Розроблена виховна година на тему «Скажи «Ні!» жорстокості»
Мета : - ознайомити дітей з поняттям жорстокості та добра;
Обладнання: чарівна паличка, два однакових яблука, м’яч, дерево, листочки
Хід заходу:
1.Організаційна частина
- Подивіться мені в очі. Погляньте один на одного, посміхніться. І з цим промінчиком добра ми і розпочнемо нашу роботу.
2.Актуалізація опорних знань
- Сьогодні у нас незвичайний урок, ми вирушимо в онлайн квест.
1. Вправа «Чарівна паличка»
Мета: зняття емоційного напруження, позитивне налаштування на подальшу роботу.
Додаткові матеріали (ресурси): «чарівна паличка».
У вчителя в руках «чарівна паличка», яку він зі словами привітання і побажань передає будь-кому з учасників. Той у кого «чарівна паличка», передає її наступному учаснику із словами привітання і побажання. І так продовжується доти, доки всі учасники не привітаються між собою.
Обговорення:
3.Оголошення теми та мети заняття
Очікування
- Що ви очікуєте від заняття?
4.Пізнавальна діяльність
Вправа «Два яблука»
Я демонструю дітям 2 однакових яблука. Чим вони відрізняються? Так як суттєвої відмінності між яблуками немає, то діти тільки виражають подив.
«Ти мені не подобаєшся!» і кинула яблуко на підлогу.
«Знайдіть в ньому щось, що Вам не подобається і теж киньте на підлогу....»
«А зараз чим відрізняються яблука?» Тоді я розрізала яблука. Одне було в синцях. Яке яблуко ви б з’їли? А зараз вони чим відрізняються? Діти починають називати відмінності: яблуко з дефектом, тріснуте, з підбитим боком, гидке, не красиве, неапетитне, брудне.
«Діти, але це ж ми його зробили таким! Це наша вина!»
«Точно так само відбувається і з людьми, коли ми їх ображаємо або насміхаємось. Зовні на них це практично не позначається, але ми наносимо їм величезну кількість внутрішніх ран!» Знайдіть аналогію в учнівському середовищі (стусани, образливі слова, синці).
Казка про Канцелярську скріпочку
-А зараз я Вам розповім невеличку казку про Канцелярську скріпочку, яку ми будемо супроводжувати елементами за допомогою канцелярських скріпочок, які є в кожного з Вас.
(Інструкція: під час розповіді, з канцелярської скріпки роблять певні фігурки)
- Жила-була Дівчинка-Канцелярська скріпочка. Вона була дуже життєрадісною, веселою, товариською ученицею. (Просто скріпку показати дітям)
- Одного разу однокласники дали їй образливе прізвисько. І у неї виникло запитання «Чому?». (перетворюємо канцелярську скріпочку у символічний Знак питання)
- Іншого разу вона знайшла свій портфель в шкільному смітнику і дуже засмутилася. (перетворюємо канцелярську скріпочку у символічну позначку засмучення)
- Після закінчення уроків Скріпочка вийшла погуляти на подвір’я, де інші дівчата почали чіплятися до неї, ображати та дали їй стусана (перетворюємо канцелярську скріпочку у символічний Знак оклику, тобто подив). І Скріпочка подумала: «Що їй робити? Хто її захистить?» (знову перетворюємо канцелярську скріпочку у символічний Знак питання)
- Вона часто згадує той момент, коли її ніхто не ображав і хоче, щоб все було як раніше (А давайте тепер спробуємо повернути канцелярську скріпочку у той стан коли ми з нею зустрілися вперше)
Обговорення
Давайте ще раз визначимо, що це таке насильство,?
Насильство – це те, що травмує людину, як фізично, так і психічно та наслідки залишаються надовго, а іноді і на все життя.
Робота в групах (діти переглядають іллюстрації, обговорюють її)
-Що відбувається? Як би ви діяли в цій ситуації?
Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=I3aCaiCyTUg
Вправа «Компліменти»
Мета: надати можливість учасникам висловитися до однокласників.
Матеріали - м'яч.
Процедура: учні стоять у колі. Вчитель пропонує придумати компліменти партнерам, перший говорить комплімент і кидає м'яча учню, якому цей комплімент призначений. Цей учень кидає м'яча іншому, якому хоче сказати свій комплімент, і так далі. Вчитель стежить, щоб комплімент отримав кожний учень.
Вправа «Кошик народної мудрості»
Гра «Дерево життя»
Підсумок
Рефлексія (розфарбовуємо сердечка)
Використані джерела: