Тематична лінійка до Дня Європи в Україні "Крок до Європи"

Про матеріал

Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз'єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже 68 років 28 країн Європи об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.

Тематичну лінійку «Крок до Європи», присвячену Дню Європи в Україні з метою інформування учнів облкомплексу про передумови виникнення Дня Європи та традиції його святкування, утвердження європейських цінностей, виховання почуття патріотизму та толерантності варто провести в кожному навчальному закладі.

Оскільки в Україні День Європи припадає на 9 травня, то за Указом Президента це свято в Україні відзначається у третю суботу травня.

Перегляд файлу

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс

(гімназія-інтернат – школа мистецтв)

 

 

 

 

 

 

Тематична лінійка

 

 «Крок до Європи»

(До Дня Європи в Україні)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь 10-Б класу

Берлін Ольга Анатоліївна

 

 

 

 

Тема: Крок до Європи

Мета: популяризація серед молоді інформації щодо Європейського Союзу та інтеграції України в Європу, інформування учнів про передумови виникнення Дня Європи та традиції його святкування, утвердження європейських цінностей, виховання почуття патріотизму та толерантності.

Обладнання: мультимедійна презентація, відео «День Європи», відео «Що таке Європейський союз»

Хід заходу:

Учениця: Щорічно кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року, в Україні святкується День Європи.

Учень: Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається це свято.

Учениця: Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня. Саме у цей день 68 років тому міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни.

Учень: Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військово-промислового комплексу) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської спільноти».

Учениця: День Європи – щорічне свято миру та єдності в країнах Європейського союзу, Ради Європи. Цікавим є той факт, що існує два окремі Дні Європи, які відзначаються 5 та 9 травня, створені Радою Європи та Євросоюзом. Перший, присвячений дню створення Ради Європи (5 травня 1949 року, затверджений як свято у 1964 році). Другий – дню проголошення Декларації Шумана (відзначається з 1985 року).

Учень: До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Згодом до святкування Дня Європи залучилися держави – кандидати на вступ в ЄС.

Учень: Маючи прагнення інтегруватися в європейське співтовариство, Україна почала відзначати це свято, як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

(відео «День Європи)

Учениця: При цьому дослідники зазначають, що Україна є єднальною ланкою євроазійського і європейського просторів, в чому й полягає її історична місія на континенті.

Учень: Одним з головних місць, де має відбуватися святкування Дня Європи в Україні, можна назвати геодезичний знак, який символізує центр Європи. Ще у 1887 році в Закарпатті(яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі річки Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Учениця: Фахівці зазначають, що після Революції гідності рух у напрямку європейської інтеграції набув необхідного практичного виміру. Як наслідок, політична складова відносин зі структурами ЄС посилився двосторонніми відносинами з кра­їнами-членами ЄС. Йдеться як про ключових європейських гравців – Німеччину та Францію, так і про країни Центральноєвропейського та Балто-Чорноморського регіонів.

Учень: Єдність членів ЄС щодо санкцій проти Росії та солідарна підтримка України стали важливими чинниками зміцнення цього інтеграційного об’єднання, підтверджуючи, що Європа здатна говорити «одним голосом».

Учениця: Європейський Союз - це об'єднання країн Європи, які через створення спільного ринку, економічного та валютного союзу, а також шляхом реалізації спільної політики й діяльності мають на меті забезпечити безперервне економічне зростання, соціальний розвиток і згуртованість держав-членів. Держави ЄС створили спільні інституції, яким делегували частину своїх національних повноважень для того, щоб рішення в певних сферах загальних інтересів могли ухвалюватись демократичним шляхом на загальноєвропейському рівні. ЄС не спирається на жодну з моделей національної держави: не є ані федерацією, ані конфедерацією, а винятковим зразком об'єднання, у якому держави-члени виступають як незалежні та суверенні суб'єкти, які об'єднують свої можливості у багатьох сферах, де мають спільні інтереси.

Учень: Поняття «Європейський Союз» запроваджено із дня вступу в дію Маастрихтського договору про Європейський Союз (1993 р.), як поєднання наднаціональної (Європейська Спільнота) і міжурядових складових. Європейський Союз, на відміну від Європейських Спільнот, не є юридичною особою.

Учениця: Отже, Європейський Союз треба сприймати як єдиний організм у поєднанні усіх його інтеграційних складових - економічних, соціальних, політичних, правових. Національні держави, що входять до його складу, разом з тим, залишаються незалежними та суверенними.

Учень:Об'єднання суверенності держав-членів означає, що вони делегують частку власних повноважень в прийнятті рішень європейським інституціям, які створені для того, щоб рішення з конкретних питань, які мають спільний інтерес, затверджувались демократичним шляхом на європейському рівні.

Учениця: Ці завдання вирішує політична (інституційна) система ЄС, яка демонструє високий ефект функціонування. Вона містить у собі основні політичні інституції, які мають досить складний характер і унікальну специфіку, а саме: сполучення наднаціональних, національних і субнаціональних інституцій і організацій. Основними інституціями серед них є: Європейська Рада, Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Європейська Комісія.

Учень: Європейський Союз є політичним, економічним і культурним об'єднанням з ознаками конфедерації, до якого входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн. людей.

Учениця: Країни-члени Європейського Союзу - країни, що приєднались до Європейської економічної спільноти, починаючи з 1958 року. Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами (Франція, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Люксембург), але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС, що наразі нараховує 28 членів.

