Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Свято зустрічі весни в початковій школі

Про матеріал

Свято зустрічі весни в початковій школі. Захід допоможе цікаво, весело, сучасно познайомити маленьких дітей з традиціями нашого народу!!!!!!!

 

Перегляд файлу

Підготувала і провела Переходько Зоя Петрівна

Прислуцький НВК

 

        

 

 

Свято зустрічі весни

Відеокліп «Весна іде»

Внук. Дідусю, і коли та весна-красна прийде, щось холодно, ще й сніг сьогодні аж тричі на день випурхав...

Дід. Ой, внученьку мій, що ж це ти весни не помічаєш? Ану ж бо, придивися добре і мені розкажи прикмети весни, які ти помітив!

Внук. Та я їх помітив, але ж чого ж холодно ще? Я вже хочу, щоб тепло було щодня, а тут... А прикмети весни я вже давно побачив. Ну, от дивіться, дідусю, день уже значно більший став, частіше виглядає сонечко і пригріває досить тепло, бо й ручаї побігли, сніг став розтавати. Ще небо стало синє-синє... А от сьогодні зима повернулася і все.

Дід. У березні сім погод у нас надворі: сіє, віє, крутить, мутить, рве, зверху ллє, знизу мете. Так, що не дивуй, пам’ятай і цю прикмету. Але в марець не змерзне й старець. Хоч уночі тріщить, та вдень плющить. Бо вже весна прийшла і нічого їй не завадить робити своєї роботи. Кажеш, що тричі сніг випадав, то до вечора і сонце вигляне, і вода зі стріх закапотить, день довгим став, всього буде. Бо вже весна!

Внук. А погляньте, дідуню, ось дівчата звідкись біжать, щось у руках тримають.

 (Підбігають дівчата з букетиком підсніжників і вербових котиків).

Всі. Доброго дня, доброго дня!

1  дівчинка. А ми з лісу йдемо, тобто біжимо, бо холодно стало.

2  дівчинка. А там ми квітів на горбочку нарвали і вербових котиків біля струмка. Погляньте, які гарні, весною пахнуть.

3  дівчинка. А було все з нами так, наче у казці про дванадцять місяців, справді! То сонечко і тепло, то сніг мете, то вітер свище... Весело було!

Дід. А не замерзли в таку погоду?

1  дівчинка. Та ні, ми бігали, стрибали, квіти збирали. Хоч, правда, руки тоді трохи мерзли, та нічого, зігрілися.

2  дівчинка. То ж, як виходили, то тепленько було, навіть сонечко сміялося. От ми й пішли до лісу... А ти, Назарику, чого з нами не пішов? Так весело було! От і не змерз би!

3  дівчинка. Але, хоч погода змінилася, та нам було так чудово, весело. Бо ж весна уже прийшла, людям радість принесла!

Дід. От тільки квітів не треба було багато рвати, бо підсніжники в Червону книгу занесені, їх все менше стає.

1  дівчинка. Ой, діду! А ви й не знаєте, що ми на тому горбочку ще минулої весни насадили підсніжників, а вони і зацвіли рясно!

2  дівчинка. Ми бережемо природу, не нищимо, не затоптуємо, а оце по кілька квіточок для наших мам принесемо, щоб і вони весні пораділи, бо ж тепер у них роботи побільшало, ніколи до лісу їм ходити.

 

 

 

  

 

Скрізь засіяла ранні квіти  І травичку шовкову, м'яку...

 (Діти кидаються до неї, а в цей час заходить "Зима" - дівчина в білому одязі,    на голові шапка зелена, оздоблена ватою, ніби покрита снігом.) ЗИМА:

Ти засіяла квіти?

Не поспішай радіти! 

Я їх вкрию снігами...

ВЕСНА: Яка ж бо ти люта, сестро! Лютуй не лютуй, а час твій пройшов. Людям ти   добряче набридла холодами та віхолами. Он як потягнулись до мене діти,             щоб хоч трішки себе зігріти.

ЗИМА: Мене теж чекали, щоб після важких справ відпочити. І дорослі, і діти раділи    моїм великим святам, пухкому снігу, свіжому морозу. З задоволенням ліпила малеча снігових баб, гралась у сніжки, каталась на санях і ковзанах…

ВЕСНА: Так, сестро, це було - та все пройшло. Надоїла, ти  своїми холодами.          Хочеться всім зняти теплий одяг і замінити його легким, весняним та за              роботу взятись.

ЗИМА: Яка робота? Я зараз сюди холоду напущу, скрізь сніжком притрушу. (Вибігає).

ХЛОПЧИК: Нам не хочеться вже зими, що ж робити? (Звертається до Весни).                 Що ж воно тепер буде? Знов почнуться морози?

ВЕСНА: Не бійтесь, любі діти. Ми ще позмагаємось з Зимою, побачимо, хто кого переможе. А тільки ж ви мені допомагайте...

ДІТИ: Допоможемо! Ти тільки підкажи, що треба робити?

ЗИМА (заходить до залу): Попрацювала так, що аж стомилася! Все стало як в січні  місяці!

ВЕСНА: Сестро, ну нащо ти йдеш наперекір часу? Звичайно, тобі не хочеться         залишити свої володіння, але ж треба.

ЗИМА: Хто сказав що треба?! Я нікуди звідси не піду. Своїм місцем тобі не       поступлюсь. Та тебе, Весно, ніхто й не чекав...

ВЕСНА: А ти про це спитай у дітей, чекали вони мене чи ні?

ЗИМА: Спитаю. (Звертається до дітей). Друзі, я добре пам'ятаю, як раділи ви мені: пісеньки співали, вірші повивчали, загадки, приказки, прислів'я... А що знаєте ви про Весну?

ХЛОПЧИК: Все знаємо! Ми готувались до зустрічі з Весною.

ЗИМА: Якщо це дійсно так, то мені доведеться покинути ваш край, але якщо ви, хоч на одне моє запитання не дасте відповіді - я звідси нікуди не піду! І вас заморожу! Домовились?

 

А скажіть мені, що ви знаєте про перший місяць весни?

I уч.: Березень – перший місяць весни. Його ще називають березоль, березіль, март, капельник, протальник, зимобор, соковик, марець, красовик...

 

 

 

 

 

 

Залишити відгук до розробки

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Оцінки та відгуки
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
pdf
Додано
9 лютого 2018
Переглядів
2221
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку