Спортивна година «Рух – це життя»
Мета: розвивати фізичні якості: спритність, швидкість, координацію рухів та просторову м'язову координацію;
виховувати почуття відповідальності та згуртованості засобами командних естафет та спортивних ігор;
закріплювати навички передачі м’яча, коригувати координацію рухів.
Хід заняття:
І.Підготовча частина
1.Шикування.
2.Повідомлення завдань, інструктаж безпечної поведінки.
Правила безпечної поведінки під час фізкультурно-оздоровчої години
1)Уважно слухати вказівки вихователя, робити лише те, що каже.
2)Дотримуватись правил гри, щоб гра була чесною.
3)Не чіпати без вказівок спортивний інвентар.
4)Не лізти без вказівки вихователя на драбинки, бо можна впасти і вдаритися.
5)Не нищити фізкультурний інвентар: не гнути, не ламати, бо при цьому можна поранитися.
3.Розминка
Ходьба по колу :
а) на носках;
б) на п’ятках;
в) на зовнішній частині стопи;
г) на внутрішній частині стопи.
Біг (2 кола)
а) у повільному темпі;
б) з високим підніманням колін;
в) з відкиданням п’ят.
Ходьба (1 хв.)
Перешикування.
Загальнорозвивальні вправи.
а) В.п. руки перед грудьми, ноги нарізно.
1-2 – відведення зігнутих рік;
3-4 – відведення прямих рік;
(повторити 6-8 раз).
б) В.п. – права рука піднята вгору, ліва – внизу.
1-2 – відведення обох рук назад;
3-4 – зміна положення рук;
(повторити 6-8 раз).
в) В.п. – руки зігнуті до плечей.
1-4 колові оберти руками вперед, назад.
(повторити 6-8 раз)
г) В.п. – руки на пояс, ноги нарізно.
1-2 –нахил тулуба вліво;
3-4 – нахил тулуба вправо;
(повторити 6-8 раз).
ІІ.Основна частина.
1.Вивчення нової гри “Карасі та щука”
а) ознайомлення зі змістом і правилами гри:
Сьогодні ми з вами розучимо нову гру “Карасі та щука”. Зміст гри полягає в тому, що щука повинна виловити всіх карасиків у ставку. Переможцем гри стає той, кого щука не зможе зловити, або кого зловить останнім. За моїм сигналом “Попливли”, “карасі” перепливають ставок, а “щука” їх ловить,
Основне правило цієї гри – не виходити за межі “ставка”. А береги ставка у нас позначені кеглями. “Щука” повинна не просто торкнутися “карасика”, а міцно його спіймати.
Спіймані карасі виходять на берег, тобто за межі ставка і чекають закінчення гри.
б) перевірка усвідомлення змісту і правил гри:
Що повинні робити “карасі”?
Що повинна зробити “щука”?
Яких правил треба дотримуватися у цій грі?
2.Пригадайте зміст гри-естафети “М’яч сусідові”
(Група ділиться на 2 команди. За сигналом вихователя “На старт! Увага! Руш!” направляючий передає м’яч назад над головою. Гравець. Який отримав його, передає далі. Останній гравець з м’ячем оббігає команду з правого боку, стає попереду неї, передає м’яч наступному гравцеві. Перемагає команда, яка першою закінчила передавати м’яч.)
3.Естафета “Хто швидше?”
а) повторення змісту та правил гри-естафети “Хто швидше?”.
(Гравці розділяються на 2 команди, які утворюють колони. Попереду кожної колони стоїть направляючий. За сигналом вихователя “На старт! Вага! Руш!” направляючі біжать до призначеного місця, повертаються назад і передають естафету дотиком руки наступному гравцю.
Футбол. Обговорення правил з футболу, розподіл команд.
ІІІ. Заключна частина
Ходьба у повільному темпі.
Дихальні вправи.
Підведення підсумків.