Учень: Хронологія вступу країн до ЄС

1957 рік: Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція;

1973 рік: Великобританія, Данія, Ірландія;

1981 рік: Греція;

1986 рік: Португалія, Іспанія;

1995 рік: Австрія, Фінляндія, Швеція;

2004 рік: Латвія, Литва, Естонія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Угорщина, Кіпр;

2007 рік: Болгарія, Румунія; 2013 рік: Хорватія.

На даний момент три країни мають статус кандидатів на вступ до

ЄС Македонія, Туреччина, Чорногорія.

Учениця: Представництво Європейської Комісії в Україні було відкрито в центрі Києва у вересні 1993 року. З 1 грудня 2009 року (після набуття чинності Лісабонського договору) Представництво Європейської Комісії перетворилося на Представництво Європейського Союзу в Україні.

Учень: Внаслідок політики розширення, ЄС отримав спільні кордони з Україною 1 травня 2004 року, коли до союзу приєдналися десять країн, у тому числі Польща, Угорщина, Словаччина. Наразі спільна протяжність кордонів України та ЄС становить 1390,742 км.

(відео «Що таке Європейський Союз»)

Учениця: Протягом багатьох років правовою основою відносин між Україною та ЄС є Угода про партнерство та співробітництво від 14 червня 1994 року (набула чинності 1 березня 1998 р.). Ця угода започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торгівельно-економічних та гуманітарних питань. Крім того, укладено низку галузевих угод та документів міжнародно-правового характеру, згідно з якими здійснюється співробітництво між Україною та ЄС. Україна співпрацює з ЄС в рамках проекту «Східне партнерство», одним із завдань якого є підготовка до вступу України до Європейського Союзу.

Учень: Також, напрямок до членства у Євросоюзі занотований у Законі України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» , стаття 11 якого зазначає, що «забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі»;

Учениця: В листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі очікувалось підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, 9 листопада в Росії відбулася таємна зустріч президентів Януковича і Путіна, зміст якої залишається невідомим. Після цього українська влада різко змінила риторику і 21 листопада 2013року Кабінет міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до підписання угоди з Євросоюзом. Внаслідок цього, по всій Україні розпочались масові акції протесту.

Учень:21 березня 2014 року, була підписана політична частина угоди асоціації з Європейським Союзом. Економічну частину угоди було підписано 27 червня 2014 року.

Учениця: Процес взаємовідносин України з ЄС є тривалим, про що свідчить хроніка відносин з ЄС, починаючи з 1991 року.

Учень:27 червня 2014 року Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Угода про асоціацію є початком вступу України в ЄС. Того ж дня Комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле заявив, що він вірить у майбутнє членство України в ЄС.

Учениця: Щоб приєднатися до Євросоюзу, держава-заявник має задовольняти політичним і економічним умовам, загальновідомим як Копенгагенські критерії (в честь минулого в Копенгагені саміту 1993 року): демократичний уряд, що визнає верховенство закону і відповідних свобод та інститутів.

Учень: Відповідно до Маастрихтського договору кожна поточна держава-член, а також Європарламент повинні прийти до згоди з приводу будь-якого розширення.

Учениця: Вступ до ЄС відбувається в кілька етапів:

Підписання Угоди про асоціацію; Включення в офіційну програму розширення ЄС;Подача заявки на вступ;Отримання статусу кандидата в члени ЄС;Вступ до ЄС.Україна знаходиться на першому з цих етапів.

Учень: ЄС відкрив кордони для України: Рада Європи ухвалила рішення про внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. Документ було підписано 17 травня, а сам безвіз набув чинності за 20 днів.

Учениця: Наднаціональні інституції ЄС (Європейська Рада, Єврокомісія, Європарламент, Рада ЄС, Верховний Суд та ін.) поєднують у своїй діяльності законодавчі, виконавчі, контролюючі та судові функції і спрямовані на відпрацювання і розв'язання будь-яких економічних, господарських, фінансових, політичних, правових, зовнішньополітичних, стратегічних, воєнних, освітніх та інших політик в інтересах Спільноти.

Учень: Говорячи про сучасний стан ЄС, а саме: опитування постійно засвідчують, що більшість європейців цінують основні переваги європейської інтеграції, але стурбовані деякими напрямками діяльності та змінами в ЄС.

Учениця:  «Втім, - як засвідчує великий знавець і історик ЄС Десмонд Дайнен, - у добу швидкої глобалізації та поширення загальної непевності, європейська інтеграція видається важливішою, ніж будь-коли. Те ж прагнення безпеки та економічного добробуту, яке надихало засновників Європейської Спільноти, лежить сьогодні в основі ЄС, хоча регіональні й глобальні обставини докорінно змінилися»

Учень: На теперішній час створені умови для ознайомлення європейської спільноти з Україною, шляхом надання інвестицій, розвитку туристичної сфери. Європейська інтеграція України це шлях глибинних реформ у всіх основних сферах суспільного, політичного та економічного розвитку нашої країни.

Учениця: Всі зазначені реформи повинні призвести до того, що Україна повинна перетворитися в економічно і соціально розвинену країну з Європейськими цінностями.

 

docx
Додано
28 серпня 2018
Переглядів
1984
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку