Сценарій свята
підготувала вчитель початкових класів
Мельник Наталія Степанівна
Тема : Найкраща україночка
Мета: розвивати й зміцнювати в учнів почуття прекрасного;виховувати працьовитість, повагу до звичаїв і традицій рідного народу, любов до Матері.
Обладнання: український віночок із стрічками, малюнки учасниць про жінку і весну
Хід свята
На задній частині сцени український віночок з різнокольоровими стрічками.
Ведучі (хлопці у вишитих сорочках).
Ведучий 1. Україна … Яке – це чудове слово. В ньому чується мелодійна пісня, ніжний спів солов’я, шелест достиглого колосся.
Наш рідний край великий і гарний. Великий, бо простягається від величних Карпат аж до річки Дон і від боліт Полісся аж до берегів Чорного моря.
Ведучий 2. Гарний, бо має і високі гори, вкриті зеленими лісами, і бистрі ріки, і широкі урожайні поля, і квітучі луги, і все, чого душа забажає.
Ведучий 1. Гарний наш рідний край ще й тому, що в ньому живуть прекрасні люди, які славляться своїми піснями, танцями, звичаями.
Ведучий 2. Ми зібралися в цьому теплому від ваших сердець та світлому від ваших посмішок залі, щоб провести свято, яке ми назвали «Найкраща україночка». У ньому братимуть участь найпрекрасніші , наймиліші, найніжніші і найрозумніші дівчатка нашого класу.
Ведучий 1. Дорогі наші дівчатка, пробачте нам, хлоп’ятам. И не завжди стримані і навіть ображаємо вас. Але ми впевнені в тому, що ви найкращі. І кожна з вас заслуговує на цей титул.
Ведучий 2. Цей конкурс ми проводимо напередодні свята 8 Березня. Це - велике свято. Адже все, що є у нас доброго, мудрого й гарного – від Мами, від її пісні колискової, від чарівної казки, від любові і ласки.
Ведучий 1. Для Матерів найбільше щастя – бачити в дітях своє продовження, здійснення своїх надій і сподівань. Коли діти засвоюють батьківську і материнську науку, зростають чемними, роботящими.
Ведучий 2. Україна славиться своїми красунями. Здавна в усьому світі славились українські дівчата. Їм в усі віки були притаманні неповторна врода, світлий розум, працьовитість.
Ведучий 1. Учасниці конкурсу – це наші чудові дівчата. Вони, як весняні квіти: такі ж прекрасні, тендітні, чутливі. Їхня краса чарує очі. А хто не любить красу? Її люблять всі. Адже краса врятує світ!
Ведучий 2. Наші юні україночки покажуть нам свою кмітливість та винахідливість, знання з різних предметів, а також – вміння бути гарними господиньками.
Ведучий 1. На них сьогодні чекають нелегкі випробування, тому, давайте привітаємо їх оплесками!
Ведучий 2. Оцінювати старання, таланти, вміння наших учасниць буде досвідчене журі.
Звучить пісня у виконанні О.Білозір “А я україночка”
1 конкурс «Візитка»
Всі веселі та кмітливі,
Товариські та зичливі,
В дружбі – вірні і щирі,
Жити люблять в мирі.
Ведучий 2.
Ваші ніжні руки
Знають всяку роботу,
До шкільної науки
Мають хист і охоту.
Ведучий 1.
А настане дозвілля –
Заспівають,затанцюють,
Звичай рідного народу
Люблять і шанують.
Ведучий 2.
Матерям всім на потіху
Учимося і зростаєм.
На сьогоднішньому святі
Вас сердечно ми вітаєм!
Ведучий 1. А зараз кожна учасниця розповість нам про себе.
Так і ми, України діти,
На щасливе майбутнє надії.
Ми зростаємо в батьківськім домі
У любові до рідного краю,
Нас виховують мама і тато
У пошані до свого звичаю.
Все ми прагнемо знати і вміти,
Тож із радістю ходимо до школи,
Вчимось роду свого не зганьбити
На життєвому шляху ніколи.
Ведучий 1. Дякуємо нашим учасницям за представлення, а журі просимо приступити до своїх обов’язків.
2 конкурс « Краса мого імені»
Ведучий 2. Є слово, з яким людина не розлучається ніколи. Це ім’я твоє. Дитині ім’я дають батьки. Воно з’єднує нас з батьківською хатою, рідною мовою і культурою, минулим і прийдешнім.
Ведучий 1. Не проста справа — обрати красиве ім’я. Цьому зарадять гарні родинні традиції, приміром, називати сина чи доньку іменем батька чи матері, дідуся, бабусі. . Дорогі наші дівчата розкажіть нам, що означають ваші імена.
Дівчатка розповідають про походження свого імені.
Слово журі
3 конкурс « Моя коса»
Ведучий 1. З давніх-давен українки змалечку плекали коси своїх дочок: мили в запашних цілющих травах, старанно розчісували й заплітали, щоб голівонька була, як квіточка. А коли дівчина підростала, мати чи бабуся навчала її самому доглядати за своїм волоссям.
Ведучий 2. А зараз кожна з учасниць обере із залу подругу в якої довге волосся і спробує заплести гарну косу,використовуючи при цьому різні українські прикраси.
