Тема : Практична робота 8. Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі

Про матеріал

Мета:

Навчальна. Перевірити рівень теоретичних знань про табличний процесор та сформованість практичних навичок роботи у середовищі табличного процесора MS Excel.

Розвиваюча. Розвивати аналітичне мислення, пам'ять та увагу; показати практичне застосування електронних таблиць до розв'язування математичних та економічних задач.

Виховна. Сприяти вихованню самостійності учнів під час роботи з комп'ютером; формувати навички зібраності, уважності, охайності при роботі з електронними таблицями..

Тип уроку: Урок вдосконалення практичних вмінь і навичок.

Перегляд файлу

Урок 26

Тема : Практична робота 8. Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі.

Мета:

          Навчальна. Перевірити рівень теоретичних знань про табличний процесор та сформованість практичних навичок роботи у середовищі табличного процесора MS Excel.

          Розвиваюча. Розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу; показати практичне застосування електронних таблиць до розв’язування математичних та економічних задач.

          Виховна. Сприяти вихованню самостійності учнів під час роботи з комп’ютером; формувати навички зібраності, уважності, охайності при роботі з електронними таблицями..

Тип уроку: Урок вдосконалення практичних вмінь і навичок.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Привітання.

Відмічання відсутніх.

Перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Повторення теми "Табличний процесор".

Що таке табличний процесор? Які можливості він має?

 Що таке електронна таблиця? Із чого вона складається?

Які переваги у використанні електронних таблиць порівняно з паперовими?

У яких сферах діяльності людини зручно використовувати електронні таблиці?

Які типи даних можуть міститися в клітинках електронної таблиці?

Які можливості надає табличний процесор Excel для введення числових і текстових даних?

Як видалити дані з клітинок електронної таблиці?

Як видалити, скопіювати чи перемістити рядки таблиці?

ІІІ. Практична робота 8. «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі»

Завдання 1. Аналіз даних, поданих на діаграмах

Проаналізуй дані, подані у стовпчастій та круговій діаграмах.

Визнач, чи можна:

а) дані, подані в діаграмі Температура в Києві, подати у вигляді секторної діаграми;

б) секторну діаграму розподілу часу, який учень проводить в Інтернаті, замінити стовпчастою

1.   Знайди на комп’ютері, з яким ти працюєш у комп'ютерному класі, файл Клімат Києва.xlsx (Клімат Києва.ods)температура київ

2.    Переглянь та проаналізуй дані на діаграмі за допомогою запитань:

      а)   Якою була найвища температура й у якому місяці?

      б)   Для якого місяця характерні найбільші перепади температур?

3.    Чи можна змінити подану діаграму на секторну? Відповідь поясни

4.    Переглянь діаграму, подану на малюнку, придумай та за¬пиши в зошит можливу назву цієї діаграми

кругова діаграма

5.    На основі аналізу даних діаграми сформулюй два запитання та запиши їх у зошит

6.    Чи можна змінити подану діаграму на стовпчасту? Відповідь поясни

Завдання 2. День школяра

За даними секторної діаграми Розподіл часу учня за видами діяльності за добу заповни даними клітинки таблиці День школяра. Внеси до таблиці зміни відповідно до твого розпорядку та побудуй стовпчасту діаграму для порівняння розподілу часу

1.    Проаналізуй діаграму Розлоділ часу за видами діяльності за добу — визнач, скільки годин витрачає учень на кожний вид діяльності

розподіл часу

2.     Відкрий файл День школяра.xlsx (День школяра.оds), що зберігається в папці Практичні роботи Практична робота 7

таблиця розподіл часу

Заповни клітинки ВЗ.В8 таблиці даними: введи кількість годин, як показано на діаграмі Розподіл часу за видами діяльності за добу

За даними таблиці побудуй секторну діаграму Розподіл часу за видами діяльності за добу.

Пересвідчись, що побудована діаграма відповідає зразку

3.    Скопіюй вміст клітинки В2 у клітинку С2. Зміни вміст клітин¬ки С2 на такий: Мої затрати годин

4.    Введи до таблиці у клітинки СЗ:С8 дані: кількість годин, які ти витрачаєш на відповідні види діяльності, описані в таблиці

5.    Побудуй стовпчасту діаграму для порівняння розподілу часу за видами діяльності. Для побудови такої діаграми виділи діапазон клітинок А2.С8. Діаграму розмісти на тому самому аркуші книги

6.    Збережи внесені зміни у файлі з тим самим іменем у папці Практична робота №8 твоєї структури папок

Завдання 3. Пустелі

Для даних, що зберігаються в таблиці Пустелі, побудуй дві діаграми: секторну та стовпчасту

1.    Відкрий файл Пустелі. xlsx, що зберігається в папці Прак¬тичні роботи\Практична робота 8. Для даних, що зберігаються в таблиці Пустелі, побудуй дві діаграми: секторну та стовпчасту. Діаграми розмісти на тому самому аркуші, що і таблиця даних

2.    Збережи результати у файлі з тим самим іменем на своєму комп'ютері в папці Практична робота 8 твоєї структури папок.

Обґрунтуй відповідь на запитання: За допомогою діаграм якого типу найкраще порівняти дані про пустелі? Відповідь запиши у зошиті

Завдання 4. Проїзд

Знайди в Інтернеті дані про вартість проїзду та час у дорозі, необхідні для проїзду від твого міста чи обласного центру до Києва. Побудуй діаграму для порівняння вартості квитків та часу в дорозі

1.    Відкрий файл Проїзд.xlsx (Проїзд.ods), що зберігається в папці Практичні роботи\Практична робота рух поїздів

1.    Внеси зміни до назви таблиці — вкажи назву свого міста чи обласного центру

2.    Знайди в Інтернеті відомості про види транспорту, якими можна скористатися для поїздки, вартість проїзду та час у дорозі

3.    Відредагуй таблицю відповідно до знайдених даних. Побудуй діаграми для порівняння:

    часу в дорозі, якщо використовувати різні види транспорту

    вартості квитка

4.    У клітинці А7 запиши, яким видом транспорту ти б скори¬стався і чому

5.    Збережи внесені зміни у файлі з тим самим іменем у папці Практична робота 8 твоєї структури папок

4. Підсумок уроку.

ст. 136-138.

5. Домашнє завдання.

повторити основні поняття з теми "Табличний процес

 

docx
Додано
5 серпня 2018
Переглядів
2556
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку