Мета:
Освітня: перевірити рівень набутих знань та вмінь із теми «Процеси життєдіяльності тварин»; з'ясувати можливі недоліки в знаннях учнів;
Розвиваюча: розвивати корекцію знань і вмінь на основі аналізу допущених помилок;
Виховна: виховувати відповідальність перед поставленими завданнями, як на уроці, так і в житті.
Тема уроку: Контроль рівня навчальних досягнень учнів з теми «Процеси життєдіяльності тварин»
Мета:
Освітня: перевірити рівень набутих знань та вмінь із теми «Процеси життєдіяльності тварин»; з’ясувати можливі недоліки в знаннях учнів;
Розвиваюча: розвивати корекцію знань і вмінь на основі аналізу допущених помилок;
Виховна: виховувати відповідальність перед поставленими завданнями, як на уроці, так і в житті.
Структура уроку
№ п/п |
Етап уроку |
Час хв. |
І |
Організаційний момент |
|
ІІ |
Контроль над виконанням контрольної роботи |
|
ІІІ |
Підсумок уроку |
|
ІV |
Домашнє завдання |
|
І. Організаційний момент
ІІ. Контроль над виконанням контрольної роботи
Контрольна робота № 3
І – варіант
Початковий рівень (3 бали)
1. За типом живлення більшість тварин:
а) хемосинтетики; в) гетеротрофи;
б) фотосинтетики; г) не живляться.
2. Вкажіть органели, що є «енергетичними станціями» клітини:
а) мікро трубочки; в) комплекс Гольджі;
б) мітохондрії; г) ядро.
3. Укажіть систему органів, яка безпосередньо забезпечує обмін речовин у тваринному організмі:
а) нервова система; в) статева система;
б) дихальна система; г) ендокринна система.
4. Назвіть систему органів тварини , яка приймає участь у регуляції функції організму:
а) дихальна; в)нервова;
б)видільна; г) кровоносна.
5. Укажіть ученого, який увів у науку систематичні категорії:
а) Аристотель; в) Р. Гук;
б) А. Левенгук; г) К. Лінней.
6. З перелічених ознак виберіть ту, яка характерна для організмів царства Тварин:
а) більшість не здатна пересуватись у просторі
б) запасна речовина - крохмаль
в) більшість здатна пересуватися у просторі
г) ріст організму необмежений
Середній рівень (3 бали)
7. Розвиток організму , за якого народжена тварина схожа на дорослий організм, називають :
а) непрямим з повним перетворенням; в) прямим;
б) непрямим з неповним перетворенням; г) метаморфозом.
8. Для клітин тваринних організмів характерним є :
а) тверда клітинна стінка , розташована поверх клітинної мембрани;
б) тонка пружна оболонка (глікокалікс) поверх мембран;
в) вакуолі з клітинним соком;
г) здатні до утворення виростів , якими вони захоплюють тверді частки.
9. Встановіть відповідність між формами скелету і прикладами тварин:
1. Найпростіші |
А) черепашка; |
2. Павукоподібні |
Б) шкірно-м’язовий мішок; |
3. Молюски. |
В) панцир; |
4.Морські зірки. |
Г) кутикула. |
Достатній рівень (3 бали)
10. Установіть відповідність між типом тканини, зображеної на рисунку, та її назвою.
1. Епітеліальна тканина;
2. Кров;
3. Кісткова тканина;
4. М’язова серцева тканина;
5. Нервова тканина.
11. Виберіть правильні відповіді. Вкажіть ознаки, властиві тваринам:
а) гетеротрофне живлення;
б) здатність до фотосинтезу;
в) автотрофне живлення;
г) активне переміщення;
д) розмноження спорами.
Високий рівень (3 бали)
12. Опишіть, як тварини визначають напрям руху?
ІІ – варіант
Початковий рівень (3 бали)
1. Визначте ознаку, характерну для організмів царства Тварини:
а) здатність пересуватись у просторі;
б) мають запасну речовину – крохмаль;
в) нездатність пересуватись у просторі;
г) необмежений ріст організму.
2. Кровоносна система , по якій кров рухається тільки судинами і не потрапляє до порожнини тіла , є :
а) замкненою; в) змішаною;
б) незамкненою; г) інший варіант відповіді.
3. Частина багатоклітинного організму , яка має притаманну тільки їй будову , розташована в певному місці й виконує специфічну функцію, - це :
а) орган; в) тканина;
б) система органів; г) функціональна система.
4. Вкажіть правильну відповідь :
а) гетеротрофні організми здатні утворювати органічні речовини з неорганічних;
б) епітеліальна тканин майже не містить міжклітинної речовини;
в) система органів - це частина організму, яка має певну будову, розташована у певному місці й виконує певні функції;
г) сполучна тканина сприймає подразнення і забезпечує реакцію організму на них.
5. Рефлекси , які дістаються від народження і передаються потомству :
а) безумовні; в) змішані;
б) умовні; г) набуті.
6. Тканина , що виконує різні типи рухів організму в цілому та окремих його частин - це :
а) нервова; в) сполучна;
б) м'язова; г) епітеліальна.
Середній рівень (3 бали)
7. Тваринна тканина - це :
а) сукупність клітин, які подібні за будовою та виконують однакові функції
б) безструктурна речовина
в) сукупність різних за будовою клітин, що виконують однакові функції
г) сукупність однакових за будовою клітин, що виконують різні функції
8. Назвіть систему органів тварини, яка приймає участь у регуляції функції організму:
а) дихальна; в) нервова;
б) видільна; г) кровоносна.
9. Встановіть відповідність між формами скелету і прикладами тварин:
1. Найпростіші |
А) черепашка; |
2. Павукоподібні |
Б) шкірно-м’язовий мішок; |
3. Молюски. |
В) панцир; |
4.Морські зірки. |
Г) кутикула. |
Достатній рівень (3 бали)
10. Установіть відповідність між типом тканини, зображеної на рисунку, та її назвою.
1. Епітеліальна тканина;
2. Кров;
3. Кісткова тканина;
4. М’язова серцева тканина;
5. Нервова тканина.
11. Вибиріть правильні відповіді. Вкажіть ознаки, властиві тваринам:
а) гетеротрофне живлення;
б) здатність до фотосинтезу;
в) автотрофне живлення;
г) активне переміщення;
д) розмноження спорами.
Високий рівень (3 бали)
12. Опишіть, як тварини визначають напрям руху?
ІІІ. Підсумок уроку Аналіз контрольної роботи.
ІV. Домашнє завдання Опрацювати … .