Сценарій виховного заходу «Уявна подорож «Країною КАЗКАРІЯ», для 1-4класів.

Про матеріал
Розробка сценарію виховного заходу «Уявна подорож «Країною КАЗКАРІЯ» пропонується для роботи вчителю у 1-4 класах. Завдання для педагога: поглибити та узагальнити знання учнів про казки; розвивати вміння впізнавати казки та їх героїв. Виховувати потребу в читанні книг, любов до усної народної творчості, до казок різних письменників.
Перегляд файлу

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://a-khramov.ru/upload/image/zvezdo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Мета:

  • поглибити та узагальнити знання учнів про казки;
  • розвивати вміння впізнавати казки та їх героїв;
  • розвивати творчу уяву, асоціативну пам'ять, спостереження;
  • виховувати потребу в читанні книг, любов до усної народної творчості, до казок різних письменників.

Обладнання:

  • ілюстрації до казок;
  • казкові герої;
  • білий папір та олівці;
  • розфарбовки-подарунки;
  • музичний супровід пісень із казок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ХІД ЗАХОДУ

І. Вступне слово вчителів.

— З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися раніше з вуст
з уста і були доступні всім: і дорослим, і малим. Сьогодні ви помандруєте країною Казкарією.

ІІ. Ознайомлення учнів із маршрутом подорожі до казок.

1. Зупинка «Вулиця Пісенна» (музичний супровід пісень із казок).

  • Яку пісеньку співав Колобок?
  • Яку пісеньку співала Коза-мати, коли поверталася з лісу додому?

. Як гукала мати свого сина івасика-Телесика?

. Як кликав Півник на допомогу Котика?

  • Як Івасик-Телесик просив гусеняток про допомогу?

. Як відповідала Коза-Дереза, коли сиділа у заячій хатці?

2. Зупинка «Провулок Геройський»

. Кого зустрів Колобок у лісі?

. Кого спіймав Солом’яник Бичок?

. Скільки тварин тягнули ріпку?

. Кого перелякав пан Коцький?

  • Хто жив у рукавичці?

. Хто вимагав від Кози-Дерези покинути зайчикову хатку?

. Як відповідали мишенята Круть і Верть Півникові, коли він говорив про ро-
боту?

. Що сказала Курочка Ряба дідові та бабі, щоб заспокоїти їх?

  • Що сказав Рак Козі-Дерезі?
  • Що сказала Лисичка Журавлеві?

. Що казала Лисичка-сестричка Вовчику-братику, коли він ловив рибку в ополонці?

. Як Лисичка-сестричка приказувала, коли Вовчик-братик ніс її на спині?

  1. Зупинка «Площа Загадкова»
  •    Я — рум’яний і пахучий, хоч кругленький — невезучий.

Хто побачить лиш мене — хоче з’їсти, не мине. («Колобок»)

  •    Я — Коза-Дереза, за три копи куплена,

Півбока луплена, тупу-тупу ногами,

Сколю тебе рогами, ніжками затопчу,

Хвостиком замету, — тут тобі й смерть. («Коза-Дереза»)

  • Битий небиту везе! Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)
  • Скільки днів лисичка бігала по мед? (Три дні. «Лисичка-кума»)
  • Цей дім ніхто не будував, у ньому жити мали право лише 5 братів, але в скрутну хвилину помістилося майже все лісове царство. («Рукавичка»)

Красень-чоловік у повному розквіті сил. Має те, що ви, чоловіки, не всі любите. Високо літає, але низько ніколи не падає. Він — ненька, друг, привид та джентльмен одночасно. («Карлсон»)

