1
Технологічна карта дистанційного уроку
з біології
в синхронному режимі
вчителя біології
ЗЗСО Горішненський ліцей
Берестечківської міської ради
Волинської області
Пасічник Катерини Василівни
Клас: 7
Тема шкільного курсу: Процеси життєдіяльності тварин. Системи органів
Тема: Транспорт речовин у тварин. Незамкнена та замкнена кровоносні системи. Кров, її основні функції
Мета:
формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
формування загальнокультурних компетентностей:
формування здоров’я збережувальних компетентностей:
Обладнання: презентація, підручники, відеоматеріали, онлайн-тест, засоби ІКТ.
Тип уроку: комбінований
Методи та прийоми: Прийом «Психологічний настрій» , вправа «Перестрілка запитань», « Випереджувальне завдання», інтерактивні вправи на платформі Learningapps, wordwall, НаУрок.
Основні поняття для засвоєння: транспортна система, кровоносна система, гемолімфа, кров, формені елементи крові.
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі Google Meet, асинхронний режим.
Інформаційні навчальні матеріали: електронний варіант підручника, комп’ютерні навчальні системи (Google Meet), презентація вчителя, відеоматеріали, онлайн-сервіси вправа на платформі НаУрок, WORDWALL
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=7886921
https://wordwall.net/uk/resource/26431542
https://wordwall.net/uk/resource/26432543
https://learningapps.org/2154225)
https://learningapps.org/16804642
https://www.youtube.com/watch?v=34Za5J-p_68
https://www.youtube.com/watch?v=9znAKmoG9tg
7_klas_biologija_ostapchenko_2015 (1).pdf
file:///C:/Users/KA_P/Downloads/7_klas_biologija_ostapchenko_2015%20(1).pdf
http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі Google Meet чат, обмін приватними повідомленнями, веб-сервіс «Google Classroom», месенджер Viber, електронна пошта iv89pa@gmail.com .
Попереднє завдання:опрацювати параграф 30, пройти завдання за посиланням https://learningapps.org/2154521. Випереджувальне завданння : Створити лепбук « Кровоносна система хордових тварин» або загадки чи кросворд.
Хід уроку
Етап уроку |
Час (хв) |
Очікувальні результати |
Зміст роботи |
Діяльність |
Діяльність учня |
Ресурси |
Режим роботи |
І.Організаційний момент
|
2
|
Підготовка робочого місця, налаштування на роботу, приєднання до конференції
|
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку. Створення робочого настрою. |
Вітається з учнями, обговорює правила роботи на он-лайн уроці, проводить прийом «Психологічний настрій» - пропонує вибрати учням смайлики, які відображають їх настрій на початку уроку(слайд презентації)
|
Підготовка робочого місця; налаштування обладнання; приєднання за наданим кодом доступу або покликанням
|
Конференція в Google Meet за наданим кодом доступу.
|
Асинхронний режим |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
7 |
Відтворення знань, що потрібні для подальшої роботи на уроці |
Визначення рівня знань з теми «Дихання та газообмін у тварин. Органи дихання, їх різноманітність. Значення процесів дихання» |
Пропонує учням виконати завдання на сайті wordwall https://wordwall.net/uk/resource/26431542 https://wordwall.net/uk/resource/26432543
Спрямування роботи учнів |
Переглядають презентацію в Microsoft PowerPoint
Виконують завдання за вказівками вчителя; дають відповіді на запитання вчителя |
Виконання завдань на сайті wordwall https://wordwall.net/uk/resource/26431542 https://wordwall.net/uk/resource/26432543
|
Асинхронний режим |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Повідомлення теми й мети уроку
|
2 |
Формування внутрішньої потреби учнів у включенні в навчальну діяльність |
Організовує роботу учнів за допомогою Microsoft PowerPoint. Коментує дії учнів, за необхідності виправляє помилки та надає рекомендації |
Створення проблемної ситуації, наголошення на її актуальності. Повідомлення теми уроку (запис на слайді презентації)
|
Перегляд презентації Microsoft PowerPoint.
|
Відеоконферен-ція в Google Meet, презентація
|
Синхронний режим |
ІV.Засвоєння нових знань
|
10
|
Узагальнення та систематизації нового навчального матеріалу |
Формування нових знань |
Пропонує учням скласти асоціативний кущ до поняття «транспорт» Розповідь про різноманітність кровоносних систем, їх властивості, будову, функції, використання слайдів, зображень. Допомога дітям в усвідомленні матеріалу (слайди презентації) |
Дають відповіді на запитання вчителя, активно комунікують з вчителем. Демонструють лепбук, загадки, прислів’я (випереджувальне завдання) |
Відеоконферен-ція в Google Meet, презентація
|
Синхронний режим
|
VІ. Фізкультхвилинка
|
1 |
Відпочинок, відновлення сил |
Організація виконання фізкультхвилинки |
Організовує за допомогою он-лайн-сервісу виконання фізкультхвилинки
|
Виконання фізкультхвилинки |
Виконання фізкульт- хвилинки за покликанням розміщенним в Viber групі |
Синхронний режим |
VІІ. Узагальнення і систематизація знань |
2 |
Узагальнення та систематизації нового навчального матеріалу |
Перевірка та осмислення рівня засвоєння нових знань |
Пропонує учням об’єднатися в уявні групи, лідером якої є кожен учень та встановити відповідність між зображеннями органів кровоносної системи та тваринами
|
Виконання завдання |
Виконання завдання (робота в додатку https://learningapps.org/2154225) |
Синхронний режим |
VІІ. Рефлексія |
6 |
Перевірка та осмислення рівня засвоєння нових знань
|
Оцінити ступінь активності класу
|
Пропонує учням продовжити речення за поданим початком: «Я дізнався (дізналась) про ….», «Я відкрив (відкрила) для себе…», «На наступному уроці я хочу поглибити знання про ….»
|
Створюють ребус із відповідей на запитання |
http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator
Надсилання на електронну пошту iv89pa@gmail.com
|
Асинхронний режим |
VІІІ. Підведення підсумків |
10 |
Оцінити рівень засвоєння знань і способів діяльності всього класу та окремих учнів |
Оцінювання діяльності учнів |
Коментує дії учнів, за необхідності виправляє помилки та надає рекомендації.
|
Виконують завдання : Вправа «Перестрілка запитань» ( кожна група готує по 3 запитання до теми) |
Обмін повідомленнями в Viber групі. |
Асинхронний режим |
VІІІ. Домашнє завдання
|
5 |
Повторення теоретичного і практичного матеріалу |
Забезпечення безперервності опанування навчального матеріалу |
Повідомляє домашнє завдання, пояснює методику його виконання (запис на слайді презентації)
|
Виконання завдання |
Он-лайн тест на порталі «НаУрок» https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=7886921
|
Асинхронний режим |