Слово журі
Ведучий 1.
Україна — це ліс та долини,
Це широкі квітучі поля,
Це маленька щаслива дитина
І найкраща матуся моя..
Ведучий 2.
Україна — це пісенька щира,
Це струмок, що біжить до Дніпра,
Це Осниця наша рідна
Я бажаю їй тільки добра.
Ведучий 1.
Нііжна мамина колискова звучить в наших серцях зажди: і коли ми зовсім маленькі , і коли ми на порозі юності, і коли ми вже на схилі літ.
Ведучий 2.
Наступний наш 4 конкурс « Мамина колискова»
Дівчатка під музичний супровід виконують колискову пісню.
Слово журі
Ведучий1. Як відомо українські дівчата дуже розумні і багато знають. Зараз
5 конкурс « Знаю я» покаже наскільки вони знають історію, традиції , звичаї і цікаві факти про нашу неньку Україну.
Ведучий 2. Вам потрібно якнайшвидше дати відповіді . За кожну правильну відповідь – 1 бал і додатковий 1 бал за відповідь суперниці.
1.Як називається сніп, який ставлять під образами на Святий вечір? (Дідух)
Музична пауза
6 конкурс « Вишивала дівчина, вишивала»
Ведучий 1. Мабуть, не було колись на Україні дівчини, яка б не вміла вишивати. Змалечку навчалась вона цього мистецтва, переймаючи в матері та бабусі і узори, і техніку вишивання…
Ведучий 2. Кожна дівчина до свого весілля мала вишити рушник, вишити сорочку собі і, звичайно, своєму нареченому. А рушник вишиваний – це наш національний оберіг, і символ гостинності, і окраса.
Ведучий 1. Як ви вже здогадалися, наступний конкурс – вишивання. Запрошуємо майстринь з обох команд. Ось вам шматки чистого полотна, ось нитки й голки. Що і як вишивати ваша фантазія.
(Дівчата беруться за роботу, на яку їм відводиться 5 хвилин).
Ведучий 2.Звучить мелодія пісні «Вишиванка»
Слово журі
Ведучий 1. Родина – це наш український народ, великий, дружній, працьовитий. Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша українська культура збагачується маленькими родинами – сім’ями.
Ведучий 2. А щоб річка була повноводною, а родина – великою і щасливою, треба шанувати батьків своїх. Це завжди було в традиціях нашого народу і відобразилося в прислів’ях. І зараз ваше завдання: відгадати кінцівку прислів’я. Хто знає відповідь – піднімає руку. За правильну відповідь – 1 бал.
7 конкурс « Народ скаже, як зав’яже»
Не тойт друг, хто медом маже, … (а хто правду каже)
Сім раз відмір,…. (а раз відріж)
Не той урожай, що на полі, .. (а той що в коморі)
Сильний здолає одного, ... (а вчений – тисячу)
Очі бояться, … ( а руки працюють)
Що посієш, … ( те й пожнеш)
Хто спішить,…. (той людей смішить)
Людей питай , … (свій розум май)
Не копай ями іншому – … (сам в неї попадеш)
Іржа залізо їсть, … (а людину - хвороба)
Готуй влітку сани, … (а взимку воза)
Без верби і калини (нема України)
Слово журі
Ведучий 1. З давніх-давен дівчата і жінки любили прикрашати свій дім. І кожна оселя була джерелом тепла і затишку. Адже недарма люди кажуть: «жінка тримає на собі три кути хати, а чоловік один». Ви всі – майбутні господині, а вчитися бути ними треба вже відтепер.
Ведучий 2. Адже кожній із дівчат прийдеться стати колись господинею. А найперший обов’язок господині – зробити в будинку затишок тобто прикрасити його. Сьогодні ми будемо з паперу робити витинанки.
8 конкурс « Витинанка»
Ведучий 2. Ви знаєте, що витинанки були окрасою мисника, їх клали під образки і т.д. за 5 хвилин вам потрібно створити свою витинанку.
Звучить ніжна мелодія
Ведучий 1. Шановні глядачі, дозвольте оголосити наступний, найбільш цікавий і захоплюючий 9 конкурс «Світ моїх захоплень»
За умовами цього конкурсу, кожна конкурсантка повинна продемонструвати для нас своє хобі. Отже, починаємо!
Кожна дівчина розказує про своє захоплення.
Ведучий 1. Ми переконались, що є у нас справжні красуні, талановиті, розумні, кмітливі, працьовиті. Сподіваємось, що у майбутньому вони прославлять на весь світ нашу неньку – Україну.
Ведучий 2. Перед тим, як послухати журі, запам’ятайте: «Перемога показує, що людина може, а поразка – чого вона варта». І те, що ви виступили на цій сцені, вже вартуєте звання «Найкраща україночка».
Слово журі
Ведучий 1. Шановні наші україночки! Ми вітаємо вас всіх. У вас – велике майбутнє. Попереду нові сцени і п’єдестали наступних конкурсів.
Ведучий 2. Нехай щастить вам у житті, чистих рос вам, мудрої думки, краси і нев’янучої вроди. Будьте завжди впевнені у собі і знайте, що кожна з вас – найкраща.
Нагородження всіх учасників конкурсу
Звучить ніжна мелодія