МЕТА: 1) розширити знання дітей щодо правил дорожнього
руху, дорожні знаки, світлофор та його призначення;
2) розвивати пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися
на вулицях міста;
3) виховувати культуру поведінки дітей на вулиці;
4) слідкувати за правильною вимовою звуків, робота
над наголосом, поповнювати словниковий запас;
ОБЛАДНАННЯ: модель світлофора. Плакати «Пішохідні пере-
ходи», дорожні знаки.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
- Діти, почнемо наше заняття. Сьогодні ми з вами поговоримо,
як треба вести себе на вулиці, як переходити дорогу, для чого
потрібен світлофор, вивчимо деякі дорожні знаки.
ІІ. РОЗГАДУВАННЯ КРОСВОРДУ.
А зараз я пропоную розгадати кросворд.
Як називаються:
1) Людина, яка їде в транспорті. ( Пасажир)
2) Людина, яка йде по тротуару. ( Пішохід)
3) Людина, яка у машині за рулем. ( Шофер)
4) Як називається місце, де їздять машини. (Дорога)
5) Як називається місце, де ходять люди. ( Тротуар)
- На дошці виставлені картки зі совами, діти вибирають
правильну відповідь і вписують у кросворд.
ІІІ. РОЗГАДУВАННЯ ЗАГАДОК.
- А зараз перевіримо, як ви розгадуєте загадки.
1) Маленькі будиночки по місту біжать,
Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Автобус,тролейбус)
2) Я не їм вівса, ні сіна, дайте випити бензину,
Усіх коней обжену, кого хоч наздожену. ( Машина)
3) Підморгне зеленим оком – ми йдемо,
Підморгне червоним оком – стоїмо. ( Світлофор)
ІV. БЕСІДА ПРО СВІТЛОФОР.
- Діти, а навіщо нам світлофор? ( Він допомагає людям і
машинам влаштовувати порядок на дорогах, щоб правильно
їхали машини, правильно люди переходили дорогу.)
- Читання вірша про світлофор ( на дошці написаний. Читає
вчитель, потім діти хором).
Три світла в світлофора є, і кожен з них наказ дає.
Червоне світло каже:- Стій!
А жовте :- Ще не можна!
Зелене каже: - Йди мерщій! І слухається кожний!
- Гра « Червоний, жовтий, зелений»
Всі три кольори світлофора запрошують вас пограти і
подивитися, які ви уважні. Я показую зелене світло-всі
тупотять ногами, ніби йдуть; якщо жовте світло-плескаєте
в долоні; а червоне-тиша в класі.
( Граємо)
- Так, сигнали світлофора запам’ятали добре. Молодці.
V. ВИВЧЕННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
І ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ.
- Діти, щоб зберегти своє здоров’я і життя, ми повинні
обов’язково виконувати правила дорожнього руху.
1. Переходь вулицю лише у дозволених місцях.
2. Переходити дорогу можна тільки на зелене світло.
3. Пі час переходу спочатку подивись наліво, посередині
вулиці – направо.
4. Не грайся на дорозі.
( Діти виходять до дошки і по черзі читають).
- Правила дорожнього руху вивчили, а тепер поговоримо про дорожні знаки. Їх дуже багато, ви ще маленькі, щоб всі запам’ятати.
Сьогодні розглянемо деякі з них. Дорожні знаки називають поміч-
никами водіїв і пішоходів.
( На дошці виставлені знаки, бесіда з учнями, розповідь
вчителя).
VІ. РОБОТА З ПЛАКАТАМИ.
1) Бесіда по плакату « Що як обходити?»
- тролейбус і автобус обходимо ззаду;
- трамвай – спереду;
2) Бесіда по плакату « Перехід вулиці», « Острівець безпеки».
VІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
- Які кольори є у світлофора? На який можна йти?
- Як можна переходити вулицю?
- Як правильно переходити дорогу?
- Ви сьогодні багато згадали, можливо, взнали щось нове, і я
думаю, що кожен з вас буде самими дисциплінованими
пішоходами.