Тема уроку: Редактор формул в MS WORD.
Практична робота "Вставка в документ формул"
Тип уроку: урок із застосування сучасних комп'ютерних технологій.
Вид уроку: комбінований урок.
Технологія: індивідуально-орієнтована.
Мета уроку: навчити вставляти в документ фізичні й математичні формули з використанням редактора формул. Розвиток інтересу, уваги, упевненості у власних силах.
Завдання уроку:
навчальна - застосувати для розв'язку реального завдання знання можливостей текстового редактора. Проконтролювати рівень засвоєння учнями програмного матеріалу.
виховна - розвиток пізнавального інтересу, творчої активності учнів і позитивного відношення до предмета;
розвиваюча - розвиток логічного мислення, формування вмінь грамотно
конструювати свої знання, аналізувати отриману інформацію.
Устаткування: комп'ютерний клас, що полягає з 16 комп'ютерів; оснащений програмним забезпеченням, операційна система Wіndows, пакет прикладних програм Mіcrosoft Offіce. Плазмова панель.
План уроку:
№ |
Название раздела |
время |
1 |
Організаційний момент (вітання, перевірка відсутніх). |
1 хв |
2 3
4 |
Визначення мети й завдань уроку. Актуалізація опорних знань. - перевірочна самостійна робота з минулої теми (тест)
Пояснення нового матеріалу (презентація) - запис у зошит основних понять і означень. |
1 хв
5 хв
11 хв |
5 |
Практична частина уроку (робота з підручником, за персональним комп'ютером, індивідуальні завдання на картках). |
17 хв |
6 |
Підведення підсумків уроку |
2 хв |
7 |
Завдання додому |
1 хв |
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Вітання учнів, перевірка присутніх.
2. Определение цели и задач урока.
3. Актуализация опорных знаний.
Перевірка домашнього завдання у формі тестової роботи. (5 хв).
Тест
1. Текстовий редактор - це програма, призначена для:
2. Курсор - це
клавіатури.
3. Редагування тексту являє собою:
4. У текстовому редакторі при завданні параметрів сторінки встановлюються:
5. Меню текстового редактора - це:
6. Шаблоном - у текстовому редакторі називають:
запам'ятовувальному пристрої (магнітному, оптичних дисках і ін.):
4. Пояснення нового матеріалу.
5. Практична частина уроку
У підручнику розглянутий інший варіант виклику редактори формул. Це команда: [ Вставка-Об'єкт…], у діалоговій панелі, що з'явився, "Вставка об'єкта" на вкладці "Створення" у списку "Тип об'єкта" вибрати пункт Mіcrosoft Equatіon і нажати на клавішу "ОК".
Завдання: Вставити в документ формулу закону Ома й формулу визначення корінь квадратного рівняння.
Завдання: Робота з індивідуальних карток:
Контрольна робота
Варіант 1
1. Решить уравнение .
2. Найти наименьшее положительное x, удовлетворяющее неравенству
3. Найти произведение корней уравнения .
Завдання: Робота з індивідуальних карток.
Приклад індивідуальної картки:
Контрольна робота
Варіант 2
1. Решить уравнение .
2. Найти наименьшее положительное x, удовлетворяющее неравенству
3. Решите уравнение.
Завдання: Робота з індивідуальних карток.
Приклад індивідуальної картки:
Контрольна робота
Варіант 3
1. Решить уравнение .
2. Найти наименьшее положительное x, удовлетворяющее неравенству
3. Запишіть матрицю .
6. Підведення підсумків.
Практична робота показала, що всі учні засвоїли нову тему.
Научились вставлять в документ физические и математические формулы.
Домашнє завдання. Скласти завдання з використанням редактора формул
7. Список використаної літератури: