Тема уроку:
Структура веб-сайтів, різновиди веб-сайтів. Різновиди веб-сторінок. Етапи створення веб-сайтів.
Мета уроку:
сформувати поняття:
веб-сайт;
веб-сторінка;
пояснити:
структуру сайту;
особливості сайтів;
різновиди веб-сайтів
відмінності між веб-сторінками;
формувати навички:
проектувати сайт;
складати схеми та аналізувати структуру сайту;
формувати вміння чітко й лаконічно висловлювати думки;
виховувати уважність, дисциплінованість під час роботи за ПК.
Обладнання:
комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, програмне забезпечення, картки з схемами.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Фронтальне опитування
1. Назвіть служби Інтернету.
2. Укажіть основні принципи служби WWW.
3. Як спілкуються за допомогою електронної пошти?
4. Як спілкуються за допомогою інтерактивного спілкування?
5. Що таке форум? чат?
6. Перелічіть відомі вам браузери.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Ви хочете бути сучасним, мати свою сторінку в Інтернеті, рекламувати свої можливості широкій аудиторії?
Просто бажаєте знайти нових друзів і заявити на весь світ про себе?
Цікавитесь послугами з веб-дизайну та створення веб-сайтів?
На уроках під час вивчення цієї теми ви зробите свій перший крок до створення повнофункціонального сайту.
Тема, яку ми починаємо вивчати, має назву «Автоматизоване створення й публікування веб-ресурсів». Сьогоднішній урок — «Структура та особливості веб-сайтів».
ІV Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу
План вивчення теми:
Опорний конспект
Етапи створення сайту |
|
І етап |
Попередній етап розробки сайту. |
ІІ етап |
Етап проектування сайту. |
ІІІ етап |
Етап розробки й тестування сайту. |
VІ етап |
Розміщення сайту. |
V етап |
Розвиток ресурсу. |
V Первина перевірка засвоєних знань
Пропонуємо учням створити схеми вивчених структур сайтів.
Учні об’єднуються в чотири групи, кожна з яких створює одну зі схем (стандартна, каскад, хмарочос, павутина) та наводить приклади можливих сфер використання.
Схеми реалізувати на картці, яку отримала група.
VІ Підсумки уроку
Представники кожної групи демонструють створену схему та наводять приклади можливих галузей використання. Колективне обговорення.
VІІ Домашнє завдання