Тема уроку : Узагальнення та систематизація знань з теми
« Многочлени».
Мета уроку: узагальнити знання учнів з теми «Многочлени», перевірити засвоєння пройденого матеріалу в нестандартних ситуаціях; розвивати інтуїцію, логічне мислення, вміння робити умовиводи, розумову діяльність, чіткість і точність думки, комунікативні навички, розвивати навички самостійної і групової роботи; виховувати наполегливість, активність, інтерес до математики та її ролі в світі, здатність до переборення труднощів.
Епіграф уроку:
Навчатися можна тільки весело…
Щоб перетравлювати знання,
потрібно поглинати їх з апетитом.
А. Франс
Хід уроку
І. Організаційний момент. (слайди 1-2)
Відомий французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Навчатися можна тільки весело… Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом». Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не просто зможете пригадати матеріал із теми «Дії з многочленами», формувати навички додавати, віднімати і множити многочлени, щоб добре підготуватися до контрольної роботи, але й, сподіваюсь, цікаво проведете час.
Я впевнена, що ви засвоїли цю тему і готові застосувати свої знання, вміння, навички. Наш урок покаже, наскільки ви компетентні в цьому питанні.
Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:
«У» — усміхненими;
«С» — спокійними;
«П» - прогресивними;
«І» — ініціативними;
«X» — хоробрими.
Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку (3 хв)
( Слайди 1-2)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Слайд(3,4)
№ 753, № 763
ІV. Актуалізація опорних знань
Математична розминка
( Подати його як добуток многочленів, тотожних даному многочлену)
( Винесення спільного множника за дужки, групування, формули скороченого множення)
( Знаходження спільного множника та застосування розподільного закону)
( Коли групують у такі групи, котрі мають спільний множник)
“Виправ помилку”
(х3+4х2+2х-3х2-12х-6=х3+х2-10х-6)
(х2-2х-11х+22-8х+6х2=7х2-21х+22)
“Шифровка” Слайд 9,10
Ми повинні розшифрувати вислів вченого Едісона.
1. навчити
2. мислити
3. найважливіше
4. цивілізації
5. людину
6. завдання
Найважливіше завдання цивілізації – навчити людину мислити.
(слайд 11)
Відео ( Томас Едісон історія і факти)
Знайди пару (слайд 12)
1) А)
2) Б)
3) В)
4) Г)
Відповідь: 1-Г, 2-А, 3-В,4-Б.
Тестові завдання. Виконання тестових завдань.
1) так. 2) ні; 3) не знаю.
1) тричлен. 2) двочлен. 3) многочлен нестандартного вигляду.
1) 2х – 3. 2) -21. 3) у(х - у).
1) 2х³ - с - 3с. 2) 2х³ - с + 3с. 3) 2х³ - с · 3с.
6сх – 9су:
9. Зведіть подібні члени многочлена: у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у.
1) у² - 7у – 1; 2) -у² - 7у – 1; 3) у² + 8у – 1.
Відповіді:1-1,2-3, 3-1, 4-2, 5-2, 6-2, 7-2, 8-3, 9-2
IV. Завдання додому.
Ви дуже гарно попрацювали на уроці. Надіюсь, що те, що вивчили на уроці ви не забудете і закінчити урок хочу словами французького фізика – інженера Лауе «Освіта є те, що залишається, коли все вивчене вже забуто». Впевнена, що знання, які ви отримуєте на уроках математики відповідають вимогам часу, в якому ми живемо і будуть вам потрібні
Домашнє завдання
Повторити §§8-14 Тестові завдання ст.137