ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ МАТЕМАТИКИ
У 5-МУ КЛАСІ ЗА ТЕМОЮ:
«Приклади та задачі на всі дії з натуральними числами»
Тема уроку |
Приклади та задачі на всі дії з натуральними числами |
Тип уроку |
Урок узагальнення й систематизації знань |
Діяльнісна мета: формування в учнів умінь працювати із натуральними числами. |
Задачі: Навчальні: - повторити основні дії із натуральними числами; - закріпити властивості при виконанні завдань; - закріпити вміння учнів розв’язувати задачі на всі дії з натуральними числами. Розвивальні: - розвивати позитивну мотивацію до навчально-пізнавальної діяльності кожного учня у процесі розв’язування задач; - розвивати математичні та комунікативні компетенції учнів. Виховні: - виховувати наполегливість, цілеспрямованість, уміння адекватно оцінювати свою роботу. Методи: проблемно-пошуковий, словесний, наочний, практичний. Обладнання: ПК, мультимедійний проектор. |
Заплановані результати |
Предметні Знати:
Вміти:
Особистісні:
Метапредметні
|
Елементи технологій |
Проблемного навчання, ІКТ |
Форма роботи |
Індивідуальна, фронтальна робота |
Міжпредметні зв’язки |
Біологія (екологія). Физика (рівномірний рух) |
Організація простору |
Фронтальна робота, індивідуальна робота |
РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН УРОКУ
Назва ресурсів |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Навчальні компетенції, що формуються |
|||||
Пізнавальні |
Регулятивні |
Комунікативні |
Особистісні |
|
||||
1.Організаційний етап (2 хв.) |
||||||||
|
Вступне слово вчителя. Привітання учнів, перевірка готовності до уроку. |
Привітання вчителя. Перевірка навчального приладдя. |
|
Прогнозування власної діяльності. |
Уміння слухати. |
Ввічливість. |
|
|
2. Постановка мети й задач уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів (4 хв.) |
||||||||
Презентація уроку |
(Слайд 1) — тема уроку; (Слайд 2) — крилатий вислів .
Запитання: «Як розуміти вислів?» На попередніх уроках ми проходили тему «Натуральні числа». Сьогодні я пропоную подивитись, як натуральні числа «працюють» у нашому житті. Спочатку розкажіть: Які числа ми називаємо натуральними? Які дії з натуральними числами можемо виконувати? Як гадаєте, що ми маємо робити на уроці сьогодні? Сформулюйте мету заняття (Слайд 3). Повторити мету уроку: «Сформувати вміння застосовувати теоретичні знання на всі дії з натуральними числами до розв’язування прикладів та текстових задач». Задати позитивний настрій на успіх: «Нас багато, ми розумні й кмітливі, отже нам не буде складно, а буде цікаво й корисно». (Слайд 4) |
Включаються в діловий ритм уроку. Ведуть діалог з учителем і відповідають на запитання вчителя, висловлюють думки.
Відповідають на запитання вчителя.
Самостійно формулюють запитання, мету й ознайомлюються із задачами уроку.
Записують тему уроку в зошит. (Слайд 5) |
Самостійне виділення й формулювання пізнавальної мети.
Аналіз. |
Цілепокладання (постановка навчальної задачі). Планування й прогнозування своєї діяльності. |
Уміння слухати й чути. |
Формування стійкої мотивації до навчання. |
|
|
3. Актуалізація знань (7 хв.) |
||||||||
Розминка «Мікрофон» |
Пропоную вам уявити себе з умовним мікрофоном та дати відповіді на запитання (Слайд 6). Підведення учнів до висновку, що математичні інструменти (додавання, віднімання, множення, ділення) важливі для використання при розв’язуванні текстових задач |
Відповідають на запитання з презентації. В ході розминки учні застосовують набуті знання з теми «Дії з натуральними числами». |
Самостійне складання алгоритмів при освітленні питань розминки.
Вибір ефективних способів розв’язку. |
Уміння засвоювати навчальну задачу.
Володіти навичками самоконтролю й саморегуляції. |
Уміння досить повно й послідовно виражати свої думки, мати комунікативні навички. |
Уміння адекватно реагувати на труднощі й не боятися зробити помилку. |
|
|
4. Застосування набутих знань (13 хв.) |
||||||||
Презентація |
З’ясування ролі математики в розв’язуванні екологічних проблем при розв’язуванні задач на місцевому матеріалі складених учнями школи (Слайд 7, 8, 9) — Вчитель пропонує самостійно потренувати виконання дій з натуральними числами.
|
Виконують завдання з презентації.
Аналізують інформацію, самостійно формулюють правила дій.
Засвоюють прийоми обчислень, записують розв’язки в зошитах. |
Пошук та виділення необхідної інформації.
Структурування знань.
Усвідомлена побудова висловлювання в усній та письмовій формі, підведення під поняття, виведення наслідків.
Встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Моделювання. |
Уміння слухати відповідно до цільової установки.
Планування діяльності. |
Уміння ставити запитання й відповідати на них найкращим чином. |
Змісто-творення. |
|
|
5. Швидка перевірка розуміння (10 хв.) |
||||||||
Самостійна робота |
«Математику не можна вивчити, спостерігаючи, як розв’язує сусід!» (А. Нівен). Навчитися можна тільки розв’язуючи самотужки. Завдання «Властивості множення». Тестування |
Виконання завдань, самостійна робота (Тестування) (Слайд 10) |
Вибір найбільш ефективних способів розв’язання вправ залежно від умови. Побудова логічного ланцюжка міркувань, синтез. |
Саморегуляція. |
Уміння формулювати власну думку. |
Уміння адекватно реагувати на труднощі й не боятися помилок.
|
|
|
6. Відбір та сприйняття цікавої інформації (6 хв.) |
||||||||
Презентація |
Демонстрація швидкого множення на 11 та множення за допомогою ліній Вчитель наводить приклади виконання множення. Спонукає до можливості обміну новою інформацією з іншими здобувачами освіти, доброзичливого ставлення до чужої роботи. |
Аналізують отриману інформацію
Виконують завдання самостійно
|
Побудова логічного ланцюжка міркувань. |
Контроль діяльності(робота за заданим еталоном).
Виконання обумовлених правил. |
Уміння виробляти продуктивні стосунки з ровесником й дорослими. |
Планування навчального спілкування. |
|
|
7. Інформування про домашнє завдання, настанови з його виконання (1хв.) |
||||||||
|
Домашнє завдання, забезпечення розуміння дітьми його задач та способу виконання. |
Записують домашнє завдання. |
|
Уміння розуміти навчальну задачу. |
Уміння ставити навчальні запитання. |
|
|
|
8. Підсумки уроку. Рефлексія навчальної діяльності на ньому (2хв.) |
||||||||
Підсумковий слайд.
|
Запитання: Досягли мету уроку? Що повторено? Що закріпили? Які труднощі виникли?
Оцінити свій стан за результатом уроку «смайликом». |
Учаться володіти своїми емоціями, аналізуючи їх. |
Моделювання. |
Ретроспективна рефлексія.
Оцінювання якості й рівня усвідомлення. |
Уміння аналізувати й усвідомлювати, а також висловлювати свої думки й почуття. |
Само-оцінювання. |
|