Розробка спортивного свята присвяченого 14 жовтня - Дню Українського козацтва. Сценарій містить назви і опис конкурсів на козацьку тематику. На основі цієї розробки ви можете створити власний сценарій, додавши інші конкурси за бажанням.
Спортивно-розважальне свято «Козацькі забави» для учнів 1-4 класів.
МЕТА: розширити кругозір учнів про козацтво; популяризувати фізичну культуру та спорт; виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.
ОБЛАДНАННЯ: святково прибраний зал; спортивний інвентар.
Хід свята
Ведуча:
Сьогодні ми зібралися, щоб переконатися, що ми є нащадками славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків. У мене в руках лист від Гетьмана українських козаків:
«Сини мої, козаки! Я, гетьман козацького війська, наказую провести змагання двох куренів, щоб підняти бойовий дух і мудрість нашого козацтва»
(Ведуча зачитує лист)
Ведуча:
Тож, за наказом славетного гетьмана розпочнемо наші Козацькі забави!
(Ведуча оголошує склад жюрі)
Ведуча:
14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Крім того, ще 14 жовтня відзначають День захисника України – з 2015 року є державним святом і неробочим днем.
Учень1
Сьогодні свято, конкурс нині,
Сьогодні все козацтво тут,
І в цьому залі радість лине,
Козацькі ігри всіх нас ждуть.
Учень 2
Ми роду козацького діти,
Ми любимо сонце і квіти
І сонце нам шле свій привіт.
Ми роду козацького діти,
Землі української цвіт.
Учень3
Хай, добрі люди, вам щастя буде
Хай буде доля на все роздоля.
А до того – літ пребагато
на добро і згоду
Хай не буде переводу козацькому роду!
Ведуча:
Запорізька Січ! Мабуть немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство, про героїчні звитяги, про інші походи і подвиги славних козаків.
Січ – то була простора площа на Дніпровім острові Хортиці. Довкола площі стояли побудовані хатки, так звані коші, або курені.
Ведуча:
На Січі козаки жили у куренях. Кожен курінь мав свою назву, своє господарство. На чолі кожного куреня стояв отаман. Тож настав час познайомитись із нашими куренями маленьких козачат.
Курінь «Соколи»! Рівняйсь, струнко!
Девіз Богу – душа,
Життя – рідному краєві,
А честь для себе!
Привітання суперникам:
«Нехай знає рідна мати – вільна Україна:
Козаки ми ще маленькі – зате гідна зміна».
Курінь «Орли»! Рівняйсь, струнко!
Девіз:
Рідну хату зберігати,
Тата й маму шанувати,
Честю роду дорожити –
Україні служити.
Привітання суперникам:
Душу й тіло ми положим
за нашу свободу
І покажем, що ми, браття, -
Козацького роду.
Ведуча:
Вітаємо наші козацькі курені оплесками!
І переходимо до визначення найсильніших, найспритніших, найсміливіших козачат!
Ведуча:
Як відомо, козаки вміли швидко бігати, навіть доганяли й ловили дикого коня. А чи вміють так швидко бігати учасники наших змагань? Зараз перевіримо. За моїм сигналом отамани біжать навколо поворотного прапорця, підбігають до команди, чіпляють одного воїна (зачіпають обов`язково правою рукою за ліву), вони вдвох оббігають навколо прапорця й назад, чіпляють третього воїна й усе повторюється, доки не заберуть останнього.
Ведуча:
Козаки постійно розвивали свої природні задатки за допомогою таких дій як стрибки, біг, їзда на конях. Наступний наш конкурс допоможе розібратися, хто із команд найбільш координований і спритний.
Гравці команд стають по парах обличчям один до одного. Беруться за руки, а між лобами кладуть повітряну кульку. У такому положенні рухаються приставними кроками до прапорців і назад і передають кульку наступній парі. Гра триває доти, доки усі гравці команди пройдуть.
Ведуча:
Командам потрібно згадати і записати якомога більше страв української кухні. Потім капітани зачитують страви, а журі зараховує лише ті, що дійсно є українськими.
Ведуча:
Полоса між командою і прапорцями поділена лініями на 3 частини. Гравці по черзі проходять у цьому конкурсі. Першу частину стрибають на лівій нозі, другу частину на правій нозі, третю частину на обох ногах. Оббігають прапорець і назад повертаються бігом.
Ведуча:
Гравці по черзі переносять тенісну кульку в ложці. Зараховуються лише ті, у кого кулька не впала жодного разу.
Ведуча:
Переможе той отаман, хто вправніше промовить скоромовку.
Ведуча:
Кожен учасник команди виготовлює собі паперовий літак. Виграє та команда літак гравця якої залетить найдалі.
Ведуча:
Команда замовляє кількість балів від 1 до 50 за бажанням. Дає відповідь на поставлене питання, а суперники мають сказати «більше» або «менше». Хто був ближчий до правильної відповіді, тому й зараховуються замовлені бали.
Ведуча:
Хай не буде суперечок
Серед нас ніколи!
Нехай спорт нас об`єднає
В нашій рідній школі!
Ведуча:
Здорові діти – нація здорова,
Багата Україна і чудова.
Тож здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідіть.
(Оголошення результатів членами жюрі)
Ведуча:
Ось і закінчилися змагання. Наші команди показали, що вони - гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки. Щиро вітаємо переможців!
Навчайтеся бути здоровими! І навчайте цього інших людей, що оточують вас.
Успіхів вам і здоров`я!