йде по 111 пляшок або банок.

Брати-дизайнери зі Швейцарії Маркус і Даніель Фрейтаг із середини 90-х роблять сумки зі... старого кольорового брезенту для хур, ременів і подушок безпеки та велошин. Сімейна компанія Freitag купує в АТП по всьому світу второсировину і шиє 40 видів сумок, гаманців і чохлів (у тому числі для iPhone і iPad) і продає у 300 магазинах в усьому світі.

А от американська компанія Escama Studio робить сумки й аксесуари з... ключів-кілець від бляшаних банок для напоїв. Матеріал для сумок закуповують на базах втор сировини. Ключі від банок сортуються, миються, шліфуються і потім уже за спеціальною технологією зшиваються в готовий виріб.

1 учень

Висновок один – потрібно весь час добиватись, щоб масовий рух та захист природи ріс і поширювався з кожним днем, щоб ніхто не став осторонь, щоб всі жителі планети брали участь в охороні рік, озер, лісів, рослин.

                       (Презентація 22 квітня – День Землі)

2 учень

Люди добрі, схаменіться!

І навколо озирніться.

Ми потонемо в відходах,

І загубимо природу!

3 учень

Нам потрібно лиш зусилля

Щоб очистить все довкілля,

Всіх навчити «Не смітити!»

Й чистотою дорожити.

1 учень

Тож будемо господарями у себе в селі, в нашій країні, на нашій Землі. Збережемо нашу планету для майбутніх поколінь.

(дивимось кліп про землю)

 

docx
Додано
13 лютого 2021
Переглядів
556
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку