Технологічна карта уроку інформатики
Тема шкільного курсу: Мережеві технології та Інтернет
Урок № 9
ПІБ учителя: Волошин О. В.
Клас: 5
Тема уроку: Безпечне користування Інтернетом.
Мета уроку:
Обладнання уроку: комп’ютер з під’єднанням до мережі Інтернет, підручник, слайдова презентація.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Браузер Брандмауер Антивірус Спам –фільтр URL-адреса
|
Принципи адресування комп’ютерів у мережі
|
Використовувати спільні мережеві ресурси |
Компетенції учнів на уроці:
Хід уроку |
|||||||
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
1.Організація класу |
1хв |
Підготовка учнів до роботи на уроці |
Привітання з учнями |
пасивні |
Ф |
Організація прослуховування привітання. |
Слухають вчителя. |
ІІ. Актуалізація опорних знань. |
4хв |
Повторити раніше вивчений матеріал, який служить основою для засвоєння нових знань. |
1.Яке з поданих речень є спонукальним. 2. Розгадування ребусу. 3.Розкодування слова. |
інтерактивні |
Ф,Г |
1.Організація бесіди з обговоренням. 2.Організація роботи з ребусами.
|
1.Слухають запитання вчителя, відповідають 2. Обґрунтовують вибір правильної відповіді |
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку, мотивація навчальної діяльності |
1хв |
1.Оголошення , представлення теми та очікуваних навчальних результатів. 2.Викликати інтерес до обговорюваної теми. |
Повідомлення теми і мети. |
пасивні |
Ф |
Формулює мету та завдання уроку. |
1.Пропонують тему і мету уроку. 2.Аргументують свою точку зору. |
ІV. Сприймання, осмислення та усвідомлення нових знань |
12 хв |
Широке застосування різних способів активізації мисленнєвої діяльності учнів, включення їх у пошукову діяльність творча участь дітей в засвоєнні нового матеріалу.
|
Розповідь, робота з підручником, інтелектуальна розминка «А я маю власну думку…
|
активні |
І,Ф |
Використовує для пояснення нового матеріалу розповідь та слайдову презентацію, вчить самостійно працювати з підручником, згуртовує колектив учнів за допомогою розминки |
1.Опановують новий матеріал, сприймаючи розповідь. 2. Виявляють закономірність за допомогою розминки
|
V. Фізкультхвилинка |
2хв |
Позбавлення перевтоми дитини. |
Виконання фізкультхвилинки. |
активні |
Ф |
Організовує фізкультхвилинку. |
Виконання рухової діяльність. |
VІ. Закріплення знань, умінь та навичок. |
14хв |
1.Забезпечення засвоєння нових знань і способів дій. 2.Формування умінь користуватися знаннями. 3.Вчити творчо працювати. |
Виконання практичних завдань:
|
інтерактивні |
Ф, Г |
1. Організовує практичну роботу 2.Спостерігає за роботою учнів. 3.Керує самостійною роботою учнів. |
1.Робота в парах. 2.Аналізують. 3.Виконують завдання. 4.Називають послідовність. 5.Контролюють правильність відповідей. |
VІІ.Релаксація. |
1хв |
Зняти втому з очей |
Гімнастика для очей. |
пасивні |
Ф |
Організовує вправи для зняття втоми очей |
Виконує вправи для зняття втоми очей |
VІІІ. Підсумок уроку. |
10 хв |
Зафіксувати новий зміст вивченого на уроці |
Робота за комп’ютером:
|
активні |
І |
Організовує самостійну роботу |
Виконує самостійну роботу, здійснює самоконтроль |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
Методичний посібник «Інформатика 5 клас:міні конспекти до підручника О.О.Бондаренко, В.В. Ластовецького, О.П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов»
|
Інформатика. Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти Автори: Бондаренко О. О., Ластовецький В. В., Пилипчук О. П., Шестопалов Є. А. |