  •      Він був скалічений, пережив морську мандрівку, біди. Побував навіть у риб’ячому шлунку і загинув у полум’ї. Його любила служниця Терпсихори — богині танцю. («Олов’яний солдатик»)
  •      Коли годинник б’є 12 разів, багатство перетворюється на бідність і може загубити те, що принесе потім щастя. Хто і що загубив? («Попелюшка», черевичок)
  •      Неперевершений шибеник. Представник сімейства овочів. Неповнолітній скоїв правопорушення і сидів за ґратами. Дякуючи винахідливості, завжди поспішав встановлювати справедливість. Про кого мова? (Чиполіно)
  •      Розв’яжіть логічний ланцюжок: життя — золото, золото — мовчання, мовчання — запорука успіху, успіх — у кропиві, кропива — на пір’я, з пір’я — тепло. Тут і казці кінець. («Дикі лебеді»)
  •      Її зріст приблизно 2 см 54 мм, ліжко — горіхова шкаралупка, покривало — трояндова пелюстка. Була красунею. Її радо брали заміж, але всі випадки закінчувались невдало. І зробила вона свій вибір аж у кінці казки, в неї виросли крила. Хто це? («Дюймовочка»)
  1. Зупинка «Містечко Лисички-сестрички».

Лисичка. Я буду розповідати уривки з казок, а ви відгадуватимете, яка
це казка.

*В одного чоловіка був кіт, старий такий, що вже не здужав і мишей ловити. От хазяїн його взяв і вивіз у ліс. Покинув його, а сам поїхав додому.

Сидить кіт, коли це підходить до нього Лисичка. («Пан Коцький»)

*Жили собі дід та баба, та такі убогі, що нічого в них не було. Ось одного разу дід і каже:

  • Бабусю! Піди у комору, назмітай у засіці борошна та спечи мені…. («Колобок» )

*Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка. Та й загубив дід ….. («Рукавичка»)

*Жили собі дід та баба. Дід служив на майдані майданником, а баба вдома сиділа, мички пряла. От баба і напала на діда:

  • Зроби мені та й зроби, діду, гарненького бичка і осмоли його смолою.
    («Солом’яний бичок»)

*— Здорова була, Лисичко-сестричко!

  •   Здоров.
  •   А що ти робиш?
  •   Рибку їм!
  •   Дай і мені!

Отак! Я стільки морочилась, ловила та й віддай йому. Піди сам налови та
й з’їж на здоров’я!

  •  
  •   Я не вмію, навчи мене! («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)

*— Жили собі дід та баба. Поїхав дід на ярмарок та й купив собі козу. («Коза-
Дереза»)

Лисичка. Молодці! Усе правильно відгадали! До побачення! Щасти вам!

  1. Зупинка «Кінцева». Яка кінцівка в казці?
  • Хто вигнав мишенят Круть і Верть з-за столу?
  • Хто вигнав Козу-Дерезу з зайчикової хатки?
  • Хто їв пиріжки в казці «Колосок»?
  • Чи побралися Журавель з Чаплею після сватання?

6. Гра «Бюро знахідок»

       Ведучий. Діти, дуже часто губляться різноманітні речі. Ми зараз дісталися Бюро знахідок. Розгляньте загублені предмети і поверніть їх власникам.

  •                Золотий ключик. (Буратіно)
  •                Яйце. (Курочка Ряба)
  •                Капелюшок червоного кольору. (Червона Шапочка)
  •                Кришталевий черевичок. (Попелюшка)
  •                Банка варення. (Карлсон)
  •                Мітла. (Баба Яга)
  •                Бинт, шприц. (Айболить).

ІІІ. Підсумок виховного заходу.

  1. Чого навчають нас казки?

Ведучий. Казка — це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте, вивчайте і переказуйте казки. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас
і після нас, вчать, як треба по правді жити.

Ведучий. Дорогі діти, казка вчить, виховує, допомагає стати сильним, красивим душею, добрим.

Читайте нові казки! Отже, хай завжди поруч із вами перебуває добра казка.

Тож, любі діти, щасливо вам у казку долетіти,

До неможливої дістатися мети.

В казці- мудрість, кожен це повинен знати.

Бо, кажуть, казка вчить, як на світі жити

І добро усім робити.

  1. Розфарбовки-подарунки для дітей на згадку про подорож країною КАЗКАРІЯ.
docx
Пов’язані теми
Класному керівникові, 4 клас, Сценарії
НУШ
Інкл
Додано
3 січня 2022
Переглядів
413
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку