Здійснення перевороту Павла Скоропадського та утвердження гетьманату відбулося 29 квітня 1918 року, тобто через 1 рік і 29 днів після проголошення Української Народної Республіки.
За 5 днів до ухвалення і проголошення тексту І Універсалу був створений український уряд - Генеральний Секретаріат Української Центральної Ради.
13-14 листопада 1918 року в історії України відбулося кілька важливих подій: проголошення Українською Національною Радою Західно -Української Народної Республіки та видання Павлом Скоропадським грамоти про федерацію Української Держави з небільшовицькою Росією.
24 листопада 1918 року відбулося урочисте відкриття Української академії наук, а також ухвалення Раднаркомом УСРР закону " Про відокремлення церкви від держави і школи від церкви".
12 грудня 1917 року Центральний Виконавчий Комітет Рад України утворив уряд радянської Української Народної Республіки - Народний Секретаріат, до складу якого ввійшли Євгенія Бош, Володимир Затонський, Микола Скрипник, Федір Сергеєв (Артем), Василь Шахрай та інші діячі більшовизму.
Головою Ради Міністрів - уряду проголошеної Павлом Скоропадським Української Держави - призначено Дмитра Дорошенка, відомого громадського діяча та науковця- історика.
Президентом проголошеної 13 листопада 1918 року Західно- Української Народної Республіки став Євген Петрушевич, який після проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР увійшов до складу Директорії УНР, а пізніше отримав повноваження диктатора Західної Області УНР.
У 1919 році утворено Державну українську мандрівну капелу (абревіатурою- "ДУМКА"), першим керівником якої став відомий педагог та хоровий диригент Нестор Городовенко.
Державний Секретаріат - це найвищий виконавчий орган УСРР, утворений у січні 1919 року шляхом реорганізації Тимчасового робітничого селянського уряду України.
Упродовж свого існування Українська Центральна Рада видала чотири Маніфестит - збірники найважливіших законів, що визначали основи внутрішньої і зовнішньої політики тогочасної України.
В умовах компромісу з польськими військами уряд Західно - Української Народної Республіки розпочав формування власних збройних сил - Червоної Української Галицької Армії
Після остаточного встановлення радянської влади в УСРР розгорнулася політика лікнепу, що полягала в одержавленні промисловості, впровадженні продовольчої розкладки та загальної трудової повинності, здійсненні масових репресій.
27 січня (9 лютого)1918 року між Українською Народною Республікою і державами Четвертного союзу у місті Брест - Литовськ підписаний мирний договір, що поклав початок міжнародно - правовому визнанню України як незалежної держави.
18 березня 1921 року Польща, з одного боку, і РСФРР та УСРР, з другого, підписали у Варшаві мирний договір, згідно з умовами якого Польща визнавала існування Української Соціалістичної Радянської Республіки, а натомість отримувала значну частину західноукраїнських територій, зокрема Буковину і Закарпаття.
16 січня 1918 року під станцією Крути нашвидкуруч зібраний загін, що складався зі студентів, гімназистів - старшокласників та військових курсантів, перепинив шлях більшовицьким військам і ціною власних життів затримав наступ військ Михайла Муравйова на столицю УНР Київ.
У період Української Держави у Києві відкрито перший на Наддніпрянщині пам'ятник Тарасові Шевченку, що його автором є скульптор Іван Кавалерідзе
9 січня 1918 року Українська Центральна Рада ухвалила текст ІV Універсалу, який визначав, що "... однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу..."
Прийшовши до влади внаслідок перевороту 29 квітня 1918 року , Павло Скоропадський видав "Грамоту до всього українського народу" та закон "Про тимчасовий державний устрій України " - основні документи, що визначали подальший розвиток новоствореної Української Держави.
Конституційні основи Захіно - Української Народної Республіки регламентував " Маніфест Державного Секретаріату до українського народу" прийнятий 13 листопада 1918 року.
Помітною течією в поезії періоду Української революції був романтизм, зокрема, події воєнних років змальовані в автобіографічній збірці Володимира Сосюри " Сонячні кларнети" .
Позначте подію періоду Української революції 1917 - 1921 рр, що відбулася найшвидше:
Позначте подію періоду діяльності Української Центральної Ради, що відбувалася найпізніше:
Позначте подію, що відбулася у рік проголошення Галицької Соціалістичної Радянської Республіки:
Позначте дату прийняття І Універсалу Української Центральної Ради
Позначте імена і прізвища осіб, які входили до складу Директорії УНР
Позначте ім'я та прізвище особи, якої стосується цей опис: "Голова Ради Народних Комісарів УСРР. Болгарин. Знавець семи іноземних мов. Визнаний кращим дипломатом 1920-х років. Виступав за розширення політичної та економічної самостійності України